Чим живе Крим через місяць після початку деокупації

Чим живе Крим через місяць після початку деокупації

Автор: Євген Веселов 02 Вересня 2022 11:20

Після серії вдалих дій Збройних сил України по військових об’єктах російських військ в окупованому Криму загарбники почали в стилі своєї пропаганди розповідати про Крим і Севастополь як неприступну фортецю, «хлопки» й «успішне спрацювання протиповітряної оборони».


Цілком зрозуміло, що побачивши на власні очі вибухи в Саках і Джанкої, люди не вірять російській владі. Як повідомляють ЗМІ, відповідні вибухи й стрілянина призводять до масової паніки, насамперед серед російських «колонізаторів» і «туристів».


У Криму різко скоротилася кількість туристів, місцеві жителі біднішають, а дехто з ностальгією згадує часи, коли півострів належав Україні.

Про те, що відбувається в республіці, розповіли одному з російських ліберальних телеграм-каналів місцеві мешканці.

Одні чекають на ВСУ, інші хочуть поїхати.


«Такі, як я, думають, як залишити Крим. Але у нас у всіх уже сім'ї та маленькі діти, що ускладнює переїзд. Всі вдають, що все нормально, але за будь-якого літака, що пролітає, відразу згадують про війну, бомби і ракети», - каже місцева мешканка.
«Загалом ми не дуже розуміємо, навіщо на окуповану територію за 200 км від фронту перлися біженці з дітьми і чого вони очікували, якщо РФ напала на Україну. А кримчани чекають на ВСУ», - стверджує інша кримчанка.
Ціни зростають, люди біднішають.
«У мене мережа їдалень. Каси падають з кожним днем – на 10-15 тис. рублів», – обурюється кримчанин Азіз.
«Житло як подорожчало одразу після початку війни, так і не знижується. Ціни також зросли, але у нас їх намагаються штучно стримувати», - пише мешканка на ім'я Єва.
Турсезон провалено.
«На початку липня був пустий пляж, це захід Криму. До кінця місяця приїхали, але мало порівняно з минулим роком», - розповів один із місцевих.
«Тато працює у сфері туризму, у нього було за літо лише 2 заявки на сайті, хоча вже 20 років займається цим. Контингент змінився – явно менш платоспроможні туристи», – додає кримчанка Ганна.
Вибухи гримять, міст стоїть.
«Вчора ближче до сну почув таку «бавовну» — просто над містом. У чатах почався справжній жах: де бомбосховища, чому? Хтось на винищувач намагався все списати, але винищувача я не чув. Коротше, перевіряють бомбосховища», - повідомив кримчанин.
«Коли ми їхали, подумали про те, що якщо будуть якісь диверсії, пов'язані з мостом, то вночі. Тому ми виїхали вдень», - розповідає один із туристів.
Мешканці обурюються, але пошепки.
«Місцеві незадоволені, але на кухнях прямо обурюватися бояться. Кажуть, за хохлів краще було», - стверджує місцевий житель Каліф.
«Люди, які підтримують приєднання Криму, і ситуацію зі СВО, висловлюються а хто, ймовірно, топить за Україну, мовчить», - розповідає турист Валерій, який повернувся з півострова.
Z проти незгодних.
«Тут багато Z-символіки на громадському транспорті, швидких, величезний банер на міській адміністрації», - описує обстановку в Криму місцева мешканка Ганна.
"Росія місцевих не влаштовує: бардак, розпил грошей, а інфраструктури і доріг як не було, так і немає", - стверджує Єва.
А інша кримчанка, яка переїхала до Криму 8 років тому, шкодує про свій вчинок. "Якби знала тоді "ціну приєднання", напевно вчинила б по-іншому", - стверджує вона.


Нагадаємо, що з кінця липня Збройні сили України розпочали серію потужних ракетних ударів по об’єктам окупаційних військ росії в Криму, з яких проводиться бомбардування мирних міст нашої країни.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів