CNN: слідчі фіксують нові випадки сексуального насильства військових РФ на Херсонщині

CNN: слідчі фіксують нові випадки сексуального насильства військових РФ на Херсонщині

Автор: ukrayina.pl 05 Ноября 2022 10:25

ЗСУ одне за одним звільняють українські села. Далі там починають працювати правоохоронці, які намагаються зафіксувати всі злочини окупантів. Про один із таких злочинів, зокрема стосовно сексуального насильства, розповіли журналісти американського телеканалу CNN, які поспілкувалися з жертвою, пише видання ukrayina.pl.

Росія використовує сексуальне насильство як зброю під час завоювання України, заявили дослідники ООН. Є інформація, що російські солдати носять віагру, повідомляють американські журналісти. Російська влада спростовує звинувачення у воєнних злочинах в Україні, але факти жахають.

Херсон. Справжня кількість злочинів невідома

За два тижні роботи в Херсонській області команда з Києва задокументувала шість заяв про сексуальне насильство. Вони кажуть, що справжня цифра майже напевно набагато більша.

56-річна Тетяна — одна з постраждалих. CNN приховує її прізвище та назву її села, щоб захистити жінку.

За словами постраждалої, це сталося в будинку її брата. Двоє російських військових увірвалися в її двері 26 серпня.

«Вони ходили по кімнатах. Один залишився там, а інший, який мене зґвалтував, зайшов сюди. Він зайшов, трохи походив по кімнаті і тут, на цьому місці, почав до мене торкатися. Я сказала йому: "Ні, ні, я не в тому віці, щоб я могла тобі щось дати, шукай молодших дівчат"», — розповіла жінка.

За її словами, він притиснув її до шафи та порвав одяг.

«Я плакала, благала його припинити, але безуспішно. Думала тільки про те, щоб залишитися живою», — зізнається Тетяна.

Росіянин попередив її, щоб вона нікому не розповідала.

«Я не сказала чоловікові одразу. Але я розповіла двоюрідній сестрі, і мій чоловік почув. Він сказав, що я повинна була одразу сказати йому правду. Мені було дуже соромно…» — розповіла вона зі сльозами.

Жінка після цього три дні не виходила з дому.

«Я не проти, щоб усіх їх розстріляли», — каже вона.

Організація Об’єднаних Націй заявила, що розслідувала в Україні випадки «сексуального та гендерного насильства» щодо людей віком від 4 до 82 років. За даними ООН, станом на вересень відкрито 43 кримінальні провадження.

Для постраждалих від сексуального насильства запустили чат-бот

Офіс Генерального прокурора разом із Ла Страда-Україна запустив чат-бот для постраждалих від сексуального насильства в умовах війни. Цей спільний проект створений для допомоги всім постраждалим українцям і свідкам злочинів.

Чат-бот @survivors_support_bot допоможе швидко дізнатися: що таке сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, куди звертатися по допомогу і як безпечно повідомити про злочин.

«Кожен і кожна, хто внаслідок російської агресії стикнувся з сексуальним насильством, має право на повагу й підтримку. Пам’ятайте: винний лише той, хто скоїв злочин», — повідомляє Офіс Генпрокурора.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів