День 270. 20 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 270. 20 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 20 Ноября 2022 19:40

Після побаченого на власні очі в Херсоні, де люди без електроенергії, води і тепла, просто якось по-іншому сприймаєш графіки відключень і ниття про це.


Інформація з Лівого берега. З россійських сімок в них працює тільки "Мір телеком", але цих сімок продавали найменьше. Зв,язку немає в Михайлівці, Виноградово, Кринках. Мабуть бояться, що люди будуть передавати інформацію про них на Правий берег. Зате...Зате..."Гола Пристань працює, водофон і Київстар,але не стабільно, слабий сигнал,в Олешках, працює добре Киевстар"


Випадки мародерства з боку російських солдатів на лівобережній частині Херсонщини досягли таких масштабів, що окупаційна влада була змушена заборонити виїзд за територію Херсонської області вантажного транспорту та спецтехніки без особливого дозволу. Награбоване майно вивозять фурами. Везуть все, що становить цінність. «Ласкаво просимо до руського міру».


Наскільки я зрозуміла з постів херсонців, які у місті, у Херсоні не змогли організувати цивілізовану і безпечну роздачу гуманітарної допомоги. У місті, де ворог за Дніпром відразу, люди скупчуються за гуманітаркою.
Є гуманітарний штаб, але пишуть, що досвід тих, хто всю окупацію займався гуманітаркою, не врахований.
З оптимальних пропозицій: треба зробити так, щоб гуманітарку не брали лише найбільш нахраписті і сильні, щоб були відмітки, бо та гуманітарка опиниться на базарі.
Можна роздавати номерки за якими люди приходитимуть і забиратимуть те, що їм потрібно. Причому, номерки мають витягувати всліпу: прийшли на 9, розібрали закриті номерки і за ними зайняли чергу.
Як варіант.
Але точно не можна збирати десятки людей на кілька годин, щоб вони скупчувалися.
Може, записувати людей за допомогою: підійшов, назвав прізвище, дали номерок і вказали годину. Щоб не було сенсу штовхатися й тут, номер мають видавати "всліпу".


Останнім часом якісь чудернацтва кояться із силою громадської думки. Праведний гнів українців просто робить диво.
Щось там ДТЕК промямлив з приводу виїзду українців - вже корегує заяву. Обрали Шуфрича і Суркіса у НОК - звільнили Шуфрича і Суркіса на другий день.
Якогось вихреста з ОПЗЖ присунули радником до керівника Херсонської обласної адміністрації - вигнали буквально через декілька годин після оприлюднення новини.
А ви хочете повернення у довоєнні часи з його толерантністю та пасивністю. Тепер це не так просто.


Інформація для тих, хто хоче, готовий та планує везти в Херсон гуманітарну допомогу.
Що потрібно саме місту Херсон:
✔️ готові сформовані продуктові набори
✔️ каністри для палива та води
✔️ генератори


Урра! В нас тоненькою цівочкою, поки тільки на першому поверсі з,явилась вода! Життя триває. Правда ми на схилі балки і до нас стікає, але ж якийся насос її туди накачав в систему. Життя потроху відновлюються. Починають ходити автобуси на Одессу і Миколаїв на приміські напрямки Микільське, Іванівка, Ольгівка. Хоч там і мости взірвані через Інгулець, але ж якось їдуть. Головна проблема для херсонців зараз - холод в оселях. Але залишились самі стійкі, й ціни на виїзд з Херсону вже знизились в 10 разів.( Це я про всяк випадок) Якщо в окупацію проїзд до Одесси коштував 7-8 тисяч і займав декілька днів, то тепер 700 гривень і, будемо сподіватись триватиме кілька годин. Сьогодні вночі було відносно тихо, тільки о 3-й годині 3 вибухи були десь у місті. А може то я так спала з двома таблетками снодійного? В нас о пів на дев,яту, як завжди, почався робочий день. Зібрали в сусідів телефони і ліхтарики, завели генератор, заряджаємо. Чоловік сьогодні хоче їхати за бензином, бо в нас для генератора мало залишилось. Бензин з України вже 2 рази дешевший, чим був у нас на 11 листопада. Але черги величезні, зате вже працюють декілька заправок. Відділень нової пошти вже 4, раніше було більше 30. Найбільша проблема поки з ліками. Отакий мій лист до вас, публікую, поки з,явились палички 4G.


Після перемоги України в цій війні, у Херсоні має бути створено музей національного спротиву. Подвиги жителів Херсонщини гідні того, щоб пам'ять про них була увічнена.

Впевнений, що ця ініціатива отримає підтримку депутатського корпусу.


Херсонщина
Заклик від влади евакуюватись з Херсона бачив. Зима дійсно буде складною. Але люди, які прожили в окупації, бо прийняли рішення лишатись вдома, — навряд захочуть кудись їхати.
Чіткої процедури як це відбуватиметься поки немає.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів