
Вулиця Перекопська в Херсоні стала символом війни та стійкості. Пустинна через ворожі обстріли та атаки дронів, вона мовчазно свідчить про близькість ворога.
Розбита церква і кінотеатр. Обірвані проводи звисають, ніби нерви міста, що втратило звичний ритм життя. Дорога, стіни, дерева – усі вони з численними слідами від ворожих снарядів.
На вулиці панує тривожна тиша, майже не чути ані людей, ані автомобілів. Але ця тиша оманлива – її пронизують гучні звуки вибухів, які лунають зовсім поруч.
Це реальність Херсона сьогодні. Реальність, яка випробовує, але не зламала його дух.
***
Виставка робіт художника Олексія Шовкуненка під назвою “Херсон -Київ” відкрилася в Національний музей «Київська картинна галерея».
Це проєкт музейної єдності, соборності, київські музейники не просто підтримують колег з Херсона, але водночас це ще раз можливість показати світові злочини російської армії щодо культурного надбання України.
Адже з Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненко було викрадено під час окупації Херсона російськими військовими 147 робіт відомого автора, у музеї залишилася одна робота із живопису – портрет дружини, а вісім – в цей час були на реставрації в іншому місті.
***
Рязанський НПЗ. На початку січня «суд» на росії зобов’язав Яндекс приховати карти та фото саме цього НПЗ. Але не допомогло.
Також повідомляють, що була атакована Ново-Рязанська ТЕЦ.
А в Брянську удару було завдано по заводу електроніки «Крємній Ел». Тільки вчора кацапи написали, що на ньому «восстановіли фасад» після минулої атаки.
***
На Тернопільщині виявили родину з п’ятьма дітьми віком від 4 до 9 років, які проживали в хижі посеред лісосмуги — дітям доводилося спати на землі і ходити босими.
Невже їх ніхто не бачив, не звертав увагу? Чому не повідомили у службу у справах дітей? Байдужість?
***
Пішов у вічність легенда херсонського театру, народний артист України Василь Чорношкур.
Світ втратив неймовірну людину…
Херсонський глядач завжди памʼятатиме Ваші неймовірні образи на сцені Херсонського театру Куліша.