Генштаб: окупанти готуються до вуличних боїв у Херсоні
Фото ілюстративне

Генштаб: окупанти готуються до вуличних боїв у Херсоні

Автор: Марина Поліщук 22 Октября 2022 16:30

Ворог готує Херсон до вуличних боїв. Про це повідомляється у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ в суботу, 22 жовтня.

«За наявною інформацією, місто Херсон залишила значна частина населення. Російські окупанти, що залишилися в місті, переодягаються в цивільний одяг та заселяються в залишені помешкання. Ворог готує Херсон до вуличних боїв», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що раніше військовий експерт з оборонного планування, полковник ЗСУ Костянтин Машовець уже наголошував на помилковості поширюваних тез про швидку втечу ворога з правобережної Херсонщини. Він стверджує, що російське командування наполегливо готується до чогось на Херсонському напрямку, і навряд чи мова йде про плановий відхід. 

«Ворог готується до оборони, а не до втечі на лівий берег», – сказав Машовець.

Отже, підготовка міста до вуличних боїв може бути одним із засобів оборони ворога. Якщо все-таки дійде до цього, то як відбуватимуться вуличні бої, враховуючи, що в Херсоні залишається дуже багато людей? На це питання спробував відповісти військовий історик Роман Пономаренко в ефірі Радіо НВ.

«Коли йдеться про вуличні бої, то одразу в голові виникає сценарій Маріуполя. Як його штурмували росіяни? Оточили місто й почали методично, квартал за кварталом, з мирними мешканцями зносити [місто] під корінь, як то кажуть. Я впевнений, що ЗСУ не буде діяти за таким сценарієм. У нас буде більш сучасна тактика дій», — вважає Пономаренко.

Також військовий історик нагадав, що українські військові проходили навчання в Великій Британії, де вивчали тактику дій в міських умовах.

«Думаю, отримані знання дуже допоможуть їм у вуличних боях у Херсоні. ЗСУ в цій війні показали себе неперевершеними майстрами міських боїв. Щоправда, до цього ми діяли тільки в обороні, але тепер, якщо дійде до вуличних боїв у Херсоні, ми це продемонструємо і в наступі, щоб звільнити місто з мінімальними пошкодженнями, з мінімальними втратами серед цивільного населення», — переконаний Пономаренко.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів