Чотири вікна на день – як під обстрілами працюють промислові альпіністи в Херсоні

Чотири вікна на день – як під обстрілами працюють промислові альпіністи в Херсоні

Автор: Євген Веселов 30 Ноября 2023 17:20

Херсонська міська військова адміністрація місяць тому оголосила про створення спеціальних бригад, які безкоштовно закриватимуть розбиті через обстріли вікна у багатоповерхівках, щоб убезпечити житло від руйнування взимку та зберегти тепло. 30 листопада ХМВА відзвітувала, що плитами USB за два тижні закрили близько тисячі вікон.

Бригади працюють по всьому місту, адже роботи багато – нові прильоти у різних районах фіксують щодня. Черга на закриття вікон велика. Чекати доводиться не менше тижня. І це ще дуже пощастить, якщо стільки.
Найбільш важка ситуація там, де влучання було на верхніх поверхах та нема доступу до квартир через те, що господарі виїхали і не залишили сусідам чи знайомим ключі. Закривати такі вікна залучають бригади промислових альпіністів, які мають спеціальне обладнання та навички, щоб працювати на висоті, виконуючи роботи ззовні. ХМВА розповіла про те, як саме працюють промислові альпіністи у відео.

Юрій зашиває вікна методом промислового альпінізму.

- Цей процес не швидкий, - каже чоловік. – Більше 4-х вікон на день я не роблю. Дивлюсь по обстановці у місті: стріляють чи ні. Вчора, наприклад, довелось швидко зібратись та поїхати, бо були обстріли. Страшно працювати, якщо чесно. Висоти я не боюся, звик, а от обстріли… Але що робити...

Зрозуміло, що Юрій працює не один, але враховуючи загальний брак робочих рук у Херсоні та шалену небезпеку, можна тільки уявити скільки часу знадобиться, щоб закрити усі вікна верхніх поверхів, якщо навіть на нижніх і там, де є доступ до квартир, ситуація рухається дуже повільно.

Читайте також: «Може, хоч до весни закриють»: вибитих вікон у Херсоні – як дірок у решеті

Херсонська МВА нагадує номери, за якими можна звертатись з питаннями по опалювальному сезону:
- "Гаряча лінія" Корабельної районної у м. Херсоні ради - (050) 875-11-41.
- "Гаряча лінія" Центральної районної у м. Херсоні ради - (066) 447-92-36.
- "Гаряча лінія" Дніпровської районної у м. Херсоні ради - (099) 253-54-91.

Фото та відео: ХМВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів