Херсонці почали отримувати продуктові сертифікати: у магазинах тепер черги

Херсонці почали отримувати продуктові сертифікати: у магазинах тепер черги

Автор: Євген Веселов 11 Февр. 2023 10:40

Від 9 лютого жителі Херсонської громади почали на свої мобільні телефони отримувати повідомлення з номерами електронних сертифікатів, які дозволяють отримати продукти у двох торгових мережах безоплатно.

Це значна допомога для жителів деокупованих територій у розмірі 3000 гривень на придбання продуктів та товарів. Але інший бік цього питання – у магазинах утворилися черги, що вкрай небезпечно, враховуючи постійні обстріли Херсона та передмість.

Люди, тільки отримавши повідомлення, побігли за покупками. Отже, якщо є можливість, то краще перечекати перші дні ажіотажу з міркувань безпеки. Сертифікати всі встигнуть отоварити. Бережіть себе!

Статистика обстрілів, як і всі останні місяці, вражаюча. За інформацією Херсонської ОВА, 10 лютого російські загарбники 63 рази обстріляли території Херсонщини, поранення отримали 3 людини. Херсон російська армія обстрілювала 16 разів – ворожими снарядами пошкоджені житлові будинки та будівля залізничного вокзалу.

Що це за програма підтримки?

Як стало відомо, у співпраці з місцевою владою міста Херсон та Херсонською обласною адміністрацією, Всесвітня продовольча програма (ВПП), що є гуманітарною організацією ООН, та ADRA Ukraine розповсюджуватимуть електронні сертифікати для підтримки всіх жителів Херсонської громади. Про це йдеться у повідомленні Херсонської обласної військової адміністрації:

«Мешканці отримають два текстові повідомлення від “UN WFP” на свій телефон.

1. Перше повідомлення - підтверджує, що ви можете отримати допомогу.

2. Друге повідомлення - містить номери сертифікатів.

НЕ видаляйте повідомлення з номерами, оскільки це є Ваш електронний сертифікат. Кожен мешканець Херсонської громади може отримати сертифікати загальною вартістю - 3000 грн на 2 місяці поспіль. Один сертифікат має ціну 500 грн.

Електронний сертифікат - це унікальний 8-значний номер для магазинів АТБ і 13-значний номер для магазинів СІЛЬПО. На нього можна придбати продукти харчування або будь-які інші корисні речі (крім алкоголю та тютюну), в будь-якому магазині АТБ або СІЛЬПО. Просто покажіть на касі номери електронних сертифікатів, які надійшли Вам у повідомленні.

Якщо вартість придбаного товару перевищує вартість сертифікату, різницю необхідно покрити іншим способом оплати. Якщо вартість Ваших покупок нижча за 500 грн, гроші не повертаються. Ви можете використати один чи декілька сертифікатів за раз», - йдеться у повідомленні.

Що робити, якщо не отримали сертифікати або не маєте мобільного телефона?

Як повідомляє ХОВА, сертифікати отримають лише нинішні жителі Херсонської громади. Також зазначимо, що SMS-повідомлення з номерами сертифікатів будуть надсилатися людям у декілька етапів протягом першої половини лютого. Тому варто дочекатися отримання SMS.

Якщо ви є жителем міста Херсон, але не отримали сертифікат до 20-х чисел лютого, ви зможете зареєструватися для отримання паперових сертифікатів у місцях реєстрації після вказаної вище дати.

Зауважте, що неможливо зареєструвати або подати заявку на отримання сертифікатів у ВПП або ADRA по телефону, тому немає необхідності телефонувати до ВПП або ADRA, якщо ви не отримали сертифікати. Будь ласка, зачекайте на отримання сертифікатів до 20 лютого. Слідкуйте за інформацією про місця реєстрації на офіційних джерелах, зазначених нижче, або зверніться до найближчого пункту видачі гуманітарної допомоги чи Пункту незламності.

Контакти надавачів допомоги:

Всесвітня продовольча програма:

- сайт: wfp.org/helpUA

- Facebook: @WFPinUkraine

ADRA Україна:

- сайт: https://www.adra.ua

- Instagram: https://instagram.com/adra_ukraine?igshid=NTdlMDg3MTY=

- Facebook: https://m.facebook.com/ADRA.Ukraine/

Гаряча лінія:

+38 (067) 333-17-52

+38 (093) 170-67-39

+38 (050) 615-57-50

Час роботи: понеділок – п’ятниця: 8:00-20:00, неділя: 8:00-20:00, субота: вихідний

Місцеві органи влади:

- сайт: www.miskrada.kherson.ua

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів