Хлопчик із Херсона з пронизливим поглядом: насправді Гліб – привітна та весела дитина

Хлопчик із Херсона з пронизливим поглядом: насправді Гліб – привітна та весела дитина

Автор: Марина Поліщук 25 Ноября 2022 09:00

Днями весь світ облетіла світлина зі звільненого Херсона – на ній зображено похмурого хлопчика із суворим поглядом. Автору знімка – угорському фотографу Andras D. Hajdu – вдалося піймати погляд дитини, в якому відобразився весь той жах, що його пережив юний херсонець під час російської окупації.


Херсон, площа Свободи, 16 листопада. Світлина зі сторінки Facebook/Andras D. Hajdu photographer

Глибина погляду дитини на знімку зачепила багатьох людей з усього світу – фото поширювали в соцмережах та друкованих ЗМІ. Юного херсонця називали і «дитиною, яка бачила ВСЕ», і «сином Залужного», і «хлопчиком, в якого Росія забрала дитинство».

Насправді ж герой фото – привітна й весела дитина. У цьому впевнилися і українські журналісти, які побували в деокупованому Херсоні та відшукали Гліба – так звати того самого хлопчика. Приміром, блогер та політичний оглядач Денис Казанський написав:

«Приїхав у Херсон і зустрів сьогодні цього суворого хлопця, фото якого стало відомим на весь світ».


Гліб із Херсона. Фото Дениса Казанського

Журналістка видання «НВ» Крістіна Бердинських, яка й сама родом із Херсона, теж зустрілася з Глібом на площі Свободи. За її словами, фото, яке побачив увесь світ, самому хлопцю не подобається, бо в житті він зовсім не такий похмурий, навпаки – багато сміється і радіє життю, навіть попри війну.


Крістіна Бердинських із Глібом, Херсон. Фото зі сторінки Facebook/Kristina Berdynskykh

«Уже вдруге спілкуюся з Глібом з усім відомої фотки і маю важливу для усіх інформацію – це фото йому не подобається! Бо він любить посміхатися, відкритий і привітний, а не такий, як на фото.

З’ясувалося, що Гліб навчається в тій самій школі, де навчалася і я в Херсоні – у 29-му ліцеї. Але каже, що вчиться, м’яко кажучи, так собі))))).

Запитала друзів Гліба, як вони ставляться до його слави? Кажуть: «Ну він зірка, тепер усі хочуть фоткатися тільки з ним, а з іншими дітьми – ні». Виправили ситуацію))))», написала Крістіна Бердинських.


Фото зі сторінки Facebook/Kristina Berdynskykh

Розшукали Гліба й журналісти із французького телеканалу France Télévisions. Стаття про юного херсонця під назвою «Війна в Україні: пронизливі свідчення 13-річного Гліба, символу змученого війною дитинства» опублікована на сайті каналу.

Ось що розповідають у Франції про Гліба з Херсона – далі адаптований переклад цієї публікації.

***

У Херсоні більшість жителів уже живуть у надзвичайно важких умовах, як це похмуре дитя війни, зображене наступного дня після звільнення міста. Журналісти з France Télévisions відшукали хлопця, бо його зображення захопило їх.

Дев'ять місяців російської окупації – у темному погляді дитини з Херсона. Навколо хлопця натовп святкує відступ військ Володимира Путіна, але він не посміхається. За зображенням – історія цього хлопчика із серйозним обличчям, який став символом розірваного війною дитинства. Його звуть Гліб, йому 13 років, ми знайшли його на центральній площі Херсона. Саме тут зроблене фото 12 листопада, наступного дня після звільнення міста. У цей святковий день його мати нарешті випустила його з дому після 9 місяців життя зі страхом.

Його майбутнє поки що залишається темним.

«Люди були всюди. Ми шукали мережу, щоб повідомити рідним, що ми живі, і що все добре. Це було чудово. У мене був свій прапор, і я дав підписи всім солдатам», – розповідає хлопець.

Фото облетіло місто та світ. Але Гліб не дуже з ним ідентифікується.

«Я виглядаю злим і брудним на цій світлині, мені це не надто подобається. Я не хочу, щоб це використовували для того, щоб сказати, що я підтримую Росію проти України», – сказав він.

Гліба завжди захоплювало українське військо. Він носить жовту солдатську пов'язку. Сьогодні дитина знову посміхається. Але вибухи над Херсоном нагадують, що війна ще далека від завершення. Він досі не ходить до школи, і його майбутнє поки що залишається темним.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів