Галина Лугова – про співпрацю з окупантами медиків, учителів і комунальників Херсона
Галина Лугова. Фото: facebook.com/khersoncouncil

Галина Лугова – про співпрацю з окупантами медиків, учителів і комунальників Херсона

Автор: Євген Веселов 19 Октября 2022 15:15

Начальниця Херсонської військової адміністрації Галина Лугова в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань розповіла про роботу комунальних служб, освіти та медицини в Херсоні.

Щодо освіти, за її словами, зі 171 закладу освіти в Херсоні російські окупанти змусили співпрацювати 76, призначили там своїх «директорів». Спочатку було 2% освітян, які пішли на співпрацю. Зараз цей відсоток збільшився.

Але, як каже Лугова, є і приємні моменти:

«Багато батьків, які залишилися в окупованому місті, ризикуючи власним життям і життям своїх дітей, підключили їх до українського дистанційного навчання. Перед цим вони забрали документи зі шкіл і сказали, що виїхали з області. Це серйозний вчинок і патріотична українська позиція. Є вчителі, які, ризикуючи життям, приєднуються онлайн і намагаються викладати з окупованого Херсона».

Стосовно херсонських комунальних підприємств, то Галина Лугова каже, що керівництво підприємств «Херсонміськсвітло», «Херсонський водоканал», «Херсонелектротранс», «Херсонтеплоенерго», «Херсонський міський автобусний парк» перейшло до співпраці з російською окупаційною владою.

«Вони стовідсотково співпрацюють. Ще є КП «Гарантія», яке з перших днів перереєструвалося за російським «законодавством», котре вони самі собі намалювали. Але деякі не працюють – приміром, КП «Парки Херсона».
У мене був лист від керівника департаменту міського господарства Херсонської міськради щодо співпраці керівників усіх названих підприємств. З відповідною службовою запискою я потім звернулася до правоохоронних органів, щоб вони відкрили кримінальні провадження. Тож усі ці факти належним чином зафіксовані»,
– каже Лугова.

Ми раніше інформували про перехід під контроль російської окупаційної адміністрації деяких лікарень Херсонщини. Галина Лугова в розрізі цієї ситуації розповіла про досить дивну поведінку керівника міського департаменту охорони здоров’я Світлани Межерицької:

«Відколи я перебуваю на підконтрольній українській території і виконую повноваження міського голови, зі мною не вийшла на зв’язок начальниця управління охорони здоров’я Херсонської міськради Межерицька Світлана Віталіївна. Вона передивляється всі доручення, запити на інформацію, які ми їй надсилаємо, але жодним чином на них не реагує. Вона залишається в окупованому Херсоні, і ця ситуація дуже дивна».

Враховуючи, що Світлана Межерицька є ще й депутатом Херсонської обласної ради від партії «Наш Край», хрещеним батьком якої є колоборант Булюк, то це, можливо, має якийсь зв'язок.

За словами Галини Лугової, під контроль загарбників потрапила Херсонська міська лікарня імені Тропіних, в якій лікуються російські військові.

Разом із тим, як зазначає очільниця Херсонської міської військової адміністрації, лікарі продовжують отримувати зарплату – усі належні виплати з НСЗУ йдуть. Але росіяни виплачують нашим лікарям і гроші в рублях, дуже непогані суми. Звичайний лікар отримує 100 тис. рублів на місяць, медсестра – 50 тис. руб.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів