Хто запаскудив наше море?

Автор: Дарья ЛАПИНА 21 Квитня 2021 10:39

Минулого тижня на острові Джарилгач відбувся суботник. Учасники екологічної акції подолали відстань у 42 кілометри, щоб прибрати сміття уздовж Чорноморського узбережжя

На велике прибирання морського узбережжя прибули 70 працівників лісових господарств Херсонщини та 12 спів-робітників Національного природного парку «Джарилгацький». Про це повідомляють на сторінці Херсонського облуправління лісового господарства в соцмережі.

За час прибирання учасникам акції траплялися практично всі предмети щоденного використання: зубні щітки, креми, люмінесцентні лампочки, капці (звичайно, по одному), каблуки, іграшки, освіжувачі повітря, скляні пляшки та бляшанки. І як результат, на суботнику зібрали понад тисячу мішків сміття! Подібні акції безумовно є важливими, проте, як більшість розуміє, вони не вирішать проблему глобально. Гори сміття будуть продовжувати накопичуватись на узбережжі, допоки люди не змінять своє ставлення до природи та культури утилізації. Кількість використаного та ви-кинутого пластику в світі вже досягла такої кількості, що в водах Тихого океану вчені зафіксували цілий острів зі сміття! Його так і назвали – Велика тихоокеанська сміттєва пляма. На цій ділянці сконцентровані надзвичайно щільні масиви пластику, інших відходів. «Острів» продовжує рости, формуючись унаслідок океанських забруднень, які нагромаджуються, поєднуються океанськими течіями...

От і на Чорноморському узбережжі хвилі постійно вимивають нове сміття з самої глибини моря. Тварини та птахи часто сприймають пластик за їжу чи заплутуються в кульках, через що гинуть. Якщо деякі тварини чи рослини почнуть зникати, багато екосистем будуть втрачені. А втрачати є що.

«Острів Джарилгач є домівкою для таких червонокнижних рослин, як ковила дніпровська, мечтрава болотяна та золотоборідник цикадовий. На острові також мешкають олені, лані, муфлони, дикі кабани, зайці земляний і сірий, лисиці. Вони можуть переходити на острів по кризі взимку чи по косі, коли відлив. Окрім цього, Джарилгач – місце гніздування перелітних птахів – лебедів, качок, гусей – у зимові сезони їх там збирається понад 150 тисяч. Маленький рай на мапі України, який потрібно берегти», – зазначають на сторінці облуправління лісового та мисливського господарства.

Зовсім скоро на Херсонщині розпочнеться туристичний сезон – і тисячі родин відправляться погрітись на сонечку на одному з морських пляжів. Звісно ж, не обійдеться без пікніків. Треба усвідомити: вміння прибрати за собою після відпочинку на природі, використовувати в повсякденному житті менше пластику – це не просто хороша звичка, а ще й один із способів зберегти красу та різноманіття, які ще залишились, для нас і наших дітей.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів