Чимало західних аналітиків і дипломатів припускають, що взимку у бойових діях може бути пауза. Щоправда, Україна після того, як витіснила росіян з Херсона, не має бажання зупинятися. Щасливі українські військові підіймають свій національний прапор над Херсоном після відступу Росії. Вони не подають жодних ознак того, що зупинять наступ на зиму чи дозволять війні зайти в глухий кут, пише The New York Times у статті «Україна сигналізує, що продовжуватиме наступ, незважаючи на розмови про затишшя».
Видання пише, що з’являється все більше натяків на те, що українці готуються до нового сухопутного наступу між двома фронтами – східним і південним – на південь через Запорізьку область у напрямку Мелітополя.
Військові аналітики як в Україні, так і за її межами висловлюють суперечливі прогнози щодо того, чого очікувати далі. Проте українські бійці захоплюються здатністю військового командування приховувати свої наміри та змушувати всіх здогадуватися.
Проведення нової лінії фронту на південній течії Дніпра, коли обидві сторони контролюватимуть протилежні береги, фактично призведе до зупинки Херсонського фронту, вважають аналітики. Величезна ширина річки та зруйнований Антонівський міст роблять спроби українських військ переслідувати ворога через воду надзвичайно складними та ризикованими.
Видання зазначає, що один табір експертів, який складається з колишніх західних військовослужбовців, що уважно стежать за цією війною, уже прогнозує, що Україна досягне подальших успіхів на півдні, оскільки російський моральний дух та організація розпадуться.
«Тепер ми переходимо до інших карт та інших битв!» — написав колишній член військово-морських сил США Чак Пфаррер в Twitter, коли українські війська увійшли до Херсона. Пан Пфаррер каже, що він вважає місто Мелітополь наступною мішенню для спостереження, і впевнено говорить про здатність України використати свою перевагу та відвоювати більше територій.
Інші аналітики більш обережні у своїх прогнозах. The New York Times цитує Джастіна Бронка, старшого наукового співробітника з військових наук Королівського інституту об’єднаних служб, організації аналізу оборони в Лондоні. Він каже, що, ймовірно, обидві сторони візьмуть оперативну паузу через складність просування (багнюка, волога та холод), а також через те, що бої на Херсонщині були надзвичайно виснажливими.
Бронк прогнозує, що повномасштабні бої відновляться навесні. Наступні цілі України, за його словами, швидше за все, будуть або в напрямку Мелітополя на півдні, або на сході України. Але він сумнівається, що Україна має достатньо сил для проведення широкомасштабних наступальних дій, які, згідно з військовою конвенцією, зазвичай вимагають, щоб нападники значно перевищували кількість захисників.
«Я був би здивований, якби у них були боєприпаси, пальне та обладнання для цього», — сказав Бронк, додавши, що «на Херсонському фронті були величезні втрати».
The New York Times також цитує старшого лейтенанта Андрія Міхейченка, командира протитанкового підрозділу, який обороняє місто Бахмут на Донбасі. За його словами, бій за це місто може стати наступним остаточним боєм.
«Той, хто виживе в цій гонці, переможе, — каже він. — Це гра на виснаження. Може, тут буде перелом, тому що вони не хочуть поступатися. Вкидають війська, а ми такі самі. Якщо ми їм зламаємо тут спину, то залишиться одне сильне угруповання — Запоріжжя. Воно стоїть окремо, де бої середньої інтенсивності. Не так, як у Бахмуті, але й не так, як на Херсонщині. Ми знаємо, що їх досить багато. І як це угруповання поводитиметься, і що ми будемо робити, поки не відомо».
Загалом, пише видання, аналітики сходяться на думці, що незалежно від того, буде пауза чи ні, наступний етап війни знову буде надзвичайно жорстоким.
«Війна не припиниться наступної зими, — написав у статті для ABC of Australia Мік Раян, генерал-майор австралійської армії, який нещодавно пішов у відставку. — Але боротьба буде проходити в іншому темпі. І це дає політичним і військовим лідерам можливість спланувати рік, який, ймовірно, буде жорстоким і кривавим».
На фото: українські солдати в місті Снігурівка 10 листопада, наступного дня після того, як Росія офіційно оголосила, що відступає з правобережжя Херсонського фронту. Фото: Лінсі Аддаріо для The New York Times
Тэги: