Власника херсонського автопідприємства Іксора Миколу Джиганського Шевченківський суд столиці відправив до СІЗО,

Таке рішення суд ухвалив вчора, – повідомляє джерело у правоохоронному органі. 

Джиганського підозрюють у державній зраді.

Затримали херсонського бізнесмена декілька днів тому при спробі виїхати з України в Молдову.

В ході обшуків вдома та на підприємстві працівники СБУ виявили договори, розписки та інші документи, які в ході окупації міста Микола Джиганський укладав із окупаційною обласною “адміністрацією”, окупаційними військами та іншими структурами.

Так, точно відомо, що саме автобусами Джиганського херсонських дітей вивозили до Криму, за що він отримував оплату від колаборантів.

Окрім того, Джиганський надавав транспорт російським військовим, про що зберігав розписки. 

Автобуси Джиганського довгий час возили людей за маршрутом Херсон-Одеса, при чому, росіяни пропускали їх через бокпости швидко і майже без перевірок.

За даними ще одного нашого джерела з прокуратури, обшуки у Джиганського проводили до його спроби втечі, але тоді його не затримали. 

Джерела в СБУ цю інформацію поки не підтверджують.

Микола Джиганський я власником і керівником ТОВ “Іксора”, яке окрім перевезень займалося і охоронною діяльністю. Багато років ця компанія охороняла Херсонську міську раду. У 2005 році він заснував Херсонську обласну благодійну організацію сприяння безпеці дорожнього руху. 

Джиганський колишній міліціонер, очолював обласне ДАЇ. До 2010 року очолював Дніпровський районний осередок «Народної партії».