Херсонці зібрали чверть мільйона на паліативну допомогу

Херсонці вкотре довели, що вони у будь-якій ситуації готові простягнути руку допомоги. Про це свідчать результати благодійного проекту «Хоспіс – дім надії», який днями був завершений.

За словами засновниці благодійного фонду «Захист» Лариси Польської, за час проведення проекту, з березня по листопад, вдалося зібрати чверть мільйона гривень.

Відомо, що кошти збиралися як у магазинах, так і на різних ярмарках, заходах. Кульмінацією проекту став концерт українського співака, переможця вокального шоу «Х-Фактор-2» та нашого земляка Віктора Романченко. У рамках заходу вдалося зібрати понад 100 тисяч гривень, які також були витрачені на відкриття нового відділення Хоспісу.

«Розумієте, для однієї особи це непідйомна сума, а ось гуртом ми все змогли. Тішить душу, що люди готові простягати руку допомоги та підтримувати інших. Підприємці, звичайні містяни, зірки української естради. Усім їм хочеться сказати величезне дякую за те, що протягом цих місяців підтримували нас та допомогли втілити мрії у реальність»,- зазначила Лариса Польська.

Закупівлі та доставка: на що витратили зібрані кошти?

Варто зазначити, що благодійний проект був розділений на дві частини, наприкінці кожної до медичного закладу поставляли необхідне обладнання та речі. Перша частина завершилася у червні, а друга (фінальна) – листопаді. За ці місяці вдалося частково змінити обладнання у старому відділені та дооблаштовувати нове.
Всього було закуплено 24 зручні двосекційні функціональні ліжка (з водонепроникними матрацами), 44 протипролежневі матраци (з електропіддувом) та 2 концентратори кисню.

«Це гарний результат цьогорічного проекту. Нарешті тяжкохворі люди, які потребують паліативної допомоги, зможуть відчувати себе комфортно. Здається, що це звичайне ліжко, проте навіть у такий час, комфорт важливий»,- розповіла Польська.

Представники фонду шукали благодійників не лише у Херсоні та області, а й в Україні. Під час закупівлі того чи іншого обладнання вони пропонували стати благодійниками постачальників: знизити ціну, пожертвувати щось одне або зробити безкоштовну доставку обладнання. Як би не казали, що сучасний світ жорстокий, проте усе обладнання було доставлено за кошти фірм. А на зекономлені гроші придбали додаткові матраци.

Чому нове відділення Хоспісу не функціонує?

Серед мешканців Херсонщини паліативної допомоги потребують 9 тисяч осіб, з них 2 тисячі мешкають у Херсонці, а 7 тисяч – в області.

Так, комунальний заклад «Обласна лікарня «Хоспіс» має два укомплектованих відділення, у кожному з них по 50 місць. Тобто наразі медична установа теоретично може прийняти всього 100 осіб. Та ось у реальності все набагато складніше.

Ще у минулому році депутати Херсонської обласної ради виділили приміщення для нового відділення, а ось із заробітною платнею та штатом все набагато складніше. Через те, що вони не можуть затвердити заробітну платню, дирекція медичного закладу не відкриває вакансії для працівників. А отже нове відділення порожнє.

“Ми лікарня третинного рівня, яка надає кваліфіковану допомогу. Проте для повноцінного функціонування та більшого охоплення хворих, нам потрібні кошти. Відразу скажу, що хоспіс потребує потребує 7 мільйонів на рік. Ми чекаємо, коли депутати обласної ради проголосують за їх виділення, та гроші надійдуть до нас. Тоді ми зможемо побудувати ліфт та сплачувати заробітну плату працівникам”,- заступник головного лікаря з медичної частини Хоспісу Костянтин Гузєєв.

Проте працівники та головний лікар медичного закладу та впевнені, що до кінця це питання буде вирішено і люди отримають потрібну допомогу.

Пов'язані записи

Серед звільнених з російського полону – херсонець

19 червня відбувся черговий обмін військовополоненими. Серед звільнених з російського полону – херсонець Юрій Чехун. Про це повідомила депутатка Херсонської міськради, очільниця ГО «Справа громад Херсон» Оксана Погомій. «Щасливий день, коли…

Подробиці
У Верховній Раді говорили про проблему із закриттям шкіл на Херсонщині

Сумнозвісне бажання Міністерства освіти і науки України перевести дітей з онлайн навчання на очне, а також жорсткі вимоги до наповнюваності дистанційних класів ведуть до скорочення мережі шкіл та вивільнення вчителів,…

Подробиці