«Евакуйовані» херсонці хочуть жити ближче до дому, Москва ж намагається виселити їх якнайдалі
Ілюстративне фото

«Евакуйовані» херсонці хочуть жити ближче до дому, Москва ж намагається виселити їх якнайдалі

Автор: Марина Поліщук 24 Мар. 2023 19:30

Жителі Херсонщини, яких окупанти змушують «евакуюватися» до Росії, все-таки прагнуть залишитися на території області або принаймні в найближчих до неї регіонах. Кремль же намагається переселити «біженців» у депресивні регіони РФ, наприклад, до Чувашії.

Населення Херсонщини, яке виїхали з правого берега області, повіривши окупаційній владі, що наполягала на «евакуації», а також ті, кого окупанти сьогодні на лівобережжі змушують покинути домівки, особливо в населених пунктах понад Дніпром, намагаються оселитися все-таки ближче до дому. Чимало з них переїжджають в інші міста й села лівобережної Херсонщини або ж зупиняються в Криму чи на Кубані. А от будувати нове життя у віддалених регіонах Росії мало хто наважується, незважаючи на розгорнуту окупантами потужну агітаційну кампанію.

Про це в інтерв’ю пропагандистським ЗМІ повідомив голова російського «Фонду розвитку територій» Ільшат Фагіахметов, пише IPC Херсон.

За його словами, «жителі Херсона та Херсонської області, які вимушено залишили місце постійного проживання, найчастіше для переїзду за програмою житлових сертифікатів обирають свій регіон, Крим чи Кубань».

Фагіахметов розповів, що так звані житлові сертифікати використали вже 6500 херсонців. При цьому приблизно чверть «біженців», які подали заявки на сертифікати, з різних причин не отримають ці документи на житло.

Ці заяви чиновника спростовують повідомлення російських ЗМІ, що заявляють про масову міграцію херсонців до віддалених регіонів Росії. Наприклад, до Сибіру або до Сахаліну.

Але звісно, що немалу кількість жителів Херсонщини Кремль – примусово чи добровільно – все-таки запроторив у депресивні віддалені регіони. Нещодавно росЗМІ показали сюжет про те, як колишня жителька Херсона отримала квартиру в Чувашії.

Вочевидь, окупанти вирішили розбавити національний склад республіки – тепер там житимуть українці з Херсона, хоча навіть росіян, за статистикою, у Чувашії проживає лише четверть. Майже третю частину населення цього регіону складають чуваші, є трохи татар і мордви. Інші народи представляють менше процента.

Днями російський пропагандистський канал «НТВ» показав колишню жительку Херсона Олену Фаткову, повідомляє NewDay.ua. Начебто родина жінки отримала в Чувашії квартиру площею 43 кв. м (метр там, наголошують пропагандисти, коштує 75 тис. руб.) з ремонтом і пластиковими вікнами. Однак, судячи з відео, прихильниця «руського міра» чомусь не дуже радіє такому «подарунку».

Крім Фаткової, за даними пропагандистів, квартири в Чувашії отримали 25 сімей. Тепер, мабуть, усі «радіють», як і героїня сюжету. До Москви від столиці регіону – міста Чебоксари – «усього» 656 км. Середньомісячна температура повітря взимку в цьому регіоні складає мінус 13 градусів, а не мінус 2, як у Херсоні. А ще Чувашія – це економічно депресивний регіон з демографічним спадом.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»