Енергетики закликають обмежити споживання електроенергії

Енергетики закликають обмежити споживання електроенергії

Автор: Євген Веселов 12 Октября 2022 12:01

Протягом двох днів, 10 і 11 жовтня 2022 року, Україна зазнала наймасовішої ракетної атаки Російської Федерації з початку війни. Внаслідок цих обстрілів загинуло щонайменше 19 українців, більше 100 отримали поранення. Цілями росіян стали цивільні об’єкти – житлові будинки й підприємства енерго- і тепло постачання.

Внаслідок вибухів низка міст, зокрема Львів, Тернопіль, Рівне, Хмельницький, Суми, Харків, Полтавська область і Кривий Ріг, частково або повністю залишилися без енергопостачання.

Повністю було знеструмлено Харків, а у Львові станом на 11 жовтня 2022 близько 40 відсотків мешканців були без світла. Руйнування зазнали Бурштинська ТЕС, яка запитує весь захід України і виробляє електроенергію на експорт у Європу, внаслідок чого поставки були припиненні.

Двічі окупанти бомбували Ладижинську ТЕС у Вінницький області.

Компанія ДТЕК, яка є власником багатьох пошкоджених об’єктів, повідомила про тимчасове обмеження електропостачання в частині промислових підприємств та побутових споживачів у Києві та області.

Українські енергетики намагаються оперативно виправляти ситуацію, але в цьому їм потрібна наша допомога. Для зменшення навантаження на мережу і створення можливостей «поділитися світлом» з регіонами, які зазнали найбільших руйнувань, необхідно трошки обмежити себе у споживанні електроенергії. Щодня в період з 17.00 до 23.00 можна розпланувати свої дії так, щоб не вмикати якісь електричні прибори, як то пральна машинка чи пилосос, або уникати одночасного включення – наприклад, електрочайника і мікрохвильової печі.

У перший день ракетної атаки таки дії допомогли знизити навантаження на мережу на 10 відсотків, що є дуже великим показником економії.

Це не дуже складні поради, але якщо більшість українців дотримуватимуться їх, то ми дуже допоможемо тим регіонам, де є проблеми з електропостачанням.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів