У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України роз'яснили, куди необхідно звертатися, якщо хтось із ваших близьких потрапив у полон до окупантів або зник безвісти.
ЯКЩО ЛЮДИНА ПОТРАПИЛА В ПОЛОН
Як зазначено в повідомленні, у такій ситуації потрібно зробити два кроки. Близькі родичі та члени сім’ї полоненого можуть повідомити про подію у відповідні органи, а далі звернутися у міжнародні організації.
КРОК ПЕРШИЙ
Для отримання або надання інформації щодо полонених громадяни можуть звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ. Це можна зробити одним із двох способів:
- за телефонами: +38(067) 650-83-32, +38(098) 087-36-01;
- надіслати запит на електронну пошту: united.centre.ssu@gmail.com
З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро:
- зателефонувати на гарячу лінію - 1648;
- або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону);
- або звернутися на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua
Розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Необхідну інформацію можна отримати:
- за телефоном (044) 428-62-74;
- або надіслати електронний запит на адресу: contact@gur.gov.ua
Дізнатися про те, чи особа захоплена в полон, можна за телефоном довіри МВС: +38(089) 420-18-66.
Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України:
- надіслати запит поштою;
- зателефонувати на 102 (цілодобово)
- або на гарячу лінію: (0894) 200-18-67.
Отриману заяву реєструють у журналі Єдиного обліку та вносять відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою “знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України”.
КРОК ДРУГИЙ
Після виконання першого кроку, а саме: отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155.
Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.
ЯКЩО ЛЮДИНА ЗНИКЛА БЕЗВІСТИ
Якщо громадяни не мають інформації про місце перебування родича, то вони можуть звернутися до Національного інформаційного бюро:
- за коротким номером 1648;
- міським номером (044) 287-81-65;
- чи заповнити відповідну форму для запитів на сайті nib.gov.ua
Також можна звернутися із заявою про розшук особи, зниклої безвісти до найближчого територіального органу Національної поліції України:
- надіслати запит поштою;
- зателефонувати на номер 102 (цілодобово);
- або на гарячу лінію: (0894) 200-18-67.
Отриману заяву реєструють у журналі Єдиного обліку та вносять відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 115 Кримінального кодексу України з приміткою “зниклий безвісти”.
Розшук особи, зниклої безвісти, припиняється не пізніше ніж через три дні з дня встановлення місця перебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, місця поховання чи місцеперебування останків такої особи з повідомленням про це її близьких родичів та членів сім’ї, а також заявника, якщо заявник не є близьким родичем та членом сім’ї.
Тэги: