День 705. 29 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 705. 29 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 29 Янв. 2024 19:45

Наш єдиний об'єктивний плюс: ми на своїй землі й виборюємо своє.

Вони кажуть "сила в правді", повторюючи за героєм покійного Бодрова. Але зараз правда - теж на нашому боці, бо не ми напали, на нас напали. То тримаймося бодай цього, інакше зникнемо.
Повторю почуті від одного військового слова: іде війна між російською державою і українським народом, не державою Україна, а людьми.

***

Гарне місто, гарні люди. Херсон.
Жили собі, а тепер мандрують по світу з одним чемоданом.

***

Влада ухвалила рішення про автоматичне продовження виплат для всіх ВПО, але тільки до 1 березня.
А от після — продовжать лише вразливим категоріям.
Я, і впевнений, що й ви, знаєте випадки, коли люди не змогли інтегруватись на новому місці й повернулись у Херсон під обстріли. Бо тут принаймні мають своє житло і не потрібно платити оренду за чуже. Виплат ВПО для цього не вистачало. Але заберуть і їх. Як коментувала Ірина Верещук — двох років, щоб адаптуватись достатньо. Але що для цього було зроблено — вже інше питання.
Щодня російські обстріли області роблять вимушеними переселенцями десятки людей.

***

ФБ нагадав події за місяць до того, як почався страшний відлік часу. Ми були разом і щасливі там, де збиралися родинами, з друзями, колективами.
Сьогодні люті заздрісники знищили затишні атмосферні місця, де ми мандрували, дегустували херсонські вина, грали в боулінг, водили малечу на дитячі вистави. Вони зруйнували та спаплюжили наші місця сили - замінували річки, знищили Каховське море, спалили ліси, розтрощили те, що створювалося віками на цій благодатній землі. І розворушили до себе таку лють... Ми ж і це переживемо й по крупинці відродимо, а от враже ще отримає своє.

***

Херсон мій. Колись дорога на Антонівський міст була дорогою на море, на відпочинок, на свято. Тепер ось так - знищені хати та споруди. Десь серед цих руїн живуть люди. Там ще досі є люди.

***

Заклик: "Звикайте жити у війні, бо це гра вдовгу" негарно сприймається херсонцями. Мабуть тому, що є суттєва різниця - жити у війні в Херсоні і в Києві. Переселіть херсонців в Київ, дайте їм людське житло і роботу, і тоді будемо разом "грати вдовгу".

***

Якщо проаналізувати теми, то приємніше всього люди зараз обговорюють їжу і секс. Не сваряться, всі толерують, ставлять приязні смайлики. Тут вам і спогади, і рецепти. Ніхто й не згадує за кого голосував сусід по коментарях.
Але як тільки в тих темах вискакує політика - фсьо. Вам згадають і невдалий рецепт, і те, як негарно на весіллі колись танцював на столі).
Тому тема зі шкварками, наприклад, безпечніше за тему тортів)))

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів