Фінансова діяльність колаборантів: у чому підозрюють гауляйтерів Сальдо та Балицького

Фінансова діяльність колаборантів: у чому підозрюють гауляйтерів Сальдо та Балицького

Автор: Марина Поліщук 03 Ноября 2022 10:15

Серед тих, хто зрадив Україні та рідній Херсонщині, пішовши на співпрацю з ворогом, є чимала частка осіб, хто раніше мав проблеми із законом. Навіть головний колаборант області Володимир Сальдо, який став головою окупаційної адміністрації Херсонщини, є власником великої кількості нерухомості в Херсоні, зареєстрованої на довірених осіб, фігурантом кримінальних справ…

До переліку його позазаконних дій може додатися ще й ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – понад 60 мільйонів гривень! Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України, не називаючи прізвище чиновника, проте вказуючи, що він погодився на співпрацю з кремлівським режимом і був призначений «керівником» окупаційної адміністрації Херсонської області.

Бюро повідомляє, що колишній член проросійської партії ОПЗЖ та колишній народний депутат України у період з 2001 по 2022 роки працював на різних посадах в державних органах різних рівнів. У 2018 році зареєстрував право власності на кілька об’єктів нерухомого майна: приміщення готелю, багатоповерхову будівлю, земельні ділянки.

Співробітники Бюро, проаналізувавши дані Державної податкової служби щодо джерел та обсягів отриманих доходів фігуранта справи, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, встановили, що прибутки та витрати значно різняться.

За даними Бюро, орієнтовна ринкова вартість нерухомості перевищує розмір доходів, які Сальдо офіційно отримував за період з 2010 до 2018 роки, майже на 310 млн грн (більш ніж у 200 разів).

«Таким чином бюджет України недоотримав понад 60 млн грн від ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору», - зазначили в Бюро економічної безпеки.

***

Іншого зрадника України, який пішов на співпрацю з окупантами й оголосив себе «губернатором Запорізької області», а згодом був призначений  «головою» окупаційної військової адміністрації, Бюро викрило в незаконних оборудках, що спричинили збитків бюджету України на понад 4 мільйона гривень. Ідеться про Євгена Балицького (як і Сальдо, він – колишній нардеп від проросійських партій: «Партії регіонів» та Опоблоку) та його сина, що є засновником підприємств на тимчасово окупованій території АР Крим та РФ.

Співробітники Бюро економічної безпеки України встановили факти ухилення обох від сплати податків та легалізації майна злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

«Один із фігурантів кримінального провадження (син Балицького, – ред.), у період 2014 – 2019 років приховав дохід в сумі близько 22,5 млн грн. За ці кошти він купував нерухомість, не маючи офіційних доходів, та збільшив вартість частки в статутному капіталі одного із товариств. Основний вид діяльності цієї компанії – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, порушник не подавав за період 2011-2021 років податкові декларації із зазначенням джерел отримання коштів, за рахунок яких могли здійснюватися операції з придбання та передачі об’єктів нерухомого майна.

Товариство зареєструвало право власності на 30 об’єктів нерухомого майна. З них 16 об’єктів зареєстровано за період володіння порушником 50% часткою у статутному капіталі цього товариства. Використавши таку схему, він ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору в сумі понад 4 млн грн.

З метою легалізації незаконно отриманих коштів та майна, молодший Балицький передав батьку право власності на50 % частки статутного капіталу товариства.

Щодо обох гауляйтерів окупованих областей півдня України детективи Бюро економічної безпеки України здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею «ухилення від сплати податків». А щодо Балицького додатково ще й за статтею «легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів