День 347. 5 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 347. 5 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 05 Февр. 2023 20:00

Думаю я про долю Херсона. Чому на задворках, чому наче в непотріб сюди призначають голів адміністрацій президентської вертикалі?
Колись..., а я пам'ятаю, що саме Херсон був кузнею кадрів навіть для іноземних держав, таких як Ізраіль, Болгарія і навіть частково Узбекістан. Багато гарних, порядних, інтеллигентних людей він вітдав іншим територіям. Бо тут, в середині, не було можливості для розвитку людини. Всі магалися втекти. А за останні роки, його наче віджали насмерть. Кульмінцією стали останні вибори та призначення Лагути в обмін на сдачу, а фактично продаж, місця у ВР для Козиря.
Зараз знову тусується колода, кого ж призначать? Є у мене є пропзиція призначити Притулу.
Очевидно, що він має амбіції на майбутнє, то хай набереться досвіду државної служби, щоб не вийшло так, як з Зеленським. Який не мав жодної уяви про те, як працює державна машина. А його навчання, хоч і успішне, коштує занадто багато, як мені здаться.

Про справи в окупації слід писати надзвичайно обережно. Думаєте, тим, хто вирвався, немає чого сказати? Є. Але ми пам'ятаємо про тих, хто лишився, і як це їм може нашкодити.
Ось такий приклад. До нашого міста окупанти втрапили не відразу. У них були інші завдання, ми не є стратегічним об'єктом, але ласим шматком. У сірій зоні ми прожили до 8 березня. Напередодні один не дуже мудрий чиновник дав інтерв'ю "Єдиним новинам" і між іншим похвалився, що в нашому місті немає жодного окупанта. Наступного дня вони приїхали. Можливо, співпало.
Кілька днів тому було інтерв'ю Марічки Падалко із мером одного із окупованих міст , в якому він розповів, що діти продовжують навчатися за українськими програмами.
Чи знаєте ви, що російські військові ходять по домівках і виявляють таких дітей? Що влаштовують перевірки телефонів? Що вони заїжджають із двох сторін вулиці і заходять від хати до хати, зазираючи в усі закутки? От навіщо на цьому акцентувати увагу? Хвилина слави мера міста, який виїхав із окупації, коштуватиме дуже дорого тим, хто в цій окупації знаходиться.
Говоріть краще, що окупаційна школа набрала вчителів із колишіх манікюрниць та маргіналів без відповідної освіти. Що в ній не викладають предметів, які повинні бути в старшій школі. Наприклад, хімію, українську мову та літературу, зарубіжну літературу. Що дітей навчають псевдоісторії. І т.п. Що батьків змушують віддавати дітей до російської школи. І що бути "двійошником" у тій школі з історії росії - то не сором.
Один із жахів, що мені досі сниться: я в окупації. У мене непочищений телефон з українськими телеграм-каналами і я без паспорта.

Станом на 24 лютого 2022 року населення Високопільської громади складало 11 тис 163 осіб
Після деокупації населення громади було 1200 осіб.
Станом на зараз населення громади складає 3 300/400 чоловік.
Є тенденція збільшення, люди повертаються додому.
Таку інформацію повідомила під час спілкування з журналістами начальниця Високопільської СВА Ганна Шостак-Кучмяк.

Хто пережив увесь жах окупації, досі здригається, коли в кишені дзвенить телефон. Не залишений вдома). Коли дитина сидить на уроках онлайн, і хтось дзвонить у двері... Коли ти голосно говориш про посилки для хлопців і що туди найперше покласти). Нас "клинитиме" ще довго. А от щодо тих, хто залишився на лівому березі, слід наразі думати в першу чергу. Вони в небезпеці, яку ми на щастя пережили. Навіть необережні телефонні розмови та меседжери можуть коштувати життя та свободи!


На зв’язку з Херсоном. Запитання: «як ви?»
Відповідь: « У нас все добре, вистоїмо, інші варіанти - не наші».

В Новій Каховці, як повідомляють, зруйнований яхт-клуб Maxim Marine, а також сусідні приміщення, де давно любили ночувати і відпочивати російські загарбники.
Земля ім скловатою!

Всі хейтили Лагуту, тепер хейтять Янушевича, після новини про авто ексдружини Колихаєва — знову Лагуту. А я продовжую казати, що має нести відповідальність ще й той, хто призначає керівників області. На зараз Херсонщину взагалі ніхто не очолює.

І чи достатньо просто звільняти тих, хто залучений у корупційних схемах, чи все ж таки потрібне звільнення і покарання?

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів