Гауляйтерці села Станіслав повідомили про підозру, їй загрожує до 10 років позбавлення волі

Гауляйтерці села Станіслав повідомили про підозру, їй загрожує до 10 років позбавлення волі

Автор: investigator.org.ua 20 Февр. 2023 10:30

Служба безпеки України повідомила про підозру у вчиненні кримінального злочину Оксані Іванко, гауляйтерці звільненого на початку листопада 2022 року села Станіслав на правобережній частині Херсонської області. За організацію так званого референдуму з «приєднання» Херсонщини до складу РФ їй загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Повідомлення про підозру опубліковане на офіційному сайті Офісу генерального прокурора України, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У документі вказано, що жителька Станіслава Херсонського району Іванко Оксана Олександрівна, 1 жовтня 1984 року народження, добровільно, за грошову винагороду взяла на себе повноваження голови «дільничної виборчої комісії» № 427 для організації фейкового «референдуму» у своєму селі. До її обов’язків входила організація роботи «виборчої комісії» і подворового та поквартирного обходу жителів для «голосування», а також залучення до проведення «референдуму» інших людей.

«Оксана Іванко організувала роботу «ДВК» № 427 без дотримання основних принципів вільної участі та добровільного таємного голосування, публічності та відкритості «референдуму» і вжила заходи для організації незаконного голосування», – йдеться в повідомленні про підозру.

За участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, вчиненій за попередньою змовою групою осіб Оксані Іванко за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі і конфіскація майна. 

Російські загарбники призначили Оксану Іванко гауляйтеркою Станіслава 15 серпня 2022 року. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну вона працювала керівницею місцевого театру мініатюр «Мельпомена». 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів