День 290. 10 грудня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

День 290. 10 грудня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

Автор: Євген Веселов 10 Декабря 2022 20:00

Чимось великим і страшним б'ють по місту. Навіть не знаю чим. Вже півгодини, кожну хвилину по 2 удари. Сховалась у підвал. Чоловік якраз на базар поїхав. Я вже 4-й день боюся кудись їхати.

***
Херсон розстрілюють впритул з плавнів і лівого берега Дніпра. Танки, РСЗВ, міномети, гаубиці мандрують вільно серед дня з одного місця на інше і гатять по місту цілодобово.

Коли мені дорікали, що я дуже стримано радію визволенню мого міста, то я як раз переживав саме за це. Я дуже сподівався, що є якийсь план, що завадить безперешкодному розстрілу обласного центру, але поки що все дуже погано ((.
А в телевізорі пафосно показують "важливу" подію: голова обласної адміністрації пан Янушевич із заступником голови офісу Президента паном Тимошенко презентують нову поштову марку про Херсон. Це як знущання з тих, хто в Херсоні кожного дня ховає своїх близьких і втрачає житло.

***

Давно не дивився телевізор. Сів поклацати по каналах. Перша картинка - все горить і вибухає.
Подумав: Новини.
Виявлось - анонс фільму про апокаліпсис.
Хто там колись мріяв стати героєм антиутопій? Вже! Всі!

***

Вчора говорила з подругою, в будинок її тата на Сенявіна "прилетіло" - три тижні!!!!! Не можуть навіть виїхати задокументувати - "у нас немає бензину", а все валиться під дощем, а це 8-9 поверхи!!!! І весь ремонт за власні кошти, яких і так немає, бо роботи немає. Про це треба вже кричати!

***

Если у вас сейчас есть свет, вода, газ и возможность принять горячий душ, - вы счастливые люди. Просто поверьте нам, людям, у которых этого из-за постоянных обстрелов не бывает неделями.
В череде фотографий и сообщений о беспрецедентных и беспримерных подвигах "первых лиц" на полях гуманитарки, нам вряд ли озвучат фамилии тех, кто 7 дней в неделю в адских херсонских условиях впахивает на то, чтобы в наших сутками обстреливаемых домах хотя бы периодически появлялись свет, вода, газ и интернет. Работники Херсонгаза, Херсоноблэнерго, Херсонского водоканала, ответственные местные провайдеры (такие, как мой ISP OnLine), вы - боги этого уездного города! Низкий поклон всем вам.
Хорошая погода? Да. Устойчивое здоровье? Да. Любовь? Да. Обязательно. Но сначала - свет, вода, газ и возможность принять горячий душ, не торопясь...

***

Одним із колобарантів Херсону був, такий собі, Ігор Семінчев, з яким, до війни, мав ганьбу бути знайомим особисто.
Ігор тусовався з патріотичною спільнотою міста, співпрацював з ветеранами, позиціонував свої патріотичні переконання. Мріяв стати мером міста, або, хоча би заступником, та ніяк не вдавалось.
Коли Ігор фокусував увагу на важливості грошей і влади, багатьом активістам, переважно бідним, це здавалось розумними порадами.
Та от у місто увійшов ворог. Ідейні склали основу місцевого опору. А Ігор став на бік окупанта, який запропонував йому ту саму владу і гроші у вигляді посади заступника гауляйтера. За того, що до війни він добре знав місцевих ідеалістів-патріотів, він здав ФСБшникам ну дууже багато людей. Все тому, що влада і гроші для нього завжди були цілю, а прикинутись патріотом - спосіб її досягнення.
Кон'юктурщики і досі неслабо наповнюють політичні та бізнесові кола, особливо серед вихідців з 90-х. Але, для них патріотизм - це лише тимчасова клоунада, на шляху до головної цілі - влади та/або грошей. Опинившись в окупації, зрадять першими.
Ця війна показала, що кон'юктурщики небезпечні, а очищення від них політики необхідне.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Ядерний шантаж РФ, новий етап російської агресії – що кажуть експерти про підрив греблі Каховської ГЕС