Жителі Херсона вже другу добу – без світла, що призвело до зупинки підприємств, які надають послуги з опалення та водопостачання. Також є проблеми з мобільним зв’язком та інтернетом. Усе майже так само, як у листопаді 2022 року, коли окупанти залишили Херсон, знищивши перед тим всю інфраструктуру. Чимало містян відчувають тривогу.
Ситуація дуже складна, особливо в багатоповерхівках. Там призупинено подачу теплоносія, а вода через відсутність електроенергії доходить лише до 2-3 поверхів, коли вмикають генератори на свердловинах.
Ще гірше тим херсонцям, які не мають газопостачання. У багатоповерхівках, обладнаних електроплитами, навіть приготування їжі стало неможливим. Допомагають одне одному хто як може. Знову в хід пішли генератори, за допомогою яких можна зарядити гаджети чи зігріти воду на чай.
Почали працювати «пункти незламності», але через постійні обстріли люди побоюються ходити туди, тим паче ворог полює і з дронів.
Херсонка Євгенія в соцмережі пише:
«Наш маленький пункт незламності запрацював, по дому отакі купки пристроїв, які потрібно заряджати, вчора ще сусіди павербанками обходились, а сьогодні вже в декого так розрядились мобілки, що довелось у бочку стукати, щоб достукатись)) Але вода трошки тече з крану, у будинку на ранок 15-16 градусів, тож запустили за допомогою генератора котелик і гріємось з Кицею біля батарейки.
Значно важче людям у квартирах, бо тепло були запустили в Херсоні тільки кілька днів тому, ще й не встигли обігрітись, а вже знову холодні батареї. Весь час відчуття дежавю. Згадуємо листопад 2022. Але тоді допомагала ейфорія визволення, надія на визволення Лівобережжя і відчуття великої України за спиною. Зараз є розуміння, що в такому ж стані може бути будь-який регіон країни, всюди летить, всюди вирубається світло і всюди може бути холод. Кожне місто бореться з наслідками своїх прильотів, тож невідомо, коли тепер дійдуть руки до нас».
Влада, і міська, й обласна, намагаються комунікувати з херсонцями, розповідати про стан справ з відновленням енергопостачання, від якого залежить робота інших життєзабезпечувальних підприємств. Найперше завдання зараз – заживити підприємства критичної інфраструктури, а потім уже побутових споживачів. Ситуація ускладнюється тим, що енергопостачання майже всього правобережжя Херсонщини відбувається із сусідньої Миколаївської області, а там наразі теж немає вітра вже другу добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Теплопостачання у Херсоні: через дефіцит кадрів комунальники вимушені працювати за двох
Херсонка Альона в соцмережі пише:
«Багатьох херсонців тригерить ситуація. Не тому, що важко без світла-води-зв’язку (а зв’язок зіпсувався). До не-комфорту ми звикли, не в тому річ.
Тригерить, бо САМЕ ТАК, і навіть погода така само, було два роки тому, коли росіяни втекли з Херсона й почалися обстріли міста. Якийсь день народження мороку пісня Дня звільнення міста. Холодний душ після великої радості. І так два роки. І саме зараз приходить усвідомлення, як довго ми живемо ненормальним життям.
На тлі суперечливої інформації (від різних блогерів чути, що росія концентрує війська і готується форсувати Дніпро, а тим часом державні ЗМІ запевняють, що рф масово тікає з лівобережжя) – нервозність містян закономірно підвищується. Ми, як і всі українці, дуже втомилися від брехні, але ми боїмося правди. А ще оці спроби то забути в державній статистиці про Херсон, то забути його в новинах, то забути в логістиці доставок, а то раптом почати роздмухувати тему з перейменуванням саме зараз – ніяк не радують. Бо загубити під час територіальних претензій скаженого сусіда вічно недооцінене ще й перейменоване місто дуже легко – ніхто не знайде, де дівся героїчний Херсон. І світ довго, надто довго складатиме в голові, звідки взялися Біліховичі й чому вони тепер є Херсоном – так довго, що ми можемо опинитися знов без допомоги».
Дуже непокоїть містян і ситуація з перебоями зі зв’язком та інтернетом. Наче й збирає обласна влада наради з цього приводу, але проблема є.
28 листопада чергову нараду збирав заступник голови ХОВА Михайло Лемак, знову говорили про забезпечення роботи вишок операторів звʼязку на території деокупованої Херсонщини.
«Під час наради присутні зосередили увагу на проблемі організації безперебійної роботи мереж зв’язку. Зокрема, обговорили питання забезпечення станцій необхідним запасом палива та розробки плану дій на випадок надзвичайних ситуацій. Крім того, розглянули потребу в призначенні відповідальних осіб за виконання цих завдань», – ідеться в повідомленні ХОВА.
На думку херсонки Ольги, можна було б робити більше:
«Пояснюю для “Великої України та тієї Херсонської влади, яка вже навіть з Миколаєва вивезла свої родини: ВІДСУТНІСТЬ ЗВ’ЯЗКУ У ВАС І ВІДСУТНІСТЬ ЗВ’ЯЗКУ В ХЕРСОНІ – ТО РІЗНІ ВІДСУТНОСТІ ЗВ’ЯЗКУ!!!
Вам незручно жити, а ми не знаємо, чи будемо жити!!!
Провайдери, а можна на нас не економити і свої вежі запитувати від генераторів???
Для херсонців перші думки, коли лягає зв’язок, зовсім не про відсутність електрики!»
Енергетики, комунальники працюють за межею сил. Саме вони сьогодні, як і військові, рятують херсонців. Тримаймося!
Головне фото ілюстративне: shutterstock.com.