День 243. 24 жовтня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 243. 24 жовтня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 24 Октября 2022 18:48

Дерусифікація - то завжди гарно, і в нас є, кому ставити нові пам'ятники. Але вирішувати долю наших - це право херсонців, а не російських зайд. Мародерство в Херсоні набуває епічних масштабів, незрівнянних з Другою світовою.


Не буду брехати.
Пару тижнів тому думав про те, що як повернусь в Херсон після звільнення, то візьмемо автівки і скинемо пам‘ятники тим чувакам. Суворов, Ушаков, Потьомкін. Бо це не має бути в місті, і в музеї воно не треба. Це зло.
Але русня випередила і позабирали пам‘ятники Суворову та Ушакову.

Це просто жах, що відбувається зараз у нас в Херсоні, тобто на правому березі.
Мені, моїй доньці, моїй мамі, моїм сусідам, моїм знайомим, моїм друзям вже 4 доби без перестанку надходять то смс, то дзвінки з пропозицією евакуюватися. Вчора, останній дзвінок був о пів на першу ночі
мені, доньці подзвонили в 00:45. Ми не відповідаємо на дзвінки, вже вивчили їх номер. Також по вулицях їздить військова машина з рупором і розповідає, що ЗСУ скоро знищать місто повністю, тому необхідно негайно евакуюватися. В смс розписані рейси катерів з річпорту. Люди не реагують, навіть ті, які р'яно захищали рашку, пішли на неї працювати і бігали на всі їх свята: день росії, день флага і т.д. Бо все більше прикладів, як люди опиняються в рашці насильно, або не можуть виїхати з лівого берега. Одна знайома, поїхала на лівий берег докопати картоплю на дачі, ще тиждень тому, докопала...тепер не може добратися на правий берег, тобто додому в Херсон, її не впускають...Дзвонить і плаче: сидить на дачі, мерзне і їсть тільки картоплю...І таких випадків більшає з кожним днем...Що задумали ті варвари, одному Богу відомо....


За ці 8 місяців рсня зробила абсолютно все, у чому ми звинувачували більшовиків, і що сама рсня заперечувала:
- Масові вбивства мирного населення
- Крадіжка зерна і голод
- Катування та розстріли, масові поховання жертв
- Боротьба з українською мовою (спалені книжки, школи)
- Спроби знищити українську культуру (грабіж музеїв, знищення пам’яток)
- Масові страти полонених військових (Оленівка)
- Масові депортації українців
І ще безліч інших злочинів. Час іде, а ці виродки не міняються.

В Херсоні демонтували пам'ятники суворову та ушакову. Сподіваюсь, заберуть ще і потьомкіна. Ще треба маргєлова, куліка та купу іншого мотлоха. От за це дякую. Забирайте куди хочете. Бажано, звісно, аби із цим бронзовим мотлохом на дно. Але і на тому дякую.
Принаймні, уникнемо тупих дискусій про доцільність та "історичну" спадщину. З назвами вулиць вже якось впораємось.

Херсонці сушать сухарі. Слухають розповіді про перипетії з "евакуйованими" (хтось зі стареньких замість села на лівобережжі, куди хотіли виїхати, дав про себе знати з росії - плачуть. Хтось хотів подалі, а вивезли у пансіонат в Скадовську, дали консерв і порадили виживати далі самотужки, матюкаються).
З обласного центру росіяни вивезли бюст Суворова, кажуть і Ушакова, ходять чутки, що будуть колупатися і шукати нібито замуровані кості Потьомкіна, певне, і до його пам'ятника доберуться чи вже зняли.
Поки що у моїй стрічці за пам'ятниками нема ні в кого сліз, кажуть, це єдина гарна новина.
Росіяни грозяться закрити ринки, мовляв, скупчення людей.
Насправді всі, хто не в місті, думками з тими, хто лишився у Херсоні - рідними та друзями. Хто у місті - поки ще мають інтернет з россімок, домашній відключений. Усі чекають ЗСУ.

Окупанти та колаборанти активно «заселяють» Скадовськ.
Надходять чисельні повідомлення про поселення непроханих гостей в будинки та квартири, які наразі пустують.
Як завжди «неоціненну» допомогу цьому процесі надають місцеві зрадники.
Що ж доведеться скадовчанам пережити і цю фазу окупації.
За інформацією місцевих аншлаг в магазинах такий як в розпал сезону.
Але то пусте, бо впевнений, що при наближенні ЗСУ тікати вони будуть ще скоріше ніж тікали до цього з правого берегу.

В Олешках зранку ширяться чутки, що окупанти закривають ринок. За словами очевидців зранку на ринку облави, людей забирають на підвал масово. Кажуть, продавці відмовляються продавати за рублі.

За це їх почали тероризувати. Народ масово скуповує продукти в магазинах.
Хоча у самих людей місцевих враження, що рубль їм точно не потрібний)
Без ринку буде важко і покупцям, і продавцям. Це єдиний реальний торговий майданчик для Олешок. Магазини (сільмаги) то допоміжне...
З закриттям молокозаводу ціни на молочку сильно пішли вгору.
З відключенням інтернету ускладнюється торгівля за оголошеннями через соцмережі. Це теж була непогана можливість продати і купити.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів