Гауляйтери окупованих Криму та Херсонщини гризуться за крадене українське зерно
Фото ілюстративне

Гауляйтери окупованих Криму та Херсонщини гризуться за крадене українське зерно

Автор: Марина Поліщук 16 Февр. 2023 10:40

Про «гризню на великій дорозі» між самопроголошеною окупаційною владою Сімферополя та Генічеська повідомляє Асоціація реінтеграції Криму. Колаборанти, за даними експертів, не можуть поділити доходи від продажу сільськогосподарської продукції, яку вони продовжують мародерити на тимчасово окупованих територіях півдня України.

Від початку лютого 2023 року окупаційна влада захопленої росіянами частини Херсонської області видала заборону на вивіз сільськогосподарської продукції за межі регіону без спеціального «дозволу». Запроданець Володимир Сальдо заявив, що такі «дозволи» буде видавати «міжвідомча комісія». Причому на момент введення заборони, термін якої, до речі, оголосили до 1 липня, ще навіть не було створено ту саму «комісію», що має видавати дозвільні папірці.

Але суму штрафів для порушників заборони маріонеткова влада, звичайно ж, оголосила одразу – 500 тисяч рублів.

«Звичайно ж, мародерство сільськогосподарської продукції з окупованої частини Херсонщини ніхто не має наміру зупиняти. Фактично злочинна фейкова влада просто вигадала собі на цьому нове джерело доходів»,зазначають експерти Асоціації.

А далі й почалася та сама «гризня на великій дорозі» між колаборантами окупованих Криму та Херсонщини. Заява Сальдо викликала істерію серед представників клану Сергія Аксьонова, самопроголошеного голови окупаційної адміністрації АР Крим. Вони давно намагаються контролювати перевезення зерна, що йдуть в окупований Крим або через півострів, і явно не збиралися ділитися із Сальдо награбованим на окупованій Херсонщині.

Підручний Аксьонова, дехто Анатолій Цуркін, із цього приводу почав істерично заявляти про нібито «обмеження торгівлі та вільну ринкову конкуренцію».

«Втім, можна припустити, що, будуючи свою піраміду поборів, злочинна генічеська «влада» не забула заручитися підтримкою (за відповідну «участь») віце-прем’єра РФ Марата Хуснулліна, який «за випадковим збігом» приїхав в окуповані Генічеськ, Бердянськ та Мелітополь саме в рамках цієї «гризні на великій дорозі», – пише Асоціація.

Днями Сальдо заявив, що в рамках «тіньового скуповування за готівку та вивезення сільгосппродукції» вже затримано понад 100 машин із зерном. При цьому з’ясувалося, що на «порушників» не накладали штрафи. За словами гауляйтера, вантаж передали «державному унітарному підприємству “Зерно Херсонщини”» на реалізацію. А отримані гроші, за його словами, «потрібні для відновлення всіх систем». Тож окупаційна влада «для самозабезпечення» відкрито мародерствує на захоплених РФ українських територіях.

Асоціація звертає увагу, що цікавою в цій ситуації є і згадка Сальдо про «скупку за готівку», щодо боротьби з якою вже почав істерити Цуркін. За словами останнього, ситуація на «сухопутному коридорі» до Криму критична, очікування в чергах сягає 5-7 днів.

«Очевидно, що віддаючи часто примусово окупантам зерно за очевидно мізерну оплату, його власники всіляко уникають будь-яких безготівкових розрахунків зі структурами агресора, прагнучи мінімізувати докази своєї взаємодії з ними. У той же час злочинна «херсонська адміністрація» окупантів, навпаки, максимально прагне пов’язати місцевих аграріїв зі своїми незаконними банками та реєстрами, а тому згадки про готівковий розрахунок сприймає вкрай болісно», – зазначають експерти Асоціації реінтеграції Криму.

 

 

 

 

 

 

15 Лютого, 2023 11:05

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів