День 295. 15 грудня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 295. 15 грудня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 15 Декабря 2022 18:18

Незабутнє відчуття чути звук міни і вибух в трубці телефону.
Я тут, на цьому краї, присіла, а в Херсоні було чутно тільки мат.
2 загиблих 2 важкопоранених...


В Херсоне от рук российских оккупантов погиб 8-ми летний мальчик. Российская армия ежедневно и целенаправленно обстреливает жилые кварталы города.


До брата друг прийшов, якраз по дорозі зайшов у той Червоний Хрест, а там вже вбиті і поранені лежать. А сусідка братова тільки за хвилину до вибуху прийшла звідти і похвалилася, що отримала хліб і консерви. Каже, дядя Коля, чому ви не ходите туди за гуманітаркою, там же можна отримувать? А тут так гахнуло, що брат з нею в під,їзд з переляку заскочили. Отак зразу дві людини - одна встигла хвилин за 10 отримати там допомогу і піти, а інший хвилин на десять запізнився і прийшов вже після обстрілу.

Всю ніч градами гатили по місту, рівняють з землею. А в 3.30 вже й піонами почали бахкати все ближче і ближче, то вже не витримали, пішли у підвал. Хоча від піона він навряд допоможе. Вчора ввечері написав співробітник, сусіду у двір на Шуменському міна залетіла, вибило вікна і зірвало шифер, але сусіди живі, в співробітника двері вхідні зірвало і гараж постраждав. Найстрашніше - просто перехожий - без ніг ((. Приїхала швидка, то забрала, але чи встигнуть спасти? Зараз найстрашніше, як на вулиці обстріл застанне.


самі набожні люди в Україні - Служба безпеки України!
як не відкриєш стрічку новин, а вони щоранку до церкви!

Трохи про сьогодення Херсону ...
Упирі расейскі глузують, шоркаючись по плавнях проміж наших островів, базуючись в дачних домівках і використовуючи накрадені мотрні човни, катери та маленькі плавучі понтони.
Працює десь так:
комфортна домівка на дачному причалі із пічкою, дрон, моторний катер, пряма досяжність і ... міномет кроєт прямою наводкою приватне авто, яке їде до своєї домівки в Нафтогавані, чи по району Антонівки.... реальні вбивці і г@ндони, які мають завдання від якого отримують задоволення - терор і знищення населення міста.
Мабуть десь недоопрацювали наші штабісти стосовно проток да єриків, але впевнений, що корективи вже внесені і ЗСУ надасть "коректив", окрім стандарного артилерійського винищення г@ндонів на лівобережжі.


Херсонщина - найукраїнський регіон.
Так, після деокупації херсонщина буде самим українським регіоном. І не тільки і не стільки тому, що найбільше постраждала від окупантів. А тому, що вся територія певний час існувала під окупацією .
Тому, що насіння колабораціонізму тут упало на плідний грунт і встигло прорости та себе проявити. Від нас залежить лише зробити просапку.
В Криму і на Донбасі вичистити поле від колабораціонізму буде набагато важче, бо він там не тільки виріс, вистиг, а вже і висіяв нове насіння, яке буде проростати ще довго.
Але найстрашніший латентний колаборант, який є по всій Україні, сидить у всіх органах державних і місцевого самоврядування. Який поруч з нами, керує нами, гуляє з нами в одній компанії. Але не проявився лише тому, що його насіння не потрапило на сприятливий грунт. І нам з цим жити.
В цьому сенсі херсонщина буде сама стерильна. Звісно, якщо не затягнемо з зачисткою бур'яну, поки він не дав нового насіння.
І звісно ж, якщо не займатись карантиними заходами, нам цей бур'ян завезуть з інших регіонів. Що вже починаємо спостерігати.


А чому немає бригад, які б так же оперативно закривали вибиті вікна в житлових будинках? На Жилпасі сотні вибитих вікон так і стоять. Туди забиває дощ, виморожує все. А в окремих квартирах живуть люди. Будинки просто розсипатися почнуть після такого.
Якщо Янушевич і Лугова не знають,як це правильно організувати,то може б спиталися поради в Сєнкевича з сусіднього Миколаїва?
"Так много вопросов и так мало ответов "(с)

Одим із блефів, який використовували російські окупанти, це начебто захист російської мови з яким вони вторглись на наші україгські землі та почали вбивати.
По факту в м.

Херсон, велика частина мешканців якого до 24 лютого переважно спілкувалась у побуті саме російською мовою, цей "захист російської мови" явив собою дії окупантів, спрямовані на знищення всього українського. Херсонців почали душити "рускім міром" через массове розміщення на зовнішніх рекламних носіях (біг-бордах) різноманітного пропагандистьського лайна, яким намагались, через візуалізацію, залити до мозку єкатерину ІІ, потьомкіна, першого петра, руській флот, "рускіє письменники писали а діди воювали"... При цьому вилучались українські підручники, книги з історії України, окупанти вимагали розмовляти на "нормальном язикє"...
Але цей антиукраїнський пресинг отримав зворотній ефект, що змусило окупантів шукати інші шляхи русіфікації, використовуючи близькі херсонцям українські цінності. Так з'явились біг-борди з використанням зображень українців у вишиванках, якими вони намагались просунути розміщені на них свої проросійскі пропагандистські гасла, почали хитатись у своїх маразматичних висловлюваннях говорячі голови окупантів...
Але, сама довготривала окупація Херсону та прес русіфікації призводив до того, що з кожним новим окупаційним днем української мови на побутовому рівні на вулицях міста стало з'являтись більше. Українська мова стала своєрідною системою розпізнавання "свій-чужий". Особливо це стало відчутним в останні місяці окупації, коли на побутовому рівні на вулицях Херсону все частіше ми стали чути українську мову. Коли, розраховуючись в магазині, починаєш спілкуватись з продавчинею українською мовою та бачиш, як на її втомленному обличчі з'являється посмішка, а розрахувавши тебе вона, прощаючись, бажає тобі ГАРНОГО ДНЯ.


Чому в Херсоні працюють тільки одиниці аптек, продуктових та продовольчих магазинів!? Людям і так тяжко, а ще треба бігати по місту, шукати аптеки, що працюють й по 40 хвилин стояти в черзі, щоб потрапити у єдине відкрите в районі АТБ... Невже немає можливості завезти в місто в достатній кількості ліки, пром.товари й продукти? Ми ж більше місяця - вільні! Дороги вже відкриті... Повертайтесь! Ви нам потрібні!

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: