«єОздоровлення»: держава профінансує відпочинок дітей у Карпатах. Хто та як може отримати гроші?
Ілюстративне фото з відкритих джерел

«єОздоровлення»: держава профінансує відпочинок дітей у Карпатах. Хто та як може отримати гроші?

Автор: Марина Поліщук 02 Июня 2023 09:10

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, в Україні стартувала програма «єОздоровлення». Це експериментальний проєкт, розроблений для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Діти з малозабезпечених, багатодітних родин та діти з інвалідністю отримають гроші на відпочинок та оздоровлення.

Отримати кошти в межах програми «єОздоровлення» матимуть змогу родини із регіонів, які були в тимчасовій окупації, знаходяться в зоні активних бойових дій або на кордоні з РФ. Тобто сім’ї з Херсонщини теж можуть претендувати на участь у цій програмі.

Зокрема, місце проживання дитини має бути задекларовано/зареєстровано на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської або Чернігівської областей, повідомляє пресслужба Міністерства соцполітики.

За умовами програми, держава напряму виплачуватиме родинам гроші, а батьки спільно з дитиною/дітьми зможуть самостійно обрати заклад для відпочинку та придбати путівку.

Цього року отримати кошти на придбання путівки має право один з батьків дитини, яка та належить до таких категорій:

- виховується в малозабезпеченій сім’ї,
- дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування),
- дитина з багатодітної сім’ї.

«Держава напряму перерахує батькам кошти на оздоровлення дітей, які потребують підтримки, знаходяться в зоні активних бойових дій або на кордоні з РФ. Таким чином батьки матимуть можливість самостійно обрати будь-який заклад, який відповідає умовам безпеки, критеріям оздоровлення, і оздоровити дитину в той проміжок часу, який буде для них комфортним», – підкреслила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14-річний Артур із Херсонщини вчиться жити з біонічним протезом руки

Уже від 1 червня батьки дітей почнуть отримуватимуть повідомлення про можливість отримати кошти для придбання путівки в межах проєкту. Також за посиланням можна самостійно перевірити, чи є конкретна родина в переліку отримувачів коштів на оздоровлення дитини.

Батькам дітей, які є в цьому переліку, необхідно відкрити картку в «ПриватБанку» зі спеціальним режимом використання, на неї буде зараховано 14 165 грн на кожну дитину.

Далі потрібно обрати один із закладів оздоровлення і відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Усі вони розташовані в карпатському регіоні. Перші 8 закладів уже приєдналися до участі в експериментальному проєкті, їхній перелік постійно розширюється, загалом реєстр містить 19 таких закладів. Обрати та забронювати путівку до закладу оздоровлення та відпочинку можна за посиланням

Детальніша інформація про механізм надання послуги, а також відповіді на найпоширеніші питання, що можуть виникати, – на окремій сторінці проєкту «єОздоровлення». 

Усі інші категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, можуть отримати путівку на оздоровлення та відпочинок за чинним механізмом розподілу до державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек», повідомили в Мінсоцполітики.

Детальніше про те, хто може отримати кошти на путівку, як працює програма та що треба знати про проєкт, – в інфографіці:

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів