День 629. 14 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Гончарівка не виходить з голови. Як і музеї.

І тут у мене багато питань до мінкультури. Вірніше навіть претензій,  бо наскільки мені відомо, а я спілкувалася з багатьма працівниками таких закладів,  то не було зроблено ніякого протоколу, як діяти , куди евакуювати фонди, жодного механізму. Мало того, вони там,  у мінкульті, кажуть, навіть не відповідали на дзвінки працівників бібліотек,  музеїв, та ін. закладів. 

Результат- про:-) алі скільки культурних та історичних цінностей.

***

Вже другий рік життя – це емоційні гойдалки. Вчора здавалося, що винайшла власний рецепт арт-терапії зі складанням букетів, і це допомагає… А зранку бачиш ті самі квіти у відрі старенької після обстрілу в Херсоні – і хочеться вити… Оцей один кадр знову змінює все. Окрім ненависті до тих нелюдів…

***

Сумно дивитися на моє місто. В страшному сні я не міг такого жаху уявити.

Небагато шансів йому залишили вороги і зрадники. І у херсонців вибір невеликий:

– ризикувати життям щогодинно дома;

– жебракувати на 2000 грн. допомоги для ВПО в мирних областях України;

– їхати з простягнутою рукою закордон.

Чи ми заслугували на таку долю? Так, але це довга розмова на після війни. 

Чи є з кого спитати за таку біду на Херсонщині? Так, є, але це теж після війни.

Гучно тут. Вже трохи забув в Одесі про такі звуки, але швидко згадаю

***

Я пʼю каву. Вона гіркувата, бо вже давно привчила себе відчувати справжній аромат і смак без цукру, приємно гаряча – трохи більше, ніж тепла, з ідеальною легкою пінкою. Дарує відчуття спокою, затишку, дому.

Слухаю історії. Теплі, до кави. Гіркі. Гіркі настільки, що моїм співрозмовникам і співрозмовницям іноді треба брати паузу, робити ковток кави, щоб проковтнути з нею сльози, які підступають. 

– У мене дуже, дуже багато друзів і знайомих були в підвалах. Хтось вийшов, хтось – ні. Хто не був в окупації, той ніколи не зрозуміє… – каже жінка зі світлими очима, чия історія – гірка і тепла.

Про любов і дружбу. Про порятунок людей. Про ризик заради чужих, бо чужих в окупації нема. Про відчуття плеча. Про гіркоту втрат і біль. І обовʼязково – про тепло.

Іноді мені здається, що якби можна було виміряти відчуття України смаком, це було б щось солоне, гіркувате, гаряче й солодкувате одночасно. Солона кров, солоний піт, солоні сльози. Гіркота болю і втрат, яка не меншає з часом, а лиш шириться. Гаряча любов, яка рятує від цієї прірви гіркоти. І солодкий присмак смерті…

***

Пропоную росіянам, враховуючи, як вони зараз “вшановують пам’ять” ними ж убитого спєрмоусова, назвати на його честь м’ясний салат)

***

Сумую за херсонськими парками, за спортмайданчиками, а особливо за Набережними. Хоча ми і в Херсоні, але туди потрапити не можемо через обстріли

***

Херсон. Нижня Забалка. 

Тисяча домогосподарств, які знищили орки підривом КГЕС. 

Там живе людей стільки, що можна перерахувати на пальцях. 

Там теоретично можлива відбудова не більше 15% будинків. 

Там запах та енергетика цвинтаря.

ТАМ НАШ БУДИНОК!!!

І цю зруйновану вулицю щоденно обстрілюють та добивають.

По чому вони там гатять? 

Сьогодні знищили пустий будинок ще одних моїх сусідів…

Вибачити? Не проклинати? Не бажати їм поганого???

Пов'язані записи

«У нас живуть коти й одуд»: як тварини стають частиною фронтового життя захисників Херсонщини (фото)

Українські захисники на фронті часто є рятівниками й друзями для чотирилапих і пернатих – тварини стають частиною побуту військових. Про дружбу з котами та порятунок одуда «Гривні» розповів військовослужбовець, який…

Подробиці
Ваучери замість наборів: як підтримують жителів прифронтових громад на Херсонщині

У межах проєкту «Гідність та стійкість прифронтових громад» жителі Херсонщини можуть отримати ваучери на придбання засобів гігієни у магазинах. Реалізується проєкт вже не перший рік, «Гривна» писала про його продовження і у…

Подробиці