Директорка школи № 35 та фейковий керівник школи № 52 отримали підозри в пособництві ворогу

Директорка школи № 35 та фейковий керівник школи № 52 отримали підозри в пособництві ворогу

Автор: Марина Поліщук 31 Янв. 2023 16:00

За співпрацю з окупантами отримала повідомлення про підозру директорка Херсонської школи № 35 Наталія Юрченко. Також підозру отримав і херсонець, який очолив школу № 52, при цьому не маючи жодного відношення до сфери освіти.

Чинна директорка пішла на співпрацю з ворогом

Головне управління Національної поліції в Херсонській області повідомило про підозру у вчиненні кримінального злочину директорці Херсонської загальноосвітньої школи № 35 Наталії Юрченко. За пособництво державі-агресору їй загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі та конфіскація майна. Повідомлення про підозру оприлюднене на офіційному сайті Офісу генпрокурора, передає Центр журналістських розслідувань.

У документі йдеться, що окупаційний «департамент освіти і науки ВЦА Херсонської області» своїм «наказом» від 15 липня 2022 року передбачив створення на базі Херсонської ЗОШ № 35 так зване «Государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области "Учебно-воспитательный комплекс № 35 города Херсона"». Цей фейковий заклад очолила директорка школи № 35 Юрченко Наталія Володимирівна, 1 червня 1976 року народження. 

«Юрченко підтримала дії та рішення окупаційної адміністрації щодо інтеграції «навчально-виховного комплексу № 35» в освітню систему РФ та про пошук кадрів для закладу», – йдеться в повідомленні про підозру.


Наталія Юрченко, фото із соцмереж

Для реалізації злочинного умислу Наталія Юрченко з 31 серпня 2022 року встановила охорону з представників окупаційної адміністрації для обмеження доступу до школи проукраїнського педагогічного та технічного персоналу. А від серпня по листопад 2022 року вона забезпечила виплату зарплати працівникам так званого «навчально-виховного комплексу № 35» в російських рублях. Ці гроші вона видавала їм особисто, готівкою. 

За вчинені дії Наталію Юрченко підозрюють у вчиненні кримінального злочину за ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору. Їй загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі. 

Із заробітків – прямо в крісло директора школи

За матеріалами СБУ підозру в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору оголошено ще одному жителю Херсона. Чоловік підтримав агресію РФ і добровільно погодився співпрацювати з представниками ворожої влади. На пропозицію очолити один із освітніх закладів міста, він відповів згодою.

Як повідомляє пресслужба УСБУ в Херсонській області, не маючи жодного відношення до сфери освіти, колаборант розпочав незаконну діяльність українського навчального закладу як «Государственное бюджетное оборазовательное учреждение ГБОУ Херсонской области "Школа № 52 города Херсона"».

Псевдодиректор захопив приміщення та майно навчального закладу. Встановив охорону з-поміж представників окупаційної адміністрації держави-агресора задля обмеження входу в приміщення школи проукраїнськи налаштованих учителів та технічних працівників. Надав вказівку підлеглим зняти українську символіку з фасаду будівлі навчального закладу.

На зібранні колективу школи він проголосив про впровадження та підтримання освітньої системи РФ, про необхідність підбору кадрів для виконання рішень окупаційної адміністрації. Зарплатню виплачував підлеглим у російських рублях.

Перед деокупацією він втік на непідконтрольну Україні територію. Наразі псевдопосадовцю слідчі СБУ повідомили про підозру за двома статями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 1 ст.111-2 (пособництво державі-агресору).


Сергій Захаров. Фото та скріншот: телеграм-канал «База зрадників Херсона»

Згідно з фото, оприлюдненим обласною прокуратурою та СБУ, а також згідно з інформацією в телеграм-каналі «База зрадників Херсона», можна зробити висновок, що йдеться про Сергія Захарова.

«Колабораціонізм. Рейдерство. Захаров Сергій Олександрович 22 серпня 1971 року народження. Новий директор Херсонської школи № 52 при окупаційній владі, у результаті рейдерського захоплення ним приміщення навчального закладу. Працював у Польщі, у травні повернувся в Херсон», – зазначено в «Базі зрадників».

Список членів так званої виборчої комісії у школі № 52. Фото: телеграм-канал «База зрадників Херсона»

Крім того, телеграм-канал повідомляє, що Захаров був головою фейкової виборчої комісії під час псевдореферендуму за приєднання до РФ.

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів