Формально він не зрадив – експерт про мера Колихаєва

Формально він не зрадив – експерт про мера Колихаєва

Автор: Євген Веселов 02 Сентября 2022 14:29

Законнобраний мер Херсона Ігор Колихаєв вже більше двох місяців перебуває у полоні російських окупантів.


Нагадаємо, що з початку повномасштабної агресії російської федерації в Україну херсонський міський голова Ігор Колихаєв не покинув місто і залишився. Багатьом містянам імпонувало, що обраний ними мер залишився у Херсоні разом, як вони кажуть, із своїми виборцями. Міський голова регулярно звітував на своїй сторінці у соціальній мережі про свою роботу і наголошував, що його задача забезпечити життєдіяльність міста. Його опоненти закидали йому, що він повинен був виїхати разом із підписами і печатками на підконтрольну територію і не створювати картинку для пропагандистських ЗМІ, підозрюючи його у співпраці з окупантами. Тут необхідно зазначити, що Ігор Колихаєв неодноразово публічно у своїх зверненнях наголошував, що Херсон – українське місто.


Але повноцінна робота мера в окупації тривала недовго. 25 квітня 2022 року Колихаєв заявив на своїй сторінці у соціальній мережі, що міськраду захопили російські війська і главою окупаційної адміністрації міста призначено ставленика росіі Олександра Кобця.


Ще близько двох місяців Ігор Колихаєв розповідав про свою роботу в якості міського голови і навіть збирав виконком, але наскільки це було ефективно в умовах тотального контрольну міста окупантами, сказати важко.


28 червня 2022 року радниця міського голови Галина Ляшевська на своїй сторінці у соціальній мережі заявила про викрадення Ігоря Колихаєва російськими військовими. З тих пір його доля невідома. На рівні чуток херсонці знають, що Колихаєв станом на серпень 2022 року ще перебував у Херсоні, в ізоляторі, облаштованому в колишньому приймачі розподільнику для дітей.


Залишились ті, хто й до цього часу сперечається про роботу Ігоря Колихаєва під час окупації і про його можливі справжні мотиви. Одні кажуть про те, що завдяки меру місто не скотилося до відвертого хаосу, а інші - про можливі домовленості між окупаційною владою і Колихаєвим.


Так, експерт Центру Близькосхідних досліджень Сергій Данилов у бесіді із виданням «Укрінформ» розповів про своє бачення ситуації із Колихаєвим і назвав прізвища декількох колоборантів, з представників місцевих влад, які співпрацюють із окупаційною адміністрацією:


- «Укрінформ»: Що відбувалося у Херсоні з початку окупації, мер – зрадник чи герой? Чи ви згодні з тим, що він намагався “всидіти на двох стільцях”?
– Сергій Данилов: Окупантам дуже потрібно було, щоб чинні голови, легітимні в очах громади, присягнули росії. Ті, хто не присягав, потрапляли у підвал, їх били, катували. На відміну від багатьох інших голів громад, Колихаєв не брав участі в організації проукраїнських протестів…
Мені здається, що в нього були домовленості і контакти з окупаційними представниками. Чому ці домовленості потім не конвертувалися у щось інше і яким чином він тримав (чи не тримав) якийсь баланс – я не знаю. Ми можемо констатувати, що у нього були контакти, домовленості, але формально він не зрадив.
– «Укрінформ»: На відміну від тих керівників громад, підтвердження про яких є…

– Сергій Данилов: Ну, ми знаємо про очільника Лазурненської громади. І голова Новотроїцької громади Збаровський, якого окупанти призначили гауляйтером неіснуючого Нижньосірогозького «району»… Можу ще згадати про Кліщевського з Присиваської громади. Його статус незрозумілий – дали йому керувати чи ні. Коли я написав про його зраду у Фейсбуці, його дружина прокоментувала, що він не зрадив, і над сільською радою висить український прапор. Це було на початку літа. Зараз він не просто на волі, він працює.

Цікаво, що досі не відомо про реакцію топових представників української влади на викрадення Ігоря Колихаєва. Ще вчора Колихаєв мав прямий контакт із вищим керівництвом країни, а сьогодні він наче зник з їхньої реальності.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів