Голові СБУ часів Януковича висунули підозру в катуванні цивільних на Херсонщині

Голові СБУ часів Януковича висунули підозру в катуванні цивільних на Херсонщині

Автор: sudreporter.org 05 Февр. 2023 19:00

Колишнього голову Служби безпеки України Олександра Якименка підозрюють у держзраді та жорстокому поводженні із жителями окупованих територій, зокрема в Херсонській області.

У тексті підозри на сайті Офісу генпрокуратури йдеться, що Якименко був залучений російською владою до придушення будь-яких проявів незгоди з окупаційною політикою, повідомляє «Судовий репортер».

У квітні-травні минулого року за аналогією з ФСБ РФ було створене збройне формування – «Государственная служба безопасности Херсонской области», яке очолив Якименко. Вважається, що чисельність цієї організації складала не менше 70 осіб.

«Служба» базувалася у приміщенні офісного центру в Херсоні по вулиці Пилипа Орлика, 15. Крім того, підлеглі Якименка захопили приміщення Херсонської облдержадміністрації, приміщення Господарського суду Херсонської області та ресторан Palazzo.


Скріншот підозри Якименку із сайту gp.gov.ua

Співробітники «Государственной службы безопасности Херсонской области» відшукували та затримували громадян України, зокрема, проукраїнських активістів, противників окупаційної влади, інших цивільних осіб. Людей викрадали з дому або ловили на вулиці.

Полонених намагалися видавати за військових або диверсантів і проводили позасудові репресії над ними: катували, змушували зізнатися в участі в диверсійно-розвідувальних групах, допомозі Збройним силам України. Підлеглі Якименка також збагачувалися за рахунок так званих «викупів», які отримували за визволення незаконно утримуваних громадян.

Упродовж червня-листопада представники цього збройного формування незаконно ув’язнили більше 30 осіб. З відома командира Якименка в кайданках і під примусом або погрозою вбивства людей поміщали до камер катівні в підвальному приміщенні офісної будівлі на вулиці Пилипа Орлика, 15. В’язнів тримали у виснажливих умовах протягом різного проміжку часу – від однієї доби до трьох місяців.


Якименко керував СБУ за часів Януковича

Людей обмежували в їжі та воді, били кийками, руками та ногами, катували електричним струмом, душили, імітували розстріли. Їх відпускали, коли вони погоджувались обмовити себе під відеозапис або підписати документи з неправдивими свідченнями.

Якименко підозрюється у таких злочинах:

- у керівництві незаконним збройним формуванням і участі в ньому (ч.3, ч.4 ст.260 ККУ),

- у державній зраді в умовах воєнного стану (ч.2 ст.111 ККУ),

- у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 ККУ)

- в умисних діях з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України (ч.2 ст.110 ККУ).

Нагадаємо, що Олександр Якименко керував Службою безпеки України у 2013-2014 роках. Раніше очолював Управління СБУ в Донецькій області та в Севастополі. 

19 лютого 2014 року у зв’язку з подіями Революції гідності Якименко як голова СБУ оголосив «антитерористичну операцію», що передбачало застосування зброї проти активістів у центрі Києва. За кілька днів Якименко втік з України і в подальшому був оголошений у розшук та заочно звинувачений у низці злочинів: державній зраді, шпигунстві й перевищенні влади, що призвело до тяжких наслідків.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів