Херсонка відновила у Києві дитячий центр, зруйнований росіянами

Херсонка відновила у Києві дитячий центр, зруйнований росіянами

Автор: Ян Ярчук 30 Серпня 2024 08:00

Євгенія Грищенко, херсонка за походженням, сьогодні живе у Києві, де відновила дитячий центр розвитку «Be Good», який започаткувала ще в Херсоні і який зруйнували росіяни. Новий центр у столиці став не лише місцем для розвитку дітей, але й осередком для херсонців, які, зокрема, там працюють.

Херсонка розповіла виданню «bzh.life», як наважилася розпочати все з нуля на новому місці й створила осередок херсонців у Києві.

 СТВОРЕННЯ ДИТЯЧОГО ЦЕНТРУ BE GOOD

Під час роботи у сфері розваг Євгенія та її команда помітили, що у Херсоні бракує спеціалізованих місць для організації дитячих свят. Так у 2019 році відкрився центр «Be Good».

«Спершу центр створювали як місце проведення свят та тематичних вечірок для дітей. Далі на його базі ми відкрили лабораторію, де навчали малечу азам науки: фізики, хімії та біології, щоб вони могли гратися і робити цікаві експерименти», – розповіла Євгенія.

Центр швидко розширювався, і невдовзі була створена школа раннього розвитку для дітей до двох років, а також організований навчально-розважальний табір.

ВІЙНА І ВИМУШЕНА ЕВАКУАЦІЯ 

Плани на подальший розвиток центру раптово змінилися у лютому 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Війна застала Євгенію та її колег у потязі до Львова, де вони мали брати участь в івент-форумі. Проте замість конференції вони змушені були повернутися до Херсона, де життя вже змінилося.

Зруйнований центр Be Good у Херсоні, фото: МОСТ

Російські війська захопили місто, і для Євгенії та її родини залишатися там стало небезпечно. Оскільки чоловік Євгенії, військовослужбовець і учасник АТО. А, як відомо, російські солдати шукали родини українських військових.

За словами Євгенії, завдяки допомозі одного чоловіка, вона разом з дітьми змогла виїхати з окупованого Херсона. Так родина вирушила до Данії.

ПОВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНИ І НОВИЙ ПОЧАТОК У КИЄВІ

Попри безпечне життя в Данії, Євгенія прагнула повернутися до України. Як зазначила, херсонка, після року перебування за кордоном її родина повернулася до Одеси, а потім переїхала до Києва, де Євгенія вирішила відновити свій центр «Be Good»:

«Друзі мені підказали, що існує грантова програма, яка допомагає підприємцям. Я подала документи, спочатку не пройшла співбесіду, але подалася ще раз. Після другої співбесіди мені кажуть: вітаємо, ви виграли грант від держави на відкриття власної справи».

Новий центр у Києві став не лише місцем для розвитку дітей, але й осередком для херсонців, які були змушені покинути свій дім через війну.

«У всіх переселенців – одна проблема: дуже важко влаштуватися на роботу. Всі роботодавці кажуть: зараз ви переселенці, а коли ваше місто звільнять, ви повернетеся додому. Але, як бачите, третій рік нікуди не можемо поїхати, і досі всі переселенці чують такі фрази від роботодавців, на жаль. На щастя, ця місія вдалася, і в нас працюють прекрасні дівчата з Херсонської області», розповіла херсонка.

НОВИЙ ПІДХІД ДО ОСВІТИ

Новий центр «Be Good» у Києві більше орієнтований на навчання, ніж на розваги. Центр пропонує авторські програми навчання, розроблені командою на основі міністерських програм та європейського досвіду, здобутого Євгенією під час перебування за кордоном.

Там функціонує садочок, працює логопед, а також організована школа раннього розвитку. У планах Євгенії – відкрити художню школу та розробити програму підтримки дітей військових, переселенців та тих, хто втратив батьків.

Фото з сайту «bzh.life», надане Євгенією Грищенко 

«Ми зараз шукаємо таких дітей і хочемо створити на базі нашого центру програму підтримки. У нас є зарубіжні партнери, які вже згодні оплачувати їхнє навчання або повністю, або частково», – зазначила пані Євгенія виданню «bzh.life».

ВІД ХЕРСОНА ДО КИЄВА: ЖИТТЯ МІЖ ДВОМА МІСТАМИ

Наразі їхній центр «Be Good» у Херсоні зруйнований вщент. Та Євгенія говорить, що мріє повернутися до рідного Херсона, але розуміє, що наразі це неможливо через небезпеку. Водночас вона не збирається покидати свій новий центр у Києві, плануючи жити й працювати на два міста.

Головне фото з сайту «bzh.life», надане Євгенією Грищенко 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів