Гауляйтерам Великої Олександрівки та Виноградового загрожує до 10 років в’язниці

Гауляйтерам Великої Олександрівки та Виноградового загрожує до 10 років в’язниці

Автор: Марина Поліщук 24 Май 2023 16:10

Заочні підозри в колабораційній діяльності висунуто колишній гауляйтерці Великої Олександрівки Бериславського району, а також чинному гауляйтеру Виноградового Херсонського району. Їм загрожує до 10 років ув’язнення.

СБУ підозрює жительку смт Велика Олександрівка Марину Гуменюк у колаборантстві. Повідомлення про підозру опубліковане на сторінці Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, у серпні минулого року Гуменюк, 24 січня 1985 року народження, добровільно погодилася працювати «виконуючою обов’язки голови смт Велика Олександрівка». На цій посаді вона виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, покладені на неї російськими окупантами.

У тексті підозри зазначено, що Гуменюк перебувала на території Великоолександрівської громади до 4 жовтня 2022 року.


Колаборантка Марина Гуменюк. Фото: investigator.org.ua

За скоєний злочин їй загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням деяких прав, з конфіскацією майна або без неї – за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Нагадаємо, що вже після деокупації Збройними силами України правобережної Херсонщини окупанти призначили гауляйтером уже звільненої Великої Олександрівки жителя Челябінська Сергія Поволоцького. Куди поділася Марина Гуменюк, невідомо.

***

СБУ повідомила про підозру гауляйтеру Виноградівської громади Херсонського району Олександру Фесенку. Відповідний документ та виклик до суду опублікований на сайту Офісу Генерального прокурора.

Олександр Фесенко, 23 вересня 1987 року народження, житель Горлівки Донецької області, добровільно пішов на співпрацю з росіянами не пізніше 8 червня 2022 року, погодившись на посаду так званого «голови військово-цивільної адміністрації Виноградівської сільської територіальної громади Херсонського  району Херсонської області».

На «посаді» Фесенко підбирав працівників, призначав людей на керівні посади в заклади освіти, охорони здоров’я та культури громади. Також він публічно закликав людей до участі в так званому «референдумі». Пізніше організовував «евакуацію» жителів Брилівки й Тарасівки до Скадовського району.

Також Фесенко організовував і приймав участь у проведенні масових заходів на території Виноградівської громади, де прославляв державу-агресора та дії російської армії.

Після фейкового «референдуму» Фесенко зареєстрував Виноградівську громаду в російському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Фесенка звинувачують у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Йому загрожує від 5 до 10 років в’язниці з додатковими обмеженнями та конфіскацією майна або без такої. Досудове розслідування триває.

Знімок на обкладинці: рух «Чесно» закликає херсонців ділитися інформацією про колаборантів; для цього організація ще минулого року запустила в Херсоні інформаційну кампанію «Зрадників здавати сюди». Фото: chesno.org

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: