Ситуація з медициною на лівобережжі Херсонщини є критичною, особливо в громадах, що розташовані поблизу Дніпра. Складною є й ситуація в місті Олешки та громаді, де жителі багатьох населених пунктів практично позбавлені доступу до базової медичної допомоги.
Про проблеми з меддопомогою у громаді, що перебуває під російською окупацією, начальниця Олешківської МВА Тетяни Гасаненко розповіла «Новинам Приазов’я».
Медична допомога залежить від географії
За словами Тетяни Гасаненко, у селах, віддалених від берегової лінії, таких як Солонці, Раденськ, Костогризове, ще можна отримати елементарну медичну допомогу завдяки роботі ФАПів. Водночас населені пункти, розташовані ближче до Дніпра, наприклад, Козачі Лагері, Піщанівка, Підстепне, залишилися без медичного обслуговування.
Олешки: лікарня одна, ліки доступні не для всіх
У місті Олешки працює лише одна лікарня, але якість медичних послуг залишається вкрай низькою. А ліки, зокрема життєво необхідні, доступні лише частково.
«Мені відомо про те, що надається інсулін, але водночас люди, які потребують, наприклад, такого гормону, як тироксин, отримують його тільки після операції. Надалі його просто не надають», – пояснює посадовиця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олешки: як сьогодні живе тимчасово окуповане місто на лівобережжі Херсонщини (відео)
Як і на всіх тимчасово окупованих територіях, основною умовою для доступу до медичних послуг є наявність російського паспорта. Це створює серйозні труднощі для тих, хто відмовляється від примусової паспортизації, адже в такому випадку люди залишаються без можливості отримати лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рентген не працює, а діагнози ставлять на око: реальність медицини на ТОТ Херсонщини
Також «Гривна» писала про складну ситуацію і в Каланчацькому районі. Туди окупанти завозять лікарів-гастролерів з Мордовії. Однак їхній професіоналізм залишає бажати кращого, а самі лікарні та поліклініки перебувають у вкрай занедбаному стані. Оскільки деяке медичне обладнання не функціонує і в результаті лікарі змушені ставити діагнози на око.
Фото: СтопКор