Гауляйтер окупованого Каланчака та його заступник отримали підозри

Гауляйтер окупованого Каланчака та його заступник отримали підозри

Автор: Марина Поліщук 25 Февр. 2023 13:40

Заочне повідомлення про підозру отримали гауляйтер тимчасово окупованого селища Каланчак та його так званий заступник. Про це йдеться в матеріалах прокуратури та СБУ.

Гастролер з українським корінням

У посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України) підозрюється громадянин РФ, який влітку минулого року прибув на тимчасово окуповану територію Скадовського району й став так званим «председателем ВГА Каланчакского округа», повідомляє пресслужба Скадовської окружної прокуратури.

Він указував російським військовим на патріотично налаштованих громадян та працівників органів влади, до яких окупанти застосовували психологічний та фізичний тиск, аби схилити їх до співпраці. Також сприяв проведенню псевдореферендуму. Беручи участь у прокремлівському форумі, підозрюваний заперечував існування України та висловлювався на підтримку дій країни-агресора. 


Підозрюваний гауляйтер Каланчака. Фото: пресслужба СБУ

«З метою створення позитивного враження місцевих мешканців від представників незаконної влади, зловмисник здійснював видимість «піклування» - укладав договір із суб’єктами РФ про надання «гуманітарної допомоги» на відновлення соціальних об’єктів та нібито оздоровлення дітей громади», - додає пресслужба УСБУ в Херсонській області.

Медичних працівників селищної громади підозрюваний схиляв до співпраці з окупаційною владою та подальшою діяльністю за стандартами РФ.

У Службі безпеки зазначили, що знають про його місце перебування і проводить заходи для притягнення до відповідальності. За скоєний злочин йому загрожує довічне позбавлення волі.

Прізвище підозрюваного не вказується, проте судячи з фото, ідеться про Петра Мустіяновича.


Петро Мустіянович. Фото: investigator.org.ua

Мустіянович Петро Олексійович - громадянин Росії, який народився в Івано-Франківській області 11 липня 1964 року, пише Центр журналістських розслідувань. Деякий час він проживав у селі Трохимівка Генічеського району, а після навчання в Херсонському ПТУ № 3 перебрався до РФ.

В автобіографії Мустіяновіча вказано, що він служив інструктором-водолазом у російському Північному флоті, а перед виходом на пенсію був головою ради депутатів депресивного поселення Печенга. Це невеликий населений пункт в Мурманській області на півночі Росії з населенням до 3 тисяч осіб. У травні 2020 року Печенгський муніципальний район було перетворено на Печенгський муніципальний округ: раду депресивного поселення розпустили. Тож Петро залишився без роботи. Саме звідти й перебрався до окупованої України.

Місцевий зрадник Водка

Повідомлення отримав також і «заступник» Мустіяновича - колаборант Олег Водка, який до війни працював першим заступником голови Каланчацької територіальної громади. Повідомлення про підозру щодо Водки опубліковане на сайті Офісу генерального прокурора України.

Олег Олексійович Водка, 18 січня 1975 року народження, перейшов на бік ворога та обслуговує російських окупантів, пише Центр журналістських розслідувань. Зокрема, він допомагає призначеному окупантами гауляйтеру неіснуючого Каланчацького району Мустіяновичу.


Олег Водка (на передньому плані) голосує за «приєднання» Херсонщини до Росії Фото: скріншот з відео, investigator.org.ua

На опублікованому влітку в пропагандистських телеграм-каналах відео колаборант Олег Водка голосує за «приєднання» Херсонщини до Росії на організованому в Каланчаку форумі «Ми разом з Росією».

Водка працював головним інженером у Чаплинській філії ВАТ «Херсонгаз», був викладачем Чаплинського професійного аграрного ліцею, головним інженером ТОВ «Торговий дім «Долинське». У 2020 році був призначений першим заступником голови Каланчацької громади. 

За словами місцевих жителів, Олега Водку постійно бачать в компанії з російськими військовими. 


Гуаляйтер Каланчака Мустіяновіч (ліворуч), його заступник Водка (праворуч) та дві колаборантки з Вадимської школи Каланчацької громади. Фото: соцмережі, investigator.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів