Фіскали Херсонщини звітують

Автор: Оксана ЗІНЧЕНКО 10 Янв. 2018 12:34

Обласне управління Державної фіскальної служби ознайомило журналістів із підсумками своєї роботи за минулий рік

Начальник відомства Ігор Клим охарактеризував його як «важкий і цікавий водночас».

Воно й не дивно, адже за 2017-й податківці Херсонщини досягли приголомшливих результатів. Ось загальні цифри. До державного бюджету разом із платниками податків області станом на 27 грудня було мобілізовано 2 мільярди 700 мільйонів гривень (на 600 мільйонів більше ніж торік), до місцево-го – 3,5 мільярда гривень, та єдиного соціального внеску – 2 мільярди 800 мільйонів гривень. «Якщо ми складемо всі ці цифри, то отримаємо рекордні 9 мільярдів податків, які згенерувала область. Із більшості податкових платежів ми вже виконали річні завдання – це податок на прибуток, акцизний податок, ПДВ», – зазначив Ігор Клим.

Очільник облуправління ДФС також нагадав, що на Херсонщині триває процес децентралізації з передачею повноважень громадам. Надходження до бюджетів місцевих громад Херсонщини сягнули більше 3 мільярдів гривень. «Ми співпрацюємо з кожним головою об’єднаної територіальної громади, – розповів Ігор Вікторович, – особливо якщо це нові, незаангажовані люди, які знають кожний клаптик землі, що обробляється або чомусь не обробляється, хто чим займається та на яких умовах працевлаштований. Із початку року нові ОТГ здобули функцію контролю за трудовим законодавством. Якраз у спільних заходах ми бачимо додаткові резерви щодо наповнення саме місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб».

На прес-конференції зокрема було висвітлено резонансне питання тимчасового призупинення блокування податкових накладних. Йдеться про зміни до Податкового кодексу, які знаходяться на стадії підписання та найближчим часом будуть прийняті. Так, із 2 січня всі податкові накладні, які до 1 грудня не були відпрацьовані, мають бути автоматично зареєстровані. А сама система блокування податкових накладних та розрахунків коригування повертається в тестовий режим на два місяці: до 1 березня Кабміном має бути розроблений новий механізм призупинення реєстрації таких накладних.

Про вкрай важливий аспект – викриття схем розкрадання бюджетних коштів – податківці теж ретельно дбають. Із початку року фахівцями опрацьовано 21 порушення щодо відмивання «злочинних» доходів, доведено сумнівність легальності фінансових операцій на суму 14 мільйонів гривень. Серед типових порушень – укладання угод і тендерної документації з підрядниками, які взагалі не мали найманих працівників для виконання замовлених робіт!

Ішлося також про податкові борги. Приватні підприємці обла-сті заборгували державі близько 93 мільйонів податків і зборів. Особливе занепокоєння фіскалів викликає борг по платі за землю – 20 мільйонів гривень.

За словами Ігоря Клима, на Херсонщині триває процес покращення сервісного обслуговування платників: «Наш шлях – це перехід до спілкування в електронній площині. Ми вже озвучували: в нас 83–85% звітності подається в електронному вигляді. Але якщо ми візьмемо спілкування онлайн, то це лише 20%, а 60% діють по-старому, подаючи звітність до Центру обслуговування платників на флешці. Наша мета – довести цей показник до 85%, уникаючи людського фактору, корупційних дій, і загалом підвищити сервіс».

Відповідаючи на запитання працівників ЗМІ, керівник управління повідомив, як під час святкових гулянь тривають перевірки закладів громадського харчування, місць вуличної торгівлі та масового відпочинку. В період чисельних корпоративів податківці слідкують за здійсненням фінансових операцій у рамках закону, продажем підакцизних товарів. Бо надто вже часто продавці «під шумок» забувають пробивати виручку через касовий апарат. 500 перевірок здійснено фіскалами минулого року, при цьому нараховано 7 мільйонів гривень штрафів. У списку на перевірку без попередження – кілька десятків підприємств торгівлі та ресторанного бізнесу по всій області.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів