На Миколаївсько-Херсонському напрямку працює бригада парамедиків. Екіпаж евакуаційної бригади складається з лікаря, фельдшера та водія. Їхнє завдання — стабілізувати стан пораненого, надати допомогу та доставити його до медзакладу. Як працюють парамедики на Миколаївсько-Херсонському напрямку, розповідає «Суспільне».
Ростислав — лікар у своїй групі. Перший досвід військового медика отримав у 2015 році, коли був мобілізований та надавав допомогу пораненим в ході Антитерористичної операції в Попаснянській лікарні на Луганщині.
Лікар Ростислав в евакуаційному авто, листопад 2022 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв
«Порівнюючи з 2015 роком, це інші види поранень. Тоді були ближні бої, кульові поранення, дуже рідко мінно-вибухові травми й травми, пов’язані з важкою артилерією, ракетними обстрілами. Після повномасштабного вторгнення найчастіше стикаємося з мінно-вибуховими травмами, уламковими пораненнями різних ділянок тіла, і вони важчі по своїй будові, тому що уламки ці великі, і є більша ймовірність тяжких ускладнень», — розповів Ростислав.
Авто евакуаційної бригади зсередини, листопад 2022 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв
У поранених спочатку оцінюють стан, далі стабілізують та якнайшвидше мають доставити до лікарні. На все від 20-ти до 30-ти хвилин.
«Найтяжче те, що ми, на жаль, евакуйовуємо не тільки поранених наших бійців, а й загиблих. Тому є в нас такі сумні хвилини, коли ми забираємо їх і відвозимо вже не в госпіталь чи лікарню, а в бюро судмедекспертизи, так званий морг», — сказав лікар.
Медичні засоби в одній із сумок, листопад 2022 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв
Спокійним та зосередженим із пораненими будь-якої важкості намагається бути фельдшер із псевдо Баха. Це його перший бойовий досвід, 24 лютого сам пішов до військкомату.
«У нас не та робота, де повинно щось робитися зопалу. Все повинно бути, як кажуть, холодний розум, гаряче серце. Спочатку було це щось нове, щось дике, потрібно було звикнути до обстановки, тим паче, що ніколи не служив і ця вся обстановка трохи нагнітала. Але потім звиклося», — розповів Баха.
Фельдшер Баха в евакуаційному авто, листопад 2022 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв
Довезти пораненого швидко й обережно — задача водія евакобригади, військовослужбовця із псевдо Кінолог. Понад 20 років чоловік служив на митниці, планує повернутися до цього після перемоги. Перших поранених на Херсонському напрямку почав вивозити 24 лютого.
«До війни не звикнеш, звичайно. Я не знаю, скільки ми хлопців вивезли, але всіх, кого наша евакобригада вивезла, привезли живими. Найстрашніше, що не довезеш, не все від тебе залежить», — розповів Кінолог.
Водій евакобригади Кінолог, листопад 2022 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв
Буває страшно, говорить Кінолог, утім, у ці моменти думки про обов’язок — врятувати.
«Я не вірю, що є люди, які не бояться. Просто потім включається чи інстинкт самозбереження, на автоматі вже працюєш, тому що знаєш, що хлопця треба вивезти, треба довезти, доктор там все зробить, а ти повинен його грамотно завантажити, безболісно. Ну, і максимально швидко довести до лікувального закладу», — розповів військовослужбовець.
Тэги: