«Где тот большой телевизор?». Колаборанти на окупованій Херсонщині грабують не лише односельців, а й власних родичів

Колаборанти на тимчасово окупованій Росією частині Херсонської області активно беруть участь у пограбуванні не лише спорожнілих будинків, господарі яких були вимушені виїхати в більш безпечні регіони. Нерідко вони грабують й помешкання своїх найближчів родичів та переконані у власній безкарності, стверджуючи, що «Росія тут назавжди».

Про один із таких випадків Центру журналістських розслідувань розповіли мешканці села Тавричанка Каховського району, яке «прославилось» великою кількістю колаборантів.

За їхніми словами, в листопаді місцева колаборантка Гаврилюк Наталія Олександрівна, 15 травня 1975 року народження разом зі своїм чоловіком Олександром Гаврилюком і батьком Олександром Ісаєм у селі Скворцівка Тавричанської громади вдерлася до будівлі своїх близьких родичів, які виїхали за межі Херсонщини. На шум позбігалися сусіди, які були шоковані побаченим.

Колаборантка Наталія Гаврилюк (Ісай). Фото соцмережі

«Непрохані гості шукали цінні речі і постійно кричали: «Где тот большой телевизор? Где морозилка?». Не знайшовши потрібного, брали те, що бачили. Пограбували будинок і гараж: винесли посуд, постільну білизну, меблі, одяг, садові інструменти. Хотіли забрати диван, але не змогли його розібрати. Так само не змогли зняти кондиціонер і електроплиту. Коли люди почали питати, «що ж ви робите?», Гаврилюки відповіли: «Хозяева все равно сюда не вернутся, Россия здесь навсегда!», – розповіли жителі Тавричанської громади.

Крім пограбування своїх родичів сімейство Гаврилюків-Ісай відзначилось активною співпрацею з російськими загарбниками. Ці колаборанти допомагають окупантам грабувати громади Херсонської області і знущатися над місцевими жителями.

Нині Наталія Гаврилюк проживає в Тавричанській громаді, до якої свого часу переїхала з рідної Новоолексіївки Генічеського району. За «липкі» руки її вигнали з місцевого ТОВ «Агробізнес», гендиректором якого є колаборант Едуард Репілевський, поштового відділення та магазину. Після приходу російських «асвабадітєлєй» вона отримала «посаду» в «Тавричанском сельском совете» – створеній загарбниками фейковій «установі».

Співпрацює з окупантами й мало не вся її рідня з Новоолексіївки: рідний брат Ісай Євген Олександрович та його дружина, староста Новоолексіївського старостинського округу Генічеської громади Ісай Ірина Василівна отримали «посади» в місцевій окупаційній «адміністрації». А влітку Ірина Ісай почала працювати «економісткою» в фейковому «пенсійному фонді» Генічеська.

Колаборантка Ірина Ісай. Фото: соцмережі

«І Ірина Ісай, і інша її рідня здала представникам російського ФСБ списки проукраїнського населення, допомагає окупантам грабувати громаду, викрадати людей і примусово депортувати їх до депресивних регіонів РФ. Зокрема, вони причетні до примусового видворення родини з Генічеського району тільки за те, що їхня дитина на своєму подвір’ї співала українські пісні», – розповіли наші джерела на Херсонщині.

І Генічеська, і Тавричанська громади виявились «багатими» на зрадників. Як повідомляв ЦЖР, у Тавричанці колишні сільські голови співпрацюють з окупантами. Вони схиляли місцевих освітян до переходу на «російські навчальні програми» і допомагали росіянами проводити фейковий «референдуму» щодо «приєднання» окупованої області до РФ. Багато зрадників виявилося й серед нинішніх працівників сільської ради і керівного складу розташованого в селі державного підприємства «Дослідне господарство «Асканійське».

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів

Тэги:

Херсонщина

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»