Херсонщиною призначать керувати військового?

Херсонщиною призначать керувати військового?

Автор: Євген Веселов 07 Февр. 2023 13:00

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 лютого говорили про відновлення систем життєзабезпечення деокупованих територій Херсонської області. Тим часом Херсонщина живе без начальника обласної військової адміністрації.

Як йдеться на сайті Кабінету Міністрів України, мова на засіданні йшла про пришвидшення відновлення інфраструктури на правобережній Херсонщині.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що необхідно значно збільшити зусилля із відновлення електропостачання та зв’язку в деокупованих населених пунктах Херсонщини. Він дав завдання Херсонській ОВА розробити відповідну таблицю з інформацією щодо відновлення електропостачання в 133 населених пунктах, а також спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури терміново забезпечити відкриття й наповнення Пунктів незламності, аби люди змогли отримати доступ до необхідного.


Кого можуть призначити на Херсонщину?

Цікаво, що на Херсонщині досі не призначений начальник обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича Президент України звільнив 25 січня. Про долю ексначальника ХОВА нічого не відомо. А громадськість Херсонщини гадає, кого можуть призначити замість нього.

Йшлося й про експершого заступника начальника ХОВА Дмитра Бутрія, який зараз працює радником начальника Миколаївської ХОВА Віталія Кіма.

Також ходили чутки про призначення на Херсонщину діючого першого заступника Кіма - Георгія Решетілова.
6 лютого у своєму зверненні Володимир Зеленський сказав, що «посилюємо наші управлінські позиції. У низці регіонів – прикордонних особливо та прифронтових – призначаємо керівників із воєнним досвідом. Тих, хто може проявити себе найбільш ефективно в захисті від наявних зараз загроз. Про кожне таке рішення буду інформувати».

Тож чекаємо на нового керівника з військових.

Яка ситуація на Херсонщині, за інформацією Уряду

Як повідомила Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, наразі в Херсонській області деокуповано 228 населених пунктів. Мешканцям надається гуманітарна допомога та виплачуються всі кошти. Також проводиться евакуація з деяких населених пунктів. За інформацією Мінреінтеграції, продовжується гуманітарне розмінування, відновлення електропостачання та зв’язку. Поступово відновлюють надання послуг оператори поштового зв’язку, фінансові установи, підрозділи соціального страхування тощо.

Також, як повідомили в Херсонській ОВА, відновлено роботу 132 медичних закладів (82%).

За даними ОВА, світлом забезпечені майже 170 тис. споживачів (близько 71%) Херсонської області. Продовжують працювати 30 ремонтних бригад. Водночас відновлення електропостачання потребує ще розмінування понад 1 тис. км ліній електромереж. Загалом в області замінованими лишаються більш ніж 683 тисячі гектарів. Сформовано 11 бригад саперів, які здійснюють розмінування.

На яку допомогу очікувати

«Після звільнення Херсона Президент чітко визначив комплекс невідкладних завдань. Це: відновлення усіх систем життєзабезпечення, гуманітарне розмінування, допомога людям, які були в окупації і які повернулися додому, безпека населення - спорудження фортифікаційних та захисних споруд. Ми повинні розуміти, якою є цілісна картина швидкого відновлення на Херсонщині, аби реагувати на виклики», - зазначив очільник Уряду.

За інформацією Мінреінтеграції, найближчим часом в Україну прибуде додаткова партія систем Starlink, частина яких буде спрямована в Херсонську область для забезпечення безперебійного зв’язку.

Крім того, Прем’єр-міністр дав завдання Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури скоординувати роботу щодо надання Херсонській області додаткових одиниць комунальної техніки з регіонів для проведення необхідних робіт.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів