День 266. 16 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 266. 16 листопада. Що обговорюють херсонці у соцмережах
Автор: Євген Веселов 16 Ноября 2022 18:38

Країна, яка вкрала єнота, не може бути в Раді безпеки ООН.


Діти у Херсоні підходять до військових та просять поставити автограф чи написати пам‘ятні слова на їх одязі ????
ЗСУ — це наші справжні супергерої!


«З нами Бог і отаман Залужний»...
У звільненому Херсоні, з’явилося графіті із зображенням головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.


Новини в нас позитивні, хоч місто вже 10 днів без світла, води і тепла.Кажуть асвабадітєлі підірвали ТЕЦ, то тепер половина Херсону буде без тепла невідомо скільки. Сосальдо з россіянами вивезли обладнання фірми "Теплогенерація", що давала тепло будинкам в районі автовокзалу.Кажуть пошкодження енергосистем настільки серьозне, що світла не буде ще принаймі місяць, але сподіваюсь що меньше. В нас вдома двоконтурний котел, тож щоб запустити обігрів треба включати генератор, то включаємо 3-4 рази за добу на годину-півтори, бо запаси бензину невеликі і купляли його ще по 80 грн, а зараз вже по 100-110 і то шукать треба. Вчора нам дуже повезло, змогли купити 1 куб дров акаційових за 2800 грн., півкуба в нас було, а ще добавили, похолодає, то будем біля каміну догріватись. У людей у квартирах температура впала до 15-14 градусів, в нас у домі на ранок до 17-17,5. Ввечері нагріваємо до 19,5, потім за ніч поступово дім охолоджується. Але під ковдрами нормально, але в тих, що 14-15, та ще з дітками, чи літні люди важко. Це ще погода нам допомагає, бо вночі на вулиці +5, а вдень 10-12 градусів. По місту то тут, то там чутно розриви, спочатку лякалися, а тепер заспокоюємо себе, що то наші сапери щось розміновують.


А тим часом, у соцмережах обговорюють, що буде з "сирітським" майном Сальдо у Херсоні.
Є пропозиція, що коли будинок оцей конфіскують (конфіскують же?), щоб передали багатодітній родині, родині, де багато прийомних дітей.
Люди ще непокояться, щоб сальди не повернулися до нас і не стали в Україні ще й нардепами та мерами.


Мене дуже вразила кількість прапорів в Херсоні в ці дні. Адже за кожен з них їх власники могли потрапити у катівню і бути страчені, якби під час обшуку їх знайшли. Мої два прапори теж пройшли окупацію з нами і маленькі прапорці теж. Знаю ОСББ, де в кабінеті всю окупацію на стіні висів прапор, заходили сотні людей і ніхто не доніс. Зате 11 і 12 листопада на площі Свободи діти і дорослі просили в солдат підписати прапори і прапорці. З вікон машин махали прапорами і навіть сьогодні на базарі бачила кількох людей, з прапорами на плечах, які підписані хлопцями з бригад, що нас визволяли.


Без води, без електрики, майже без інтернету, але як легко дихається!


Хочу нагадати чоловікам, які випендрюються... Ви не Херсон... Вас ніхто повертати не буде)


Ситуація в Музиківській громаді.
Зв’язок не стабільний. Дуже важко зв’язатись з рідними. Люди шукають високі місця та виходять на край сіл, щоб зателефонувати рідним.
На території громади три підірвані мости - один на дорозі Східне-Загорянівка до М-14 через канал і ще два в Загорянівці. При підриві одного з мосту в Загорянівці дуже пошкоджена газова труба, відповідно в селі відсутнє газопостачання і тепло.
Електропостачання відсутнє в усіх селах громади, відповідно і водопостачання.
Багато мінувань. Військові просять поки відмовитись від виїздів до Херсону та сусідніх сіл. Тривають розмінування.


Весь час думаю про лівобережжя, про все, від Кінбурської коси до славнозвісної Василівки (Запорізька область). Як вони там зараз. І що їх чекає. Хочеться вірити в найкраще і найспокійніше для них. Що вони всі теж дочекаються звільнення без втрат. Поки пів світу святкує звільненя рідненького Херсону від ворогів, мені хочеться просто помовчати з думками про тих, хто ще в полоні, про тих, хто ще без ліків, зголоднілий, та живе в постійному страху. Хочеться помовчати з глибокою вдячністю та повагою про тих, хто вже ніколи не побачить "завтра". Про тих, хто так і не дочекався... Про тих, хто мерзне в окопі і хто не був вдома вже цілу вічність...
Ще багато чекає випробувань, ще багато чекає людей. Херсон, любий, ти вільний. Знімай кайдани. Дихай. Живи.

Приєднуйтеся до нас:

Голові СБУ часів Януковича висунули підозру в катуванні цивільних на Херсонщині

Жителі Високопільської громади подали вже 1300 заяв на отримання компенсацій за зруйноване житло

Жителі Херсонщини дали свідчення на заході ОБСЄ у Відні про злочини росіян

Додому повернули 16 дітей, депортованих із Херсонщини «на відпочинок»