«Фактично 15-20 кілометрів по лівому берегу Дніпра – це сіра зона». Що відбувається на лівобережжі Херсонщини?

«Фактично 15-20 кілометрів по лівому берегу Дніпра – це сіра зона». Що відбувається на лівобережжі Херсонщини?

Автор: Марина Поліщук 02 Декабря 2022 13:45

Російські військові готуються до здачі територій на лівому березі Херсонської області, так як через погану логістику їм важко їх утримувати. Такі думки висловлюють деякі українські військові експерти. Що насправді відбувається на лівобережжі Дніпра?

Окупанти починають відходити – зокрема, заявив в ефірі Апостроф TV полковник запасу СБУ, військовий експерт Михайло Притула.

«Російські війська відходять від Дніпра на лівому березі Херсонської області, залишаючи там менш цінних мобілізованих солдат. Це вказує на те, що вони готуються здати ту територію. Вони починають відходити, тому що утримувати ту частину окупованої території для них дуже важко, тому що там для них досить проблемна логістика. Щоб постачати їм зброю, боєприпаси та інше, їм треба це везти або з Криму, або з Маріуполя, а ці маршрути прострілюються ЗСУ. Це логістичний ад для них, тому вони будуть здавати цю територію», – каже військовий експерт.

Натомість у Генштабі вважають, що окупанти виводять техніку та підрозділи з населених пунктів лівого берега Дніпра, щоб спровокувати населення проти Сил оборони. Про це в ефірі телемарафону розповіла керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони «Південь» Наталія Гуменюк.

«Роблячи це, російські військові обстрілюють населені пункти, які фактично перебувають під їхньою окупацією, а потім кажуть, що це робота ЗСУ», – зазначила вона.

Гуменюк додала, що в цілому на півдні обстановка досить стабільна. Продовжується контрбатарейне протистояння по лінії фронту. Це лівий і правий береги Дніпра.

«ЗСУ дуже серйозно їх там кошмарять»

Про обстановку на лівобережжі вздовж Дніпра детальніше розповів в ефірі Апостроф TV громадський активіст, екскомандир взводу батальйону «Айдар», голова Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

«Картина наступна: правий берег повністю наш, а лівий – уже не повністю їхній. Це так по картах видається, що тепер лінія фронту проходить по дніпровських плавнях, по фарватеру. Але насправді ще наші давні предки козаки почувались у цих плавнях як удома. ЗСУ й зараз почуваються там як удома, і через плавні постійно переправляються на лівий берег. Крім того, лівий берег непогано прострілюється з правого.

Фактично 15-20 кілометрів по лівому берегу – це не ворожа, а більш як нейтральна частина. Це сіра зона, в якій наша артилерія не дає ворогу жодних стаціонарних позицій. Тобто вони не можуть стати й методично працювати по Херсону, як вони це люблять. Вони змушені туди швиденько під’їхати, відстрілятися і бігом тікати, поки не встигла прилетіти "відповідь".

На цій смузі ми не можемо висадитися з важкою технікою, не можемо закріпитися, як на плацдармі, бо ворожу артилерію теж ніхто не скасовував. Але відповідно й вони її вже не контролюють так, як це було раніше, а фактично пересуваються мобільними групами й почувають себе дуже некомфортно. Бо з правого берега прилітає артилерія, а з плавнів виходять групи ЗСУ, дуже серйозно їх кошмарять і зникають – розчиняються в дніпровських туманах.

Там зараз іде дуже велика робота Сил спецоперацій. В інтернеті були помилкові повідомлення, що звільнили Олешки, Каховку. Насправді немає диму без вогню. Так, їх ще не звільнили. Але наших бійців там дійсно бачили. Просто не завжди, коли ти бачиш нашого бійця, потрібно кричати про це в інтернеті.

Насправді спецоперації нікуди звідти не ділися – вони й зараз там рейдують. Але саме рейдують. Орки огризаються, але жодної лінії Дніпра їм там облаштувати не дали. Питання в тому, де більше їхніх, а де більше наших. Але наші – це рейдові групи без техніки, які кошмарять ворожі тили.

Швидше за все, саме цим пояснюється, що саме з Каховки вже почали вивозити колаборантів. Вони настільки непевно вже там почуваються, що, якщо вони не ухвалили рішення здавати ці міста, то, як мінімум, припускають, що таке може статися.

Ще один доказ того, що вони подумки прощаються з Каховкою, Олешками – вони почали рити окопи на Чонгарі. Те, що, на жаль, ми не зробили на початку цієї війни. Вони копають потужну оборонну лінію на вході на півострів. Тобто вони цілком реально допускають, що все, що до лінії півострова, ми можемо скоро звільнити», розповів Євген Дикий.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів