«Чи може візит змінити ситуацію в Україні?». Що писали ЗМІ світу про війну РФ в Україні 22 грудня

«Чи може візит змінити ситуацію в Україні?». Що писали ЗМІ світу про війну РФ в Україні 22 грудня

Автор: Марина Поліщук 23 Декабря 2022 20:00

Тема війни в Україні щодня активно висвітлюється в засобах масової інформації світу. 22 грудня провідні друковані видання світу переважно писали про одну тему: візит Володимира Зеленського до США, його виступ у Конгресі та зустріч із Джо Байденом. Зокрема, відповідні публікацій вийшли на перших шпальтах 15 газет США, 10 газет Великої Британії. Загалом практично всі 38 опублікованих нижче перших сторінок видань світу так чи інакше акцентували увагу читачів на історичному візиті.

Нижче до вашої уваги – перші сторінки газет за 22 грудня 2022 року: заголовки та огляд деяких цікавих матеріалів, що стосуються візиту Зеленського до США, а також інших тем щодо війни Росії в Україні. 

Переклад здійснив член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

США. The Wall Street Journal

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОСИТЬ ДОДАТКОВОЇ ДОПОМОГИ

У своїй промові в Конгресі Президент України заявив, що нація ніколи не здасться Росії        

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Конгресу під час бурхливої поїздки до Вашингтона в середу. Його промова була зустрінута вибухами оплесків, в тому числі з боку віце-президента Камали Харріс і спікера Палати представників Ненсі Пелосі.

ВАШИНГТОН. Президент України Володимир Зеленський заявив, що його країна ніколи не здасться у боротьбі проти Росії, і закликав Вашингтон  у пристрасній промові перед Конгресом збільшити військову допомогу, яка розгорталася на 11-му місяці війни.

Виступаючи в переповненій залі Палати представників, зухвалий пан Зеленський розхвалив успіхи України на полі бою та сказав, що Захід єдиний у своєму протистоянні вторгненню Росії. Він завершив бурхливий, приблизно 8-годинний візит до Вашингтона, який включав зустріч в Овальному кабінеті з президентом Байденом і спільну пресконференцію в Білому домі.

«Попри всі сумні сценарії, Україна не впала. Україна жива і здорова", - сказав він. Він наполегливо зауважив, що допомога, яку надають США, була «не благодійністю», а «інвестуванням  у глобальну безпеку та демократію, до яких ми ставимося найбільш відповідально».

Президент Зеленський говорив англійською. Його промова  включала посилання на переломні моменти в минулих війнах, таких як битва під Саратогою під час Війни за незалежність і битва при Балджі під час Другої світової війни. Виступ переривався вибухами оплесків, присутні вітали його оваціями, стоячи. 

Одягнувши свій звичайний військовий одяг (штани карго та оливково-зелений світшот), пан Зеленський подарував підписаний український прапор з фронту та прийняв прапор США в обмін.

Український лідер подякував політикам Вашингтона за схвалення десятків мільярдів доларів допомоги Києву. «Ваша підтримка має вирішальне значення», — сказав він. Але він додав: «Це достатньо? Чесно кажучи, не дуже».

Українські чиновники наполягають на тому, щоб США надали країні американські літаки, американські танки та тактичну ракетну систему армії США великої дальності. Але пан Байден поки що вагався щодо схвалення передачі цього обладнання, побоюючись, що такий крок призведе до ескалації кризи. «Запевняю вас, що українські воїни самі чудово можуть керувати американськими танками та літаками», – сказав пан Зеленський.

Він сказав, що обговорив з паном Байденом «формулу миру» з 10 пунктів і що президент США підтримує мирну ініціативу, включаючи потенційний саміт. Але він не став уточнювати, що передбачає така ініціатива. Представник Білого дому повідомив, що пан Байден сказав пану Зеленському, що він з нетерпінням чекає почути більше про їхню пропозицію щодо проведення саміту.

«Слава Україні», — кричали присутні в залі наприкінці його приблизно 25-хвилинної промови, що перекладається як «Слава Україні».

Раніше пан Байден пообіцяв продовжувати надсилати військову допомогу Києву, і обидва лідери спрогнозували єдність, замовчуючи занепокоєння в Україні тим, що потік допомоги в країну може сповільнитися через спротив деяких республіканців у Палаті представників.

«Американський народ був з вами на кожному кроці, і ми залишатимемося з вами стільки, скільки потрібно», — сказав пан Байден.

У коментарях у Східній кімнаті Білого дому пан Зеленський наголосив на втраті, яку завдала війна українському народу, і чітко дав зрозуміти, що він не погодиться з результатом, який призведе до втрати української території.

«Я, як батько, хотів би підкреслити, скільки батьків втратили своїх синів і дочок на передовій. Тож що для них просто мир?», - запитав він.

Пан Байден засудив президента Росії Володимира Путіна за «спробу використати зиму як зброю» і попередив, що конфлікт, швидше за все, триватиме в осяжному майбутньому.

Пан Путін «не має наміру — жодного наміру — зупиняти цю жорстоку війну, і Сполучені Штати віддані тому, щоб хоробрий український народ міг продовжувати захищати свою країну від російської агресії стільки, скільки буде потрібно», — сказав пан Байден.

Передріздвяний візит, перша поїздка пана Зеленського за межі країни після вторгнення Росії в лютому цього року, відбувся напередодні, як очікується, важкої зими в Україні, яка витримала місяці російського бомбардування та атак на інфраструктуру країни, залишивши багатьох мирні жителі без тепла та електроенергії.

Під час зустрічі адміністрація Байдена оголосила про новий пакет допомоги Україні вартістю близько 1,8 мільярда доларів. Він вперше включає протиракетну батарею Patriot, а також обладнання, яке перетворює некеровані боєприпаси на високоточні ракети. Електромережа та інша інфраструктура України були уражені балістичними ракетами, крилатими ракетами та безпілотниками, які Росія придбала в Ірану.

Хоча два лідери намагалися не висловлювати розбіжностей публічно, короткий обмін підкреслив напруженість між Києвом і Вашингтоном щодо темпів і масштабів військової допомоги.

Під час пресконференції в середу український репортер запитав пана Байдена, чи повинні США надати Києву все, що йому потрібно, одразу. «Його відповідь «так», — іронізував містер Байден. «Згоден», — пожартував пан Зеленський.

Але пан Байден попередив, що це може призвести до ескалації конфлікту та ризику поширення війни в Європі.

Пан Байден сказав, що поставки США ракетних систем Patriot не повинні розглядатися Росією як ескалація, оскільки вони є оборонною зброєю. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва буде атакувати будь-які батареї Patriot, які постачатимуться Україні.

Члени Конгресу планують надати додаткові 44,9 мільярда доларів для України та союзників з Організації Північноатлантичного договору через законопроєкт про витрати на 2023 фінансовий рік. Україна отримала кілька раундів фінансування від США, станом на травень затверджено майже 54 мільярди доларів.

Республіканці Палати представників збираються отримати більшість у січні та, ймовірно, будуть протистояти збільшенню витрат на Україну. Конгресмен Кевін Маккарті (Каліфорнія), який балотується на посаду спікера Палати представників, заявив, що республіканці не випишуть «бланковий чек» для України.

Інші високопоставлені республіканці виступають за надання додаткової допомоги Україні. Лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл (Р., Кентуккі) заявив у середу, що підтримка Києва відповідає стратегічним інтересам США.

Після зустрічі з паном Байденом український лідер зустрівся зі спікером Палати представників Ненсі Пелосі (Д., Каліфорнія), а потім окремо зустрівся з чотирма лідерами Конгресу — місіс. Пелосі, панами Маккарті та Макконнелл, а також лідером більшості в Сенаті Чак Шумер (Д., Нью-Йорк).

Візит пана Зеленського викликав порівняння з історичним воєнним візитом Вінстона Черчилля, британського прем’єр-міністра, який виступив у залі Сенату 26 грудня 1941 року під час Другої світової війни.

«Там, де Вінстон Черчилль стояв кілька поколінь тому, Президент Зеленський також буде стояти тут сьогодні, не лише як президент, але як посол самої свободи», – сказав пан Шумер.

Він додав, що допомога США є «інвестуванням у глобальну безпеку та демократію».

КОЛОНКА НОВИН. Зеленський заявив, що його країна ніколи не здасться у боротьбі з Росією, і закликав Вашингтон збільшити військову допомогу в пристрасній промові перед Конгресом, яка розгорталася на 11-му місяці війни

КОЛОНКА НОВИН. Адміністрація Байдена оголосила про пакет зброї для України вартістю майже 2 мільярди доларів, який вперше включає системи протиповітряної оборони Patriot.

США. The Washington Post

ЗЕЛЕНСЬКИЙ І БАЙДЕН ПРАГНУТЬ ЗГУРТУВАТИ ПІДТРИМКУ

Для двох президентів – демонстрація сили та спільних цілей

Президент України Володимир Зеленський,  виступаючи перед Конгресом у середу ввечері, палко закликав продовжувати фінансову підтримку оборони своєї країни від Росії. Раніше того ж дня він зустрівся з президентом Байденом у Білому домі.

Завершуючи рік, у якому кожен зіткнувся з великими труднощами, та кинувши виклик похмурим прогнозам, двоє чоловіків стояли пліч-о-пліч у Білому домі в середу — президент Байден у синьому костюмі, Президент України Володимир Зеленський у оливково-зеленій військовій сорочці та важких черевиках.

Різкий швейний контраст був однією з небагатьох відмінностей, які демонструвалися, коли Байден і Зеленський хвалили один одного та виступали єдиним фронтом під час візиту українського лідера до Вашингтона, його першої появи за кордоном після вторгнення Росії. Візит підкреслив, як стосунки між двома чоловіками — 44-річним, що народився в тодішньому СРСР, і восьмидесятилітнім, народженим у Скрентоні, штат Пенсильванія, — неочікувано стали одним із найважливіших партнерств у глобальних справах.

«Я стою тут, у Сполучених Штатах, із президентом Байденом на одній трибуні, тому що я поважаю його як людину, як президента, як людину», — сказав Зеленський у середу під час спільної пресконференції. Байден відповів взаємністю: «Цей хлопець у своїй душі є тим, за кого себе видає. Зрозуміло хто він. Він готовий віддати життя за свою країну».

Візит був значущим для обох чоловіків.

Це дало Зеленському, який ненадовго залишив країну, охоплену війною, можливість прорекламувати досягнення свого уряду у протистоянні російській агресії. Це дало Байдену шанс повторити своє послання «Америка повернулася» та захист демократії, спрямований як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, а також зіграти роль кмітливого глобального лідера, яку він завжди приписував собі.

«Американський народ був з вами на кожному кроці, і ми залишимося з вами. Ми залишимося з вами стільки, скільки буде потрібно», – сказав Байден. «Що ти робиш, те й маєш досягнути — це має значення не лише для України, а й для всього світу».

Зустріч відбулася в той момент, коли обидва президенти стикаються з новими викликами, які можуть виявитися ще складнішими, ніж випробування, з якими вони зіткнулися у 2022 році.

Зеленський, чиї виклики явно більш екзистенційні, стикається з похмурою зимою війни, яка стає ще підступнішою через жорстокий наступ Росії на цивільну інфраструктуру та українську електромережу. Байден готовий захопити Палату представників республіканцями, які мають намір завдати йому політичної шкоди та розслідувати його сина.

Зміна влади в Конгресі також може вплинути на цілі Зеленського, оскільки деякі республіканці висловили зацікавленість у стримуванні витрат США на війну в Україні. Задумом чи ні, візит Зеленського створив потужний момент, який, як сподіваються його прихильники, розвіє будь-які сумніви.

Під час кожної зі своїх зупинок у середу Зеленський докладав усіх зусиль, щоб висловити подяку американській громадськості за її постійну підтримку України. «Спасибі від наших простих людей вашим простим людям, американцям», – сказав Зеленський Байдену під час зустрічі в Овальному кабінеті. "Я дійсно ціную."

Візит до Білого дому став символічною перемогою для Зеленського, який мало хто очікував, що він триватиме, коли президент Росії Володимир Путін почав надсилати тисячі військ і шквал ракет на українську територію 300 днів тому. Оскільки українські військові дають відсіч, у деяких випадках витісняючи російських бойовиків з окупованої території, Зеленський, колишній комік, несподівано став світовою іконою. Журнал Time вибрав його Людиною року 2022, про що Байден згадав під час зустрічі в Овальному кабінеті.

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі (штат Каліфорнія) привітала Зеленського в листі, в якому запросила його виступити перед Конгресом, а лідер більшості в Сенаті Чарльз Е. Шумер (штат Нью-Йорк) порівняв його з Вінстоном Черчіллем, прем’єр-міністром Великої Британії під час Другої світової війни.

«Це завжди велика честь вітати главу іноземної держави в Конгресі», – сказав Шумер у середу, його синій костюм і жовта краватка збігалися з кольорами українського прапора. «Але майже нечувано почути від лідера, який бореться за своє життя, бореться за виживання своєї країни та бореться за збереження самої ідеї демократії».

У той час як Зеленський практично спілкувався з іноземними лідерами та керівними органами по всьому світу, включаючи звернення до Конгресу в березні, його рішення приїхати до Вашингтона перед візитом до Європи підкреслило «неперевершену важливість Сполучених Штатів для української демократії», – сказав Макс Бергманн, директор по Європі в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

«Це сигналізує про те, що Америка повернулася — і це був термін Байдена, — але в цьому є щось реальне», — сказав Берґманн. «Сполучені Штати продемонстрували, що вони незамінні для європейської безпеки».

Зеленський прибув до Білого дому в тому самому спорядження, яке він носить, відвідуючи українські війська, і його густе темне волосся контрастує з білими пучками Байдена. Байден у синьо-жовтій краватці запросив Зеленського до Овального кабінету, і їх було помічено, як вони разом прогулювалися вздовж колонади Білого дому, що є потужним образом для Зеленського вдома.

Обом президентам було що виграти від підкреслення взаємної підтримки. І вони максимально використали це.

Зеленський вручив Байдену медаль від українського військового. «Він дуже хоробрий, – сказав Зеленський про бійця. – «І він сказав: «Віддай це дуже хороброму президенту». І я хочу віддати це [тобі]».

Байден прийняв це, сказавши, що це «незаслужено, але цінується».

Що стосується Байдена, то він послався на єврейське походження Зеленського і зазначив, що вони зустрічалися під час Хануки, яка святкує перемогу маленької нації над могутнім поневолювачем. «У мене жартують, коли я кажу, що вся політика є особистою», — сказав Байден. «Все полягає в тому, щоб дивитися комусь в очі, і я справді це маю на увазі. Я не думаю, що є будь-яка заміна тому, щоб сидіти віч-на-віч з другом чи ворогом».

Крім символізму, візит Зеленського включав конкретні результати, важливі для обох лідерів. За кілька годин до прибуття Зеленського Білий дім оголосив, що Байден схвалив новий пакет допомоги у сфері безпеки на 1,85 мільярда доларів, включаючи ракетну систему Patriot. І коли український Президент прибув до Вашингтона, законодавці працювали над ухваленням пакету витрат, включаючи 44,9 мільярда доларів на екстрену допомогу Києву.

Оскільки захоплення Палати представників Республіканської партії, ймовірно, обмежить законодавчу програму Байдена, очікується, що він зосередиться на зовнішній політиці, сфері, де президенти мають широкі повноваження. Після проміжних термінів Байден відвідав Азію, провів державний візит до Франції, схвалив обмін ув’язненими з Росією та провів саміт африканських лідерів. Але доля України, мабуть, буде найважливішою складовою зовнішньополітичної спадщини Байдена.

«Американський народ знає, що якщо ми будемо стояти осторонь перед обличчям таких відвертих нападів на свободу та демократію та основні принципи суверенітету та територіальної цілісності, світ, безсумнівно, зіткнеться з гіршими наслідками», — сказав Байден у середу.

У той же час американська політика, яка ґрунтувалася на цьому візиті, була важливою, хоча й негласною.

У 2020 році президенту Дональду Трампу було оголошено імпічмент за те, що він відмовив Україні у військовій допомозі та зустрічі в Білому домі, намагаючись змусити Зеленського розпочати розслідування щодо Гантера Байдена. Тепер, коли Трамп формально кидає виклик своєму наступнику, візит Зеленського надав чинному президенту ще одну можливість протиставити свій власний підхід до країни, яка переживає конфлікт.

У той час як Трамп часто критикував європейських союзників Америки і називав НАТО «застарілим», Байден вихваляв трансатлантичне партнерство та намагався представити Сполучені Штати як незамінного лідера світу. Війна в Україні є ключовим випробуванням підходу Байдена, і Зеленський використав свій візит до Вашингтона, щоб подякувати президенту США.

«Ми дійсно боремося за нашу спільну перемогу над цією тиранією, – сказав Зеленський. - Ми переможемо, і я дуже хочу [перемогти] разом».

Він зробив паузу, перш ніж виправитися.

«Не «хочу». Вибачте, — сказав він. - Я впевнений».

США. The New York Times

«ДОПОМОГА – НЕ БЛАГОДІЙНІСТЬ», – ЗАЯВЛЯЄ ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПЕРЕД КОНГРЕСОМ

Він шукає додаткової підтримки та обіцяє перемогу - Байден пропонує ракетну систему

Президент України Володимир Зеленський звернувся до спільного засідання Конгресу в середу ввечері з емоційним зверненням у воєнний час, сказавши американцям, що «ваші гроші — це не благодійність», і пообіцяв, що його народ зрештою забезпечить неймовірну перемогу над Росією від імені всіх вільних націй.

«Не дивлячись ні на що, Україна не впала», — сказав пан Зеленський англійською мовою з трибуни в залі Палати представників, де його вітали тривалими оплесками законодавці.

«Україна жива й здорова, – сказав він. - І це дає мені вагомі підстави поділитися з вами нашою першою спільною перемогою: ми перемогли Росію в битві за розуми світу».

Прямо кажучи, пан Зеленський благав законодавців збільшити військову допомогу, які готові затвердити додаткову допомогу на 45 мільярдів доларів до кінця тижня, довівши загальну суму за рік до майже 100 мільярдів доларів. Його послання: Ваша підтримка не дала президенту Росії Володимиру В. Путіну захопити нашу країну. А тепер продовжуйте.

«У нас є артилерія, так, дякую, — сказав він. - У нас є. Чи достатньо? Чесно кажучи, не дуже».

Візит пана Зеленського до Вашингтона, який тримався в таємниці до самого приїзду з міркувань безпеки, був драматичною демонстрацією довіри з боку українського лідера, який не залишав свою країну з тих пір, як Путін почав свій напад 300 днів тому.

За 24 години, лише за кілька днів до Різдва, пан Зеленський прилетів із розбитої лінії фронту країни, зануреної в темряву через російські повітряні атаки, до облицьованих мармуром кімнат Білого дому та Капітолію, де він неодноразово дякував американцям. за те, що були партнерами у боротьбі України за виживання.

ПУТІН ВИЗНАЄ НЕВДАЧІ В БОЯХ, АЛЕ БОРЕТЬСЯ ДАЛІ

Після кількох місяців бурхливих оцінок з боку Росії та ззовні про те, що його військові зусилля в Україні не мали навіть базового наближення до перемоги, президент Володимир В. Путін у середу виніс власний вердикт цій критиці: вона справедлива.

У незвичайному визнанні недоліків Росії у своїй промові в Міністерстві оборони в Москві російський лідер позначив список сфер, у яких його армія повинна вдосконалитися. Він заявив, що дрони повинні мати можливість передавати інформацію про націлювання через зашифровані канали «в режимі реального часу». За його словами, військовим необхідно «вдосконалити систему командування та управління» та її здатність наносити удари у відповідь артилерії противника.

І він кивнув на поширені повідомлення про те, що солдатів відправляють на фронт без основного спорядження, наказавши офіцерам звернути увагу на «аптечки, продукти харчування, сухі пайки, форму, взуття, захисні каски та бронежилети».

Але згадка Путіна про біди його армії не є визнанням поразки, а віддзеркалює його зухвале повідомлення в день, коли президент України демонстрував єдність зі Сполученими Штатами: Росія продовжуватиме воювати.

«У нас немає обмежень щодо фінансування», — сказав Путін, наполягаючи на тому, що Росія врешті-решт переможе в Україні. «Країна і уряд забезпечують все, що просить армія, — все».

США ПРОГНОЗУЮТЬ БЕЗВИХІДЬ, ОСКІЛЬКИ ВІЙНА В УКРАЇНІ ТРИВАЄ

Росія засвоює уроки, які можуть змінити хід конфлікту

Оскільки війна в Україні скоро вступить у свій другий рік, українським військам буде набагато складніше повернути територію, захоплену росіянами, які зосереджені на захисті земель, що в них залишилися, а не на глибшому просуванні в країну, кажуть американські чиновники.

Протягом перших 10 місяців війни українська армія — за значної американської підтримки — переграла некомпетентну російську армію, збила її до безвиході, а потім повернула собі сотні квадратних миль і єдину регіональну столицю, яку захопила Росія.

Незважаючи на невпинні атаки Росії на цивільні джерела електроенергії, Україна все ще зберігає імпульс на лінії фронту з вересня. Але хід війни, швидше за все, зміниться найближчими місяцями, оскільки Росія покращує свою оборону та висуває більше солдатів на лінію фронту, що ускладнює для України повернення величезних територій, які вона втратила цього року, вважають урядові оцінки США.

Усі ці фактори роблять найбільш вірогідним сценарій, який переходить до другого року війни у глухий кут, у якому жодна армія не може зайняти багато землі, незважаючи на інтенсивні бої.

«Я справді вважаю, що Україні набагато легше захищати територію, ніж йти в наступ, щоб відвоювати територію, — сказала Евелін Фаркас, колишня високопоставлена чиновниця  Пентагону та експертка з Росії. - Ми повинні надати українцям необхідне обладнання та навчання для цього».

Президент України Володимир Зеленський попросив такої допомоги під час зустрічі з президентом Байденом і виступу перед Конгресом у середу ввечері, це був його перший візит за межі країни з початку війни.

США. USA Today

БАЙДЕН СКАЗАВ УКРАЇНСЬКОМУ ЛІДЕРУ: «ТИ НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШИШСЯ НАОДИНЦІ»

Зеленський зустрівся з депутатами під час історичного візиту

Президент Джо Байден вітає Президента України Володимира Зеленського в Білому домі в середу. Зеленський приватно зустрівся з Байденом, а згодом виступив на спільному засіданні Конгресу.

ВАШИНГТОН – Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Джо Байденом у Білому домі в середу перед запланованою промовою в прайм-тайм під час спільного засідання Конгресу. Драматичний візит до Вашингтона припав на 300-й день нападу Росії на союзника США.

«Ти ніколи не залишишся наодинці», — сказав Байден Зеленському, коли обидва стояли поруч один з одним під час надзвичайної пресконференції в переповненій Східній кімнаті Білого дому.

Байден сказав, що американці знають, що світ зіткнеться з гіршими наслідками, якщо США не протистоять хуліганам і не виступатимуть за свободу.

«Ми глибоко розуміємо, що боротьба України є частиною чогось набагато більшого», — сказав він.

Зеленський аплодував підтримці Байдена і сказав, що наступні кілька місяців, коли сувора погода випробує українську мужність і ресурси, будуть вирішальними у вирішенні результату війни.

«Нам потрібно пережити цю зиму, – сказав Зеленський журналістам. - Це питання виживання».

Приблизно за дві години до цього він прибув до Білого дому для виконання своєї історичної місії, і сонячного, але зимового дня його тепло зустріли президент і перша леді Джилл Байден.

Візит Зеленського відбувся, коли Байден і Конгрес підтвердили свою прихильність Україні, надіславши мільярди гуманітарної та військової допомоги в спустошену війною країну, включаючи майже 2 мільярди доларів для стратегічно важливої системи протиповітряної оборони Patriot. Але це не прийшло без відштовху.

«Ми глибоко розуміємо, що боротьба України є частиною чогось набагато більшого». - Президент Джо Байден.

Деякі республіканці вимагають більшої відповідальності від Байдена та високопосадовців Міноборони щодо того, як були витрачені майже 50 мільярдів доларів уже наданої допомоги.

Конгрес збирається схвалити ще 44 мільярди доларів допомоги Україні через повний законопроєкт про витрати, який, як очікується, ухвалять цього тижня.

Візит Зеленського – його перший за межами рідної країни з початку війни наприкінці лютого – має відчуття терміновості. Це бурхлива поїздка під час війни, яка розглядається як серйозна загроза безпеці для українського президента, і це можливість особисто звернутися до Вашингтона, оскільки він намагається зміцнити громадську підтримку та підтримку Конгресу для боротьби з Росією.

Зеленський висловив упевненість, що двопартійна підтримка допомоги Україні триватиме, незважаючи на перехід контролю над Палатою представників до республіканців у січні.

Він високо оцінив майже 45 мільярдів доларів у пакеті допомоги, що очікується, і сказав, що кожен долар зміцнить глобальну безпеку.

У той час як демократи та багато республіканців вихваляють Зеленського як героя, який бореться за демократію, лідер меншості в Палаті представників Кевін Маккарті, який балотується наступним спікером, коли Республіканська партія поверне Палату представників 3 січня, заявив, що не підтримає написання «банковий чек» в Україну.

Ультраправі консерватори були менш готові, ніж інші законодавці на Капітолійському пагорбі, підтримувати неодноразові заклики Байдена збільшити військову та гуманітарну допомогу. І Маккарті, штат Каліфорнія, уважно прислухався до їхніх стурбованостей цими днями, намагаючись скоротити кількість голосів, необхідних йому, щоб виграти посаду спікера 3 січня.

Під час зустрічі Байдена та Зеленського представник Республіканської партії зі штату Монтана Метт Розендейл опублікував у Twitter фотографію Байдена в Овальному кабінеті, який вручає українському президенту величезний чек на «47 мільярдів доларів платників податків».

«Як ми можемо надіслати Україні додаткові 47 мільярдів доларів на безпеку, поки терористи, наркотики та злочинці заполоняють наш південний кордон?». 

Розендейл написав у Twitter, неправильно вказавши суму допомоги як 47 мільярдів доларів замість майже 45 мільярдів доларів.

Під час пресконференції в середу Зеленський похвалив США за відправку в Україну своєї найсучаснішої системи протиповітряної оборони наземного базування, але пізніше попередив Байдена, що він все ще не доклав уваги.

Зеленський заявив, що дасть сигнал Байдену, що Україна хоче більше ракет Patriot.

Це викликало сміх Байдена.

«Це система оборонної зброї. Це не ескалація. Це захист, - сказав Байден про Патріотів. - Ми хотіли б, щоб вони не використовували його. Просто припиніть напади».

Прагнення до «справедливого миру»

Як Байден і Зеленський розпочали свою двосторонню зустріч о 14:15. м. EST в Овальному кабінетіЮ Байден заявив, що США підтримуватимуть прагнення України до «справедливого миру».

Зеленський сказав, що важко визначити, як би виглядав «справедливий мир» для припинення війни.

Для нього, за його словами, це означає не порушувати суверенітет, свободу чи територіальну цілісність України. Україна також потребує відплати за завдані збитки, сказав він.

Але для тих, хто втратив сина чи дочку, компенсації немає, додав Зеленський.

«Тож у війні, яку нам нав’язали, не може бути справедливого миру», — сказав він через перекладача.

Байден сказав, що він і Зеленський поділяють «абсолютно однакове бачення» вільної, незалежної, процвітаючої та безпечної України.

«То що буде далі? - запитав він. - Ми продовжуватимемо допомагати Україні досягати успіху на полі бою. Вона може досягти успіху на полі бою з нашою допомогою та з допомогою наших європейських союзників та інших, тому якщо і коли Президент Зеленський буде готовий говорити з росіянами, він також зможе досягти успіху, тому що він матиме перемоги на полі бою».

Раніше вдень Зеленський подарував Байдену військову медаль, яку заслужив український капітан на передовій війни. Зеленський сказав президенту, що капітан – «справжній герой» – хоче, щоб це було у Байдена.

«Він сказав: «Віддайте дуже хороброму президенту», — сказав Зеленський.

Байден сказав, що медаль «незаслужена, але дуже цінується».

Капітан відповідає за батарею високомобільної артилерійської ракетної системи США, або HIMARS. За словами Зеленського, ракетні системи врятували багатьох українців.

Байден сказав, що подбає про те, щоб капітан отримав президентську «командну монету», яку традиційно дають військовослужбовцям за особливі досягнення.

Сенат затвердив нового посла в Росії

За кілька годин до того, як Зеленський мав виступити перед Конгресом, Сенат затвердив нового посла в Росії.

Лінн Трейсі, ветеран дипломатичної служби з великим досвідом роботи в російських справах, була затверджена 93-2. Попередній посол залишив посаду у вересні.

«Посол Трейсі не ухилятиметься від протистояння зловживанням Путіна, — заявив перед голосуванням сенатор Боб Менендес, штат Нью-Джерсі, голова Комітету Сенату з міжнародних відносин. - Вона потрібна Америці на цій посаді. Вона потрібна Європі на своїй посаді. Вона потрібна Україні на посаді».

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, штат Нью-Йорк, зазначив, що Зеленський звертався до Конгресу в день голосування за підтвердження і в той час, коли Сенат розглядав нову допомогу.

«Президент Зеленський не міг прибути у більш вирішальний момент для Сенату», – сказав Шумер.

Байден і Зеленський спілкувалися «десятки» разів

У той час як Байден і Зеленський зустрілися вперше після вторгнення Росії в Україну в лютому, у середу, вони «спалювали» телефонні лінії.

За даними Білого дому, лідери провели десятки дзвінків, останній раз 11 грудня. Саме під час цієї розмови вперше заговорили про поїздку Зеленського.

За кілька днів до російського вторгнення Зеленський зустрівся з віце-президентом Камалою Гарріс у Німеччині.

Він вперше зустрівся з Байденом під час візиту в Овальному кабінеті у вересні 2021 року, під час якого Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та безпеки України.

Звернення Зеленського до Конгресу довше, ніж звернення у березні

Очікувалося, що звернення Зеленського до Конгресу триватиме 20 хвилин, що трохи довше, ніж його віртуальне звернення до законодавців у березні.

За цією промовою члени Конгресу спостерігали з аудиторії в Капітолійському комплексі США, а Зеленський виступав із Києва через три тижні після вторгнення Росії в Україну, що демонструвалося на великому відеоекрані.

Зеленський посилався на Перл-Харбор і 11 вересня, щоб благати США допомогти Україні. Своє 16-хвилинне звернення він закінчив прямим зверненням до Байдена.

«Президенте Байден, ви — лідер Вашої великої нації, — сказав він. - Я бажаю тобі бути лідером світу. Бути лідером світу означає бути лідером миру».

КОМІСІЯ 6 СІЧНЯ ВІДКЛАДАЄ ПУБЛІКАЦІЮ ОСТАТОЧНОГО ЗВІТУ

Серед причин названо візит Президента України

ВАШИНГТОН – Комітет Конгресу відклав публікацію свого остаточного звіту в середу, посилаючись на останній візит Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона та деякі інші неуточнені логістичні ускладнення.

Співробітники комітету підтвердили в середу вранці, що вони планують оприлюднити його пізніше цього дня. Але по обіді комітет передумав.

Звіт є кульмінацією 18-місячного розслідування того, що призвело до найгіршого нападу на Капітолій та що сталося того дня. З огляду на те, що в січні контроль над Палатою представників належатиме республіканцям, які назвали комісію партійною та нелегітимною, звіт стане останньою можливістю комісії підсумувати свої висновки та надати рекомендації, спрямовані на запобігання наступним атакам.

У понеділок комітет оприлюднив 160-сторінкове резюме звіту. Це мало чого нового, але дало 17 висновків про те, що колишній президент Дональд Трамп був у центрі змови щодо скасування результатів виборів 2020 року та підштовхнув розлючений натовп до Капітолію 6 січня 2021 року.

США. Los Angeles Times

ЗЕЛЕНСЬКИЙ У КОНГРЕСІ: ДОПОМОГА «ЦЕ НЕ БЛАГОДІЙНІСТЬ»

США. The Washington Times

УКРАЇНА ОТРИМАЄ ДОВГООЧІКУВАНИЙ РАКЕТНИЙ КОМПЛЕКС

Ракетна батарея Patriot, яку адміністрація Байдена надсилає до Києва, є символом зобов’язань Вашингтона захистити Україну від натиску російських ракет і безпілотних літальних апаратів, а також є фактичним посиленням можливостей протиповітряної оборони країни, вважають аналітики.

Patriot є основною частиною пакету допомоги вартістю 1,8 мільярда доларів, про який було оголошено в середу, коли Президента України Володимира Зеленського вітали як героя під час зустрічі у Білому домі з президентом Байденом і головними помічниками, а також під час подальшого звернення до спільного засідання Конгресу. Це найсучасніша система протиповітряної оборони армії США, здатна збивати як високоефективні літаки, так і тактичні балістичні ракети.

Це також те, про що київський уряд давно мріяв як про щит від ворожих ракет і про знак непохитної прихильності з боку уряду США, який надав значно більшу частину військової допомоги Києву з початку війни 24 лютого. передача вже викликала гнів у Росії, де кремлівські чиновники засудили неухильне розширення поставок зброї

США. Arkansas Democrat-Gazette

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОСИТЬ ПІДТРИМКИ У ВАШИНГТОНІ

Підпис під фото:

Законодавці аплодують у середу у Капітолії, коли Президент України Володимир Зеленський заявив, що його країна «ніколи не програє», і попередив, що демократія у всьому світі проходить випробування.

ВІЗИТ ЗЕЛЕНСЬКОГО МАЄ ІСТОРИЧНІ ВІДЛУННЯ

Український лідер викликає порівняння з Черчиллем у Другій світовій війні

США. Arizona Daily Star

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДВІДУЄ США ТА ОБІЦЯЄ «НІЯКИХ КОМПРОМІСІВ» У ВІЙНІ

США. Boston Globe

У США ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОСИТЬ ДОДАТКОВОЇ ДОПОМОГИ

Байден обіцяє солідарність "стільки, скільки потрібно"

США. Chicago Tribune

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОДЯКУВАВ У ЗВЕРНЕННІ ДО КОНГРЕСУ

США. El Nuevo Herald

ЧЕСТЬ БУТИ ПОРЯД З ВАМИ

Український Президент відвідує несподівано Білий дім

Виступає у Конгресі

США. Miami Herald

ПРОЯВ ВДЯЧНОСТІ ТА РІШУЧОСТІ

Віце-президент Камала Гарріс і спікер Палати представників Ненсі Пелосі тримають український прапор, підписаний українськими військовими, які воюють проти російського вторгнення. Його представив президент України Володимир Зеленський під час виступу на спільному засіданні Конгресу на Капітолійському пагорбі в середу.

США. Tampa Bay Times

ЗЕЛЕНСЬКИЙ БАЙДЕНУ: «ЖОДНИХ КОМПРОМІСІВ»

У Вашингтоні український лідер заявляє, що не буде вести переговори з Росією.

Підпис під фото:

Президент Джо Байден і перша леді Джилл Байден вітають Президента України Володимира Зеленського в Білому домі в середу у Вашингтоні. Візит Зеленського мав на меті посилити підтримку України у війні з Росією.

США. Dallas Morning News

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВИСТУПИВ ПЕРЕД КОНГРЕСОМ

Під час раптового візиту він також зустрівся з Байденом, щоб обговорити подальшу допомогу

Здійснюючи в середу драматичний і ризикований візит до Вашингтона під час війни, український Президент Володимир Зеленський приватно обговорив стратегію з президентом Джо Байденом у Білому домі, виступив на переповненому спільному засіданні Конгресу  із пристрасним закликом до тривалої військової допомоги США. для своєї країни.

Зеленський назвав підтримку США життєво важливою для відсічі України  Росії та подякував законодавцям і звичайним громадянам за десятки мільярдів доларів військової та економічної допомоги за останній рік. 

Український лідер вважає, що наступний рік стане «переломним» у конфлікті, «коли українська мужність і американська рішучість повинні гарантувати майбутнє нашої спільної свободи — свободи людей, які відстоюють свої цінності».

США. Houston Chronicle

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗДІЙСНИВ ІСТОРИЧНУ ПОЇЗДКУ ДО США

Лідер дякує за схвалення додаткової допомоги

Велика Британія. The Times

США РОЗСТЕЛЯЮТЬ ПЕРЕД ЗЕЛЕНСЬКИМ ЧЕРВОНУ ДОРІЖКУ

Підпис під фото:

Володимир Зеленський та Джо Байден. Український лідер подякував своєму союзнику США «від щирого серця» всього свого народу

Велика Британія. The Independent

БАЙДЕН ВІТАЄ ЗЕЛЕНСЬКОГО У БІЛОМУ ДОМІ

«Ти людина року», — сказав Байден Президенту України, коли розпочався його візит до Вашингтона.

Велика Британія. The Guardian

ДЕМОНСТРАЦІЯ ЄДНОСТІ: ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПРИБУВАЄ ДО США

Велика Британія. Daily Mail

ІСТОРИЧНИЙ ВІЗИТ ДО ВАШИНГТОНА

Газета також опублікувала на першій шпальті фотографію Президента України Володимира Зеленського, який зустрічається з президентом США Джо Байденом у Білому домі. Підпис: «Ти людина року».

Велика Британія. The Daily Telegraph

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЙДЕ В НАСТУП З БАЙДЕНОМ

Це був «момент Черчілля» українського Президента — його промова перед Конгресом повторювала різдвяне звернення лідера воєнного часу 1941 року 

Підпис під фото:

Президент Джо Байден і перша леді Джилл Байден вітають Володимира Зеленського, Президента України, вчора в Білому домі у Вашингтоні під час його першого візиту за межі України з початку війни. 

Велика Британія. Daily Eхpress

ПРИВІТ ГЕРОЯ І РАКЕТИ ПАТРІОТ ДЛЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО

Велика Британія. Metro

У КРАЇНУ ВІЛЬНИХ... З ДОМУ ХОРОБРИХ 

Візит Зеленського до США

Велика Британія. і

ЗЕЛЕНСЬКИЙ У ВІЗИТІ З ВИСОКИМИ СТАВКАМИ ДО США ПЕРЕД ВЕСНЯНИМ НАСТУПОМ ПУТІНА

Велика Британія. Financial Times

У ВАШИНГТОНІ ЗАКОРДОННИЙ ВИЇЗД ЗЕЛЕНСЬКОГО

Вчора Володимир Зеленський ходить разом із Джо Байденом у Білому домі у Вашингтоні під час своєї першої поїздки за межі України з того часу, як Росія вторглася до його країни понад 300 днів тому.

Учора ввечері після переговорів із президентом США Зеленський виступив на спільному засіданні Конгресу.

Лідер України приземлився у США у критичний момент боротьби у війні з Росією, оскільки офіційні особи у Києві попередили, що Москва готується до зимового наступу.

Зеленський написав у Telegram: «Сьогодні я у Вашингтоні, щоб подякувати американському народу, президенту і Конгресу за їхню необхідну підтримку.

Незадовго до його приїзду адміністрація Байдена оголосила про надання Україні летальної допомоги у розмірі 1,85 млрд. доларів, включаючи систему протиракетної оборони Patriot.

Велика Британія. The Scotsman

ЗЕЛЕНСЬКИЙ З ІСТОРИЧНИМ ВІЗИТОМ У США

Підпис під фото:

Президент США Джо Байден вітає свого українського колегу Володимира Зеленського у Білому домі у Вашингтоні під час його першої закордонної поїздки після вторгнення Росії у лютому

Велика Британія. The Herald

ГРОМАДА ДОБРОЗИЧЛИВО ПІДРИМУЄ УКРАЇНСЬКІ РОДИНИ

Вони втекли з розтерзаної війною України, не знаючи, що чекає на них через 15 годин у Спартанбурзі, Південна Кароліна. Сім'я Нагаєвських — батько, мати і п'ятеро дітей до 11 років — вийшли з літака. Їх зустріти з десяток людей, які за кілька днів встигли зібрати все необхідне сім'ї в новому будинку: ліжечко для 3-місячної дитини, двоярусні ліжка, двоспальне ліжко розміру "king-size", зручний диван, навіть банки супу Campbell’s chunky посеред купи продуктів. 

Іспанія. El Pais

БАЙДЕН ПІДТРИМУЄ ЗЕЛЕНСЬКОГО В ЙОГО "ПРАГНЕННЯХ ДО МИРУ"

Українського лідера прийняли в Білому домі під час його першого від'їзду з країни. США відправлять до Києва ракети великої дальності

Німеччина. Deutsche Welle Russian Edition

СВЯТО НА ТЛІ ВІЙНИ: ЯЛИНКИ НЕЗЛАМНОСТІ У МІСТАХ УКРАЇНИ

У Києві після консультацій з військовими ялинку заввишки 12 метрів за традицією встановили на Софійській площі. Дерево прикрасили тризубцем, кульками і прапорами держав які підтримують Україну, голубами світу та енергозберігаючими гірляндами, до яких електрострум подається від генератора. Замість ярмарку біля ялинки обладнали пункти для підзарядки телефонів та гаджетів.

Франція. Le Figaro

ВАЛЕРІЙ ЗАЛУЖНИЙ, СТРАТЕГ УКРАЇНСЬКОГО ОПОРУ

Франція. Ouest France

ГІБРИДНА ВІЙНА, СПРАВДІ?

Франсуа Гейсбур, радник Фонду стратегічних досліджень.

Термін «гібридна війна» має гарну кар’єру. Його успіх пов’язаний із простотою використання, кожен може помістити в нього те, що хоче. Кіберконфлікт? Гібридна війна! Спецназ діє без знаків розрізнення? Гібридна війна! Росія відключає газ? Супутники знищені? Фейкові новини? Блокування їжі? Знову і знову гібридна війна, як тільки доходить до того, що не є ані джихадистським тероризмом, ані відкритою війною між державами.

Концепція вперше народилася в роботі американських аналітиків після війни між Ізраїлем і Хезболлою в 2006 році. Саме анексія Криму Росією в 2014 році зробить її багатство на ринку слів, які легко розмістити, але вони розумні. . Крім того, стаття про військову доктрину начальника Генштабу Росії Валерія Герасимова, опублікована в 2013 році, здається, надала цьому змісту. Політики, журналісти та реальні чи уявні експерти сприйняли це з ентузіазмом. Таким чином, у 2017 році в Гельсінкі Європейський Союз створив свій центр передового досвіду для боротьби з гібридними загрозами.

Формула модна, але має деякі проблеми. По-перше, і це найменш серйозно, його стратегічний всеохоплюючий характер означає, що він мало що пояснює, таким розрізненим і випадковим є його зміст: ми перебуваємо в стратегії «хто обіймає занадто багато, той погано обіймає».

Тоді, оскільки передбачається, що гібридна війна охоплює те, що не є «справжньою» війною, будь-який конфлікт, кваліфікований як гібридний, не вимагає військової відповіді. Щойно захоплення Криму чи бойові дії на Донбасі вважалися «гібридними», західники не бажали протистояти їм як такі. Наслідки: аншлюс Криму та 14 тисяч загиблих під час розпалюваної Кремлем війни на Донбасі з 2014 року.

Семантичний артефакт

Є ще гірше, ніж підбурювання до умиротворення в мюнхенському розумінні цього слова. Агресор, який вдається до гібридної війни, швидше за все, надмірно повірить у обеззброювальний ефект такої форми дій. Якщо кібератаки, перерізання газопроводів і підводних кабелів, виведення супутників з експлуатації... є лише гібридною війною, яка не потребує рішучої відповіді з боку цільових країн, чому утримуватися від цього?

Адже для агресора було б лише стратегічне щастя у вигляді суттєвих збитків і зниження довіри до жертви. Коли ми маємо стягнені війська в Україні, має бути велика спокуса для Президента таким чином розширити поле боротьби.

Однак насправді люди Заходу, ймовірно, відреагували б відповідно до тяжкості понесеного удару, тобто енергійно. Прорахунок Росії призведе до подальшої ескалації війни. Історії російської війни в Україні достатньо, щоб показати, що цей ризик не є незначним.

Наша відповідь на напади має бути пов’язана з характером і рівнем агресії, а не залежати від семантичного артефакту.

Ізраїль. The Jerusalem Post

ЧИ МОЖЕ ВІЗИТ ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ В УКРАЇНІ?

Президент України Володимир Зеленський у середу здійснив важливий і несподіваний візит до Вашингтона.

Є ознаки того, що ця зустріч із президентом США Джо Байденом посилить позицію у війні, оскільки Україна продовжує демонструвати, що має глибоку та чітку підтримку з боку Вашингтона. У минулому Росія покладалася на загрози ядерної війни та завислі «мирні» угоди, використовуючи різні стратегії, щоб спробувати збити з пантелику підтримку України з боку Заходу.

Зеленський поки що не виїжджав за кордон під час війни, і його рішучість залишитися в столиці, а також побувати на передовій, стали одним із яскравих моментів війни України.

ПУТІН: РОСІЙСЬКА АРМІЯ ПОВИННА ВЧИТИСЯ НА ПОМИЛКАХ, ЗРОБЛЕНИХ В УКРАЇНІ

Ізраїль. Haaretz

ПУТІН - ЦЕ БЕЗЗЕПЕРЕЧНИЙ НЕВДАХА РОКУ

Італія. Corriere della Sera

АМЕРИКА ЄДИНА З КИЄВОМ

Перше повідомлення, з яким Володимир Зеленський звернувся до Білого дому та Конгресу США, стосується всього світу, особливо нас, європейців. Зіткнення з Росією завжди люте, і український лідер очікує, що найближчими місяцями війна розгориться ще жорстокіше, ще тотальніше. Вашингтонський бліц Зеленського був дуже важливою подією: перший виїзд із країни після 300 днів у бункері чи на полях боїв. Це було сповнене тепла, навіть емоційного.

Але, на жаль, це не додало надії на те, що переговори не за горами. Умов для простого перемир’я, для тимчасового «припинення вогню» начебто немає. Концепція «справедливого миру», яку сповідують українці, яку підтримують американці та європейці, несумісна з руйнівними планами Володимира Путіна. Тоді конфлікт триватиме, незважаючи на те, що адміністрація Байдена тримає відкритими чотири канали зв’язку з Москвою: Раду національної безпеки, Держдепартамент, Пентагон і ЦРУ. Ми це знаємо: саме американська зброя дозволила Зеленському організовувати опір і вже кілька місяців планувати «відвоювання» порушеної росіянами території. В тому числі, мабуть, і Крим. Отже, другий сигнал походить від Байдена; адресований Путіну і належить до епохальної категорії «Що завгодно».

Нехай Кремль не плекає ілюзій: США продовжать підтримувати Зеленського і в 2023 році. Президент США надсилає ракети Patriot; Конгрес знову збирає кошти, виділяючи ще 45 мільярдів доларів на додаток до 40-мільярдного пакету, запущеного 19 травня.

Останніми тижнями у Вашингтоні поширилася ідея (або побоювання, залежно від вашої точки зору), що республіканці, отримавши більшість у Палаті представників, скоротять допомогу, призначену Києву. Новий законодавчий орган розпочинається 3 січня, але загальна позиція парламенту залишилася незмінною, принаймні щодо зброї: давайте українцям все, що їм потрібно, тому що Путін не повинен виграти цю війну. Лише частка Трампівських республіканців і демократичних лівих (Олександра Окасіо Кортес і частково Берні Сандерс) наполягають на скороченні військових зусиль, але вони не мають достатньої кількості, щоб змінити рішення Конгресу.

У будь-якому випадку, Байден все одно регулюватиме потоки, як це сталося з 24 лютого 2022 року, дня російської атаки. Президент США завжди відмовлявся від прохань Зеленського з метою не виходити за периметр, визначений Статутом ООН: «так» «справедливій війні» для захисту суверенітету та територіальної цілісності. Наразі Байден гарантував стабільність української армії з усіх точок зору: кількість і якість поставлених бомб; розвідувальна інформація; технологія навчання. Проте вчора він пояснив Зеленському, що американська військова промисловість насилу виконує накази Пентагону. Затримки можуть тривати навіть місяцями через низку проблем із закупівлею сировини чи постачанням напівфабрикатів. Це явище, яке стосується кожного, як підтвердив Том Белл, віце-президент із глобальних продажів і маркетингу в оборонному секторі Boeing, компанії, яка займається, серед іншого, виробництвом деяких компонентів Патріотів.

Отже, Володимир Путін не правий у всіх пунктах, крім одного: Зеленський тримає руки на кермі української військової машини, але Байден контролює гальма та газ. Саме американський президент диктує час, а точніше «дихання битви», як любить повторювати його міністр оборони генерал Ллойд Остін. Це не теорія змови, це не бажання: це факт. Просто подивіться на облік конфліктів. Візьмемо цифри, наведені авторитетним джерелом, таким як Ifw, «Інститут світової економіки», дослідницький центр у Кілі, на півночі Німеччини. На кінець листопада 2022 року США виділили 22,86 млрд євро на відправку зброї Україні проти 3,1 для Євросоюзу, 4,1 для Великої Британії, 2,4 млрд для Німеччини, 470 млн для Франції, 310 млн для Італії. .

Правда: якщо враховувати ще й гуманітарну допомогу, фінансово-економічну підтримку, то ЄС до нової партії, ухваленої Конгресом США, випередив Америку: 51,8 млрд євро проти 47,8.

Албанія. Panorama

ЗАХІД У ШТОРМОВУ ПОГОДУ:

Вторгнення Росії в Україну створило нову панораму безпеки в Європі

Румунія. Romania Libera

РУМУНІЯ ОТРИМАЛА ЗАМОВЛЕННЯ НА ПОСТАЧАННЯ ОЗБРОЄННЯ В УКРАЇНУ

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив у вівторок, що західні партнери працюють над постачанням його країни озброєнь і вже укладені численні контракти на постачання зброї та боєприпасів до 2023 року, назвавши серед країн, які отримали такі замовлення, і Румунію, повідомляє українська преса. 

Швейцарія. Neue Zürcher Zeitung

РАКЕТИ PATRIOT: СИСТЕМА ЗАХИСТУ НЕ РОЗГОРТАЄТЬСЯ ШВИДКО

Коментар: США рятують Зеленського, а з ним і Європу.

Нідерланди. De Standaard

ПІСЛЯ 300 ДНІВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ ГОНКА ОЗБРОЄНЬ ТІЛЬКИ ПОСИЛЮЄТЬСЯ

Коли Володимир Путін оголосив, що російські військові отримають чистий чек, Володимир Зеленський поїхав до Вашингтона, щоб попросити у Джо Байдена «зброю, зброю і ще раз зброю».

Триста днів триває війна в Україні, кінця їй не видно. Навпаки, президент Росії Володимир Путін не залишає жодних сумнівів у тому, що він хоче боротися до кінця. Він знову чітко заявив про це в середу, виступаючи перед своєю радою захисту.

Зараз він готовий визнати, що вторгнення в Україну пройшло не за планом, але це не привід виводити свої війська. З того, що пішло не так, потрібно винести уроки. За словами Путіна, війна показала, що армія недостатньо оснащена. Це має змінитися, і це може чогось коштувати. "Жодних обмежень щодо фінансування військових немає, - сказав він. - Все, про що просять військові, вони отримають».

Додаткові інвестиції необхідно зробити, зокрема, в безпілотники, штучний інтелект і сучасну зброю. Знову обговорювали і арсенал ядерної зброї: його потрібно ще більше готувати, в тому числі міжконтинентальну ядерну ракету «Сармат». Намір також розширити армію. На даний момент під зброєю перебувають близько 1,15 мільйона росіян. Міністр оборони Сергій Шойгу хоче збільшити її до 1,5 мільйона солдатів. Принаймні 695 тисяч із них мають бути професійними військовими. Збільшення армії має запобігти повторному виникненню проблем із мобілізацією резервістів.

Промова Путіна перед військовим керівництвом не поодинока. У вівторок він розмовляв зі своїми вищими офіцерами безпеки. Вони також отримали повідомлення, що війна йде не за планом і що ситуація в Україні "надзвичайно складна". «Але громадяни Росії, які живуть у чотирьох областях, покладаються на вас. Ваш обов’язок захищати їхні права і свободи», — з його слів ясно видно, що він готовий заплатити високу ціну за досягнення своєї мети — повного демонтажу української держави.

Той факт, що Путін не має наміру відступати, також означає, що Україна ще довго залишатиметься залежною від західної зброї. Але вони тільки погіршать і зроблять більш кривавим конфлікт, попередив прессекретар Дмитро Пєсков

Кремль. Проте поставки західної зброї не припиняться. Європа залишається єдиною у своїй підтримці, але Україна ще більше розраховує на американців. Наразі вони виділили трохи менше 50 мільярдів доларів, майже половина з яких була військовою допомогою. Ще 45 мільярдів буде закладено в новому бюджеті. Для порівняння: усі європейські інституції та країни-члени разом пообіцяли виділити 51 мільярд євро. Ця підтримка була в основному фінансовою, менше військовою.

Той факт, що Президент Зеленський несподівано прилетів до Вашингтона в середу, щоб обговорити українську справу з президентом Джо Байденом і Конгресом США, показує, наскільки велика потреба. «Я хочу зброї, зброї і ще більше зброї», — сказав він, виходячи. Зеленський не залишав країну з початку війни. Цим він хотів повідомити своєму народу та своїм солдатам, що він не хоче залишати їхню сторону. Його соратники також постійно повторювали, що він не покине країну, доки Росія не зазнає поразки.

Як Черчилль

Після десяти місяців війни він все ж поїхав до США. Це свідчить про те, що він впевнений, що країна достатньо сильна, щоб деякий час обходитися без нього. Подорож також дуже важлива символічно. В американських ЗМІ цей візит порівнюють із візитом британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля. Він приземлився у Вашингтоні 22 грудня 1941 року, через кілька днів після нападу Японії на Перл-Харбор. Разом із президентом США Рузвельтом він розробляв плани, які заклали основи перемоги над нацистською Німеччиною та Японією. Зеленський вже порівняв боротьбу України з Росією з боротьбою Британії з нацистською Німеччиною.

Але, звичайно, Зеленський хоче передусім переконати Конгрес США, що підтримка не повинна слабшати. Республіканці візьмуть владу в Палаті представників з початку січня. Зеленський не впевнений, що вони будуть такими ж щедрими, як демократи. У будь-якому випадку, Байден вже надсилає новий пакет зброї вартістю 1,8 мільярда доларів. Це включає в себе сумнозвісні ракети Patriot, одну з найдосконаліших зенітних систем в арсеналі США. У Кремлі вже заявили, що вони стануть мішенню для Москви.

Оскільки Джо Байден надсилає новий пакет зброї, включаючи ракети Patriot, ядерний арсенал Росії знову стоїть на порядку денному.

Уругвай. El País

ПУТІН І ЙОГО ЯДЕРНА ЗАГРОЗА

Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що продовжить розвивати військовий потенціал, включаючи «боєготовність» своїх сил.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів