Ось дійсно чесні відповіді на запитання багатьох українців, які знаходяться далеко від поифронтових територій.
ПИТАННЯ: а скільки часу є у місцевих жителів, як пролунав сигнал “Повітряна тривога”?
ВІДПОВІДЬ: а сигнал “Повітряна тривога” практично завжди не відповідає реальним загрозам херсонців, так як ми маємо загрозу від обстрілів “прямою наводкою” від артилерії і РСЗВ з лівого берега, а останнім часом і дрони, які полюють на авто і людей, звичайних громадян в прибережній до Дніпра зоні. Реально часу від “виходу до прильоту” 2-3 секунди.
***
Вам теж у стрічку вперто лізуть сторінки російською?
Але ж Фейсбук в Росії заблоковано.
Тому контент російською роблять інші – молдавський бокс, бакінський гумор, вірменські мандрівки, котики невідомого походження, та числені “українські” ресурси, які вперто використовують мову окупантів.
А мова, між іншим, – це сигнал “свій-чужий”, як у авіації. Якщо не вгадав – працює ППО, ну принаймні у нашому профілі.
Але Фейсбук досі не второпав цього, бо ми з вами часто пропускаємо такі сторінки повз очі. Лінуємося блокувати, поблажливо посміхаємося, не звертаємо уваги тощо. В результаті алгоритми ФБ усім українцям пропонують російськомовний контент, бо вважають, що їм, тобто нам, він прийнятний.
Це – простий приклад колективної відповідальності. Так само і з мовою ворога у спілкуванні – вживають одні, а бомби прилітають усім.
***
На Херсонщині з’явилося село Сябри. (колишнє Новоросійське Скадовського району). Суворовка колишнього Голопристанського району – Чумаки. А на Бериславщині з’явилося село Коханівка. Монобільшість прибрали з переліку перейменувань село Залужне … (Скворцівка Тавричанської громади Каховського району)
***
Через повномасштабне вторгнення фестиваль “Таврія – Борщ” на Херсонщині третій рік проходить в онлайн форматі. Гасло цьогорічного заходу: “Родинний борщ: від покоління до покоління”. Триватиме фестиваль до кінця вересня.