День 273. 23 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 273. 23 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 23 Ноября 2022 19:54

Російська пропаганда намагається переконати мешканців лівобережної Херсонщини, що «за росіян у Херсоні було краще».
Мені складно сказати, на кого це може бути розраховано — українці думаюча нація і те, що приймає на віру російська аудиторія, нашим людям не «заходить».
Поки «руський мір» не зайшов із війною до України, у нас усе було добре. І після вас у нас також все буде добре. Ми все відбудуємо і розвиватимемося далі, а ви залишитеся в тому ж болоті, яке так вам до душі. Без доріг і водопроводів, без пральних машинок і… без мізків і волі до свободи.

ЗА ПЕРІОД ОКУПАЦІЇ ХЕРСОНА МОЖНА ПО ПАЛЬЦЯХ ОДНІЄЇ РУКИ ПЕРЕРАХУВАТИ ПРЕДСТАВНИКІВ місцевої влади та депутатського корпуса, зокрема Херсонської міської, районної та обласної влади, за яких не соромно.
І питання не в тому виїхали вони з Херсону та коли, чи не виїзджали, питання у тому, що більшість із них знаходилась у анабіозі декілька місяців, хтось не вийшов із стану анабіозу і по тепер.
Херсонці в окупованному місті (так само як і на іншій окупованій території області) потребували не гасел і закликів, а обєктивної оцінки ситуації та оперативних, своєчасних дій. Багато неоціненної роботи, зачасту з величезними ризиками для життя, робили місцеві волонтери, вирішуючи деяки із питань підтримки тих, хто залишився в окупації, замість влади.
Але чому практично нічого не робила діюча влада? Одними із традиційних відповідей були - нема "зелених" коридорів, не можливо передати, не можливо виплатити і т.і.
При цьому, можливості реальних рішень були, і їх було чимало. Щоб не бути голослівним, (крім підтримки волонтерів які здійснювали безкоштовну евакуацію та провезення гуманітарних вантажів, транспортом, паливом і т.і.), на приклад:
- щоб городяни, які перебували в окупації, та залишились без роботи, мали хоч якісь кошти на харчування. можна було прийняти рішення щодо відміни на період окупації будь яких комунальних платежів, звернувшись до городян, що цей крок спрямовано на їх підтримку, щоб кошти які буде таким чином у них збережено вони використовували на харчування. При цьому, підприємствам, які ці послуги надають (в тому числи електрику, воду, газ...), та залишаються працювати в українському законодавчому полі, передбачити кмпенсації різниці в тарифах (бюджетні витрати булиб менші ніж передбачили на виплати та підтримку тимчасово переміщених осіб). Такий крок і окупантів поставив би у дуже не зручне положення. Замість цього від посадових осіб області з телеефіру ті, хто перебуває на окупованій території почули єдину "благу" вість, що пеня за затримку комунальних платежів їм нараховуватись не буде...
- В обласній адміністрації є ціле управління АПК, є профільна депутатська комісія та депутати-аграрії. З одного боку аграрні підприємства в області на окупованих територіях опинились у дуже не зручному положенні (неможливість постачання вирощенної продукції на підконтрольну територію, крадіжки урожаїв окупантами, частина урожаю гинула на полях). Але, аграрні підприємства області мають рахунки в українських банках. Допомогти і аграріям і врятувати мешканців окупованих територій від голоду можна було сплачуючи за ту саму овочеву продукцію аграріям з підконтрольних територій, за увом, що свою продукцію аграрії будуть поставляти в Херсон та, наприклад, умовно передавати магазинам за умов їх реалізації по умовним цінам (наприклад, по 1грн. за кг.).
Аналогічні оперативні рішення (а не заклики та гасла) можна було ініціювати через обраних від Херсонщини народних депутатів, у протидію російській паспортизації, у питаннях видачі російських пенсій і т.і.
P.S. Зараз, коли Херсон деокуповано, від місцевої влади теж очікують оперативних та адекватних дій, а не бардаку з хаотичною видачею гуманітарки в центрі міста, що може ати дуже трагічні наслідки під час обстрілів російськими окупантами.
Ті хто із представників влади або жодного дня не був в окупованному Херсоні,або виїхав за декілька місяців від початку окупації, не розуміють психологію значної частини херсонців на обстріли.

Під час окупації, херсонці звикли не реагувати навіть на дуже потужні вибухи, бо звикли, що це працює ЗСУ і жодної шкоди цивільному населенню завдао не буде. Навіть діти грали на вулицях не реагуючи на ці вибухи, від яких іноді тремтіла земля. Зараз по місту гатять окупанти, при цьому, як себе поводити цивільному населенню під час обстрілів не доводиться, система оповіщення про небезпеку (в тому числі повітрянної тривоги) не працює...
Але, крім деокупованного Херсона ще залишається в окупації лівоберіжжя Херсонщини, де ситуація зараз набагато складніша від тієї, в якій був під час окупації Херсон...

Только появилась возможность влезть в Интернет - наткнулся на бывшего "лучшего мэра Украины" Сальдо. Причем на просьбу, похоже, российского журналиста, прокомментировать видео радостной встречи херсонцами воинов ВСУ- неужели все происходящее правда? Многозначительно помычав, Сальдо ответил, что это "очередной украинский фейк" и "массовку, на автобусах привезли из Николаева"!
Это круто! Чисто по-соловьевски и скабеевски так перевернуть "рашенские" способы навешивания лапши на уши зрителей!
На самом же деле, радость населения, дождавшегося своих настоящих освободителей, была просто неописуема. В эфир попали лишь малые крохи этой радости.
Ну, а от предателя Сальдо, другого просто не стоило и ожидать, а виноват в этом, как ни странно, "официальный Киев", не послушавший в свое время, при вручении Сальдо этого почетного звания, гласа херсонцев, утверждавших, что этот зажравшийся при власти тип, брехун, подлец и вор.
Народный "вердикт" бывшему мэру - "Сальдо вор", написанный красной краской, долго красовался на бетонной стене, против остановки "Нефтезавод", пока его, наконец, (может быть даже по приказанию самого Сальдо), не замазали краской. Однако, как говорится, правда всегда всплывет. Вот и теперь, эти, проступающие сквозь замазку буквы хорошо видны. Такую вот "память" о себе оставил сбежавший в Крым "лучший мэр"...


20-21 листопада був у своєму рідному місті - вперше після евакуації наприкінці серпня. Зустрічався з друзями. На власні очі побачив та відчув ситуацію, переночував під обстрілами в Антонівці в приміщенні з температурою +4, відвідав камеру в ІТТ, в якій провів в ув'язненні 35 діб. Херсон справив неоднозначне враження, люди без світла, води, зв'язку, під постійною артилерійською кононадою. Щодня гинуть цивільні. Населення героїчно виживає, але на заклики влади евакуюватися відкликаються небагато. Херсон, місто-герой, повинен вистояти!

Спершу вони били по військових об'єктах. Вистояли.
Потім почали бити по нафтосховищах. Диверсифікували.
Пізніше почали бити по залізниці. Вистояли.
Тепер вони б'ють по електричній інфраструктурі. Без світла, але вистоїмо.
Що далі?
Теплова інфраструктура? Вистоїмо.
Заправки та сонячні електростанції? Вистоїмо.
Ми - вистоїмо. З світлом чи без. З теплом чи без. Але вистоїмо.

Херсон. Розетка.
Обстріли, ракети, тривоги, немає світла, тепла, зв'язку.
Відкриваємося, починаємо приймати замовлення.
І знаєте які замовлення перші? Ялинкові прикраси!!!
Цей народ не зламати! Нічим і ніким!

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів