Автор: investigator.org.ua 05 Августа 2022 13:30

Голову Новотроїцької громади окупанти призначили гауляйтером неіснуючого Нижньосірогозького району

Голову Новотроїцької громади окупанти призначили гауляйтером неіснуючого Нижньосірогозького району
Насправді Нижньосірогозького району не існує з 2020 року

4 серпня, незадовго до своєї заяви про тимчасове відсторонення від обов’язків голови окупаційної адміністрації Херсонщини у зв’язку з хворобою, Володимир Сальдо побував у Генічеському районі, де він представив гауляйтера неіснуючого Нижньосірогозького району. Ним став голова сусідньої Новотроїцької селищної територіальної громади Збаровський Петро Миколайович, 23 травня 1964 року народження.


Колаборант Петро Збаровський. Фото: Олег Батурін

Про це Центру журналістських розслідувань стало відомо із власних джерел.

Представлення нового гауляйтера відбулося в четвер, 4 серпня, у селищному будинку культури. Перед тим будівлю оточили озброєні російські військові із собаками, вони ретельно перевіряли всіх учасників зібрання. 

Під час представлення Збаровського окупанти та їхні херсонські колаборанти заявили, що «відтепер в області не буде жодних територіальних громад, тож вони повертаються до старого адміністративно-територіального устрою». Отже, вони «відновлюють» Нижньосірогозький район, який у 2020 року ліквідували і включили до складу Генічеського району. 

Мешканці Нижніх Сірогоз також розповіли, що 4 серпня російські військові вдерлися до службової квартири, де проживав голова Нижньосірогозької громади Дмитро Такаджи. Скоріш за все, там поселиться новопризначений гауляйтер. Вдерлися окупанти й до приміщення селищного Центру надання адміністративних послуг – у ньому планують розмістити окупаційну «районну» адміністрацію.

Центр журналістських розслідувань зв’язався телефоном з Петром Збаровським і попросив прокоментувати інформацію щодо його нового «призначення». Однак колаборант від коментарів відмовився.  

Петро Збаровський у 2020 році був обраний головою Новотроїцької територіальної громади від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя». Перед тим Збаровський працював на керівних посадах у ТОВ «Віндкрафт Україна», власником якого є відомий шведський бізнесмен Карл Олоф Річард Стурен. Ще раніше він очолював Новотроїцьку районну раду, до якої був обраний від «Соціал-демократичної партії України (об’єднаної)». А в 2006 і в 2014 роках безуспішно висувався до Верховної ради України від опозиційного блоку «Не так!» і партії Сергія Тигипка «Сильна Україна».

На початку травня Петро Збаровський в інтерв’ю місцевій газеті «Трудова слава» заявив, що «збирається працювати виключно в межах українського законодавства». 

«Щодо співпраці, то моя позиція тверда: доки я можу виконувати свої повноваження в межах українського законодавства, доти перебуватиму на посаді. І не інакше», – сказав він.

2 липня Асоціація міст України повідомила, що Петро Збаровський разом із п’ятьма головами інших громад Херсонщини перебуває в полоні російських окупантів. 

Голову Нижньосірогозької територіальної громади Дмитра Такаджи 23 березня затримали російські військові. Після цього він заявив про свою відставку і виїхав за межі Херсонщини. Пізніше Такаджи повідомив, що він із родиною виїхав через Крим, Росію, Грузію і Туреччину до однієї з європейських країн, де зараз і проживає.

 

День 173. 15 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Падіння Стремоусова: у херсонського зрадника - великі проблеми, він відчайдушно намагається втриматися в окупаційній владі