Експерти, політики і херсонці про нового голову Херсонської ОДА Янушевича

Експерти, політики і херсонці про нового голову Херсонської ОДА Янушевича

Автор: Євген Веселов 10 Августа 2022 08:52

4 серпня Президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив головою Херсонської обласної державної адміністрації Ярослава Янушевича. Вже на другий день свого перебування на посаді Янушевич оприлюднив на сторінці у соціальній мережі відео зі своїм зверненням, текст якого був стандартний, без якогось особистого ставлення до подій в області чи ситуації в Україні, без конкретики, але з пафосом, який притаманний професійним чиновникам. Жодної інформації, що б була корисною херсонцям, до яких він звертався очільник області не сказав. Єдине, що було зрозуміло, що він кудись прибув, а куди саме не озвучив.


Останні дні Янушевич постить на своїй сторінці фото нарад зі своїми заступниками та військовими. З того, що вартує новини – у кожному обласному центрі України будуть намагатись створити центри підтримки жителів Херсонщини.


Також стало відомо, що зараз очільник області перебуває у Миколаєві.

Наші колеги з інших видань вже відмітили стрімке кар’єрне зростання Янушевича і дуже хитру історію з його люстрацією, адже Янушевич, як чиновник часів біглого президента Януковича, ще у минулому році був під люстрацією із забороною займати будь які посади на державній служби до 2024 року.


Звісно, декілька днів на посаді - це дуже мізерний термін для оцінок, але не під час війни. Ми вирішили дізнатися, що можна очікувати від нового голови Херсонської області, що про це кажуть херсонські політики, експерти і пересічні херсонці.


Так проект «Новини «Приазов’я» видання «Радіо Свободи» зібрав з цих питань авторитетну думку.


Виконувачка обов’язків міського голови Херсону Галина Лугова розповіла, що 8 серпня відбулася перша селекторна нарада за участі нового керівника області. За словами посадовиці, учасники визначили найважливіші проблеми регіону:


«Відсутність безпечних умов вивезення, окупація території, відсутність можливості конвертації української гривні, тому що російський рубль задавлює нашу гривню. Також говорили про захист освітянської галузі: як працювати надалі, підтримувати наших вчителів, як організовувати освітній процес. Говорили про моменти, які влаштовують орки (російські військові – ред.) щодо проведення «референдуму», говорили також про ті підприємства, які працювали з орками», – повідомила Лугова.

Разом із тим депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, коментуючи призначення Янушевича, сказав, що його здивувала ця кандидатура:


«Здивувало те, що це не херсонець. Ми розуміємо, що це президентська вертикаль, ми розуміємо, що це людина мала бути з політичної сили президентської. Там є і Соболевський, який був в окупації і, до речі, є заступником голови обласної ради. Якщо брати до уваги, що обласна рада на сьогодні недієздатна і не працює, я думаю, що було б логічно саме призначення цих людей. Ну, можливо, не цих людей, а військового, якого чекали. Але виявилося, що призначена людина – і не херсонець, і не військовий, а взагалі з туманною історією люстрації», – зауважив депутат.


Депутат також зауважив, що Янушевич може використати нову посаду для «відбілювання» своєї репутації як люстрованого чиновника і подальшого просування в кар’єрі.

Директор Агентства розвитку Приазов’я, політолог Костянтин Батозський вважає, що призначення Янушевича пов’язане, перш за все, з його лояльністю до Офісу президента. Херсонській області потрібен професійний управлінець, упевнений політолог.


«Цей пан працював на різних посадах в державних органах влади, завжди займаючи не першу, а другу чи третю ланку. Тобто це такий хронічний заступник, або професійний заступник. Дуже важка область йому дісталась, бо на території тривають бойові дії. Саме від дій обласної влади залежить багато питань, як то евакуація людей, постачання медикаментів, їжі тощо. Тобто це великий комплекс проблем, де насамперед потрібен грамотний, послідовний управлінець, який зможе їх вирішувати», – підкреслив Батозський.

Колишній депутат міської ради Херсону, співзасновник громадської організації «Південна стратегія розвитку» Станіслав Трошин зазначив, що ситуація в області залишається складною, тому новий очільник обласної військової адміністрації може зіткнутися у своїй роботі з низкою викликів.


Трошин вважає, що новому голові Херсонської ОВА було б доцільно побудувати співпрацю з міжнародними і громадськими організаціями, які можуть допомогти у вирішенні гуманітарних проблем регіону.


«Йому потрібно відкрити дуже широкий фронт роботи з людьми, громадськими організаціями, які допомагають людям на деокупованих територіях, міжнародними організаціями, які надають всі види допомоги, ті ж ліки, ті ж продукти, гаряче харчування на лінії зіткнення і в сірій зоні», – додав Трошин.

Пересічні херсонці в свою чергу не такі обережні у своїх висловлюваннях, але в цілому вони розділяють думку експертів у своїх коментарях під декількома дописами Янушевича у соціальній мережі, хтось з більшим, а хтось з меншим оптимізмом:

Пан Данило: «Разом до перемоги».
Sapienti Sap: «Ну шо, чекаємо. Подивимось.»
Пан Анатолій: «Дай Боже щоб у Вас Все вийшло! Бо до попередніка дуже Багато запитань??? Думаю Президенту видніше і часу на помилки Немає! Неподведіть!»
Пані Олена: «Увлекательная у вас страница. Нам бы хотелось больше общения с людьми. Надеюсь что мы сможем наблюдать за вашей деятельностью и общаться с вами в радикально большей мере чем с Лагутой...»
Пан Сергій: «То есть Вы где то там, обговорили какие проблемы на не окулированной 1% территории Херсонской области. А может Вы приедите в ту область лично, и поймёте в чем реальные проблемы?»
Пані Ірина: «Звільняйте Херсонщину !!! Досить вовтузитися і тягнути до "буряцького" референдуму! Вже колоборанти бігають по хатам, збирають до шкіл дітей, будуть їм втюхувати рашкіну науку! Гоніть орду в Оркостан! У їх засмальцовані дірєвні і до корит зі щями.»
Пані Ніка: «Интересно из какого места Вы собираетесь решать проблемы Херсонщины?! Лагута, которого непонятно зачем вдруг перед самой войной назначили, тоже проблемы "решал" из "эмиграции", просто репостил новости непроверенные. Так что не надо нам ваши отчеты о заседаниях! Нужны результаты!»
Пані Любов: «Цікаво !!! А де ж він зараз сидить ? Лагута сидів здається в Одесі, хлань не зрозуміло звідки розповідав «новини». І кожен з них одержує дуже велику зарплату. А толк який з цих «діячів»?»

Як бачимо, загальний баланс сприйняття мешканцями Херсонщини у Ярослава Янушевича 50/50, що набагато краще ніж у його фактичного попередника Лагути. Хтось вірить, що новий керівник зможе якось налагодити процеси соціальної і гуманітарної допомоги знаходячись «за кордоном» області, а хтось вже давно розчарувався у ефективності менеджерів, яких призначає влада. Подивимось.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів