У місті Миколаїв в парку імені Тараса Шевченка висадили саджанці дуба в межах всеукраїнської ініціативи «Шевченко єднає Україну».
Про це повідомили на сторінці Миколаївської міськради.
Озеленення відбулося 23 квітня та стало частиною щорічної акції, яка одночасно проходить у різних регіонах країни. Її мета — поєднати екологічні ініціативи з національною традицією та залишити після себе довготривалий результат у вигляді нових зелених насаджень у міських просторах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не вистачає робочих рук: містяни допомогли з очищенням ставків у Миколаївському зоопарку
Ініціативу вже четвертий рік поспіль реалізує Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу. Щороку в межах акції в різних областях висаджують дуби як символ єдності України.
Особливістю проєкту є походження саджанців. Їх виростили на Черкащині – батьківщині Тарас Шевченко – із жолудів дуба, пов’язаного з його ім’ям.
«За переказами, саме в дуплі цього дерева Шевченко ховав свої малюнки. Така історія надає кожному дереву додаткового змісту і перетворює висадку на акт збереження культурної пам’яті», – прокоментували у Державній екологічній інспекції Південо-Західного округу.
Загалом було висаджено 27 саджанців.









