Черговий етап «єВідновлення» - гроші на капітальний ремонт пошкодженого житла

Черговий етап «єВідновлення» - гроші на капітальний ремонт пошкодженого житла

Автор: Ганна Власенко 09 Декабря 2023 10:40

У травні цього року стартувала державна програма компенсацій за зруйноване чи пошкоджене житло через війну «єВідновлення». Це грошова допомога від держави на ремонт житла, пошкодженого через бойові дії. Відтепер українці, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, зможуть отримати допомогу для проведення капітального ремонту своїх домівок. 

Нагадаємо, перший етап програми «єВідновлення» передбачав виплати для невеликих ремонтів сумою до 200 тисяч гривень. За даними «Урядового порталу», понад 26 тисяч українських родин вже отримали ці кошти та відновлюють своє житло. Середня сума компенсації – 77 тисяч гривень. 

Максимальна сума компенсації на новому етапі: 350 тисяч гривень для відновлення квартири і 500 тисяч гривень для приватного будинку.

Кошти будуть зараховуватись двома траншами – 70% та 30%. Після використання першого траншу громадянин зобов’язаний подати проміжний звіт. Його перевірить комісія місцевої ради і внесе відомості в Реєстр пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ). Тільки після цього буде наданий другий транш для завершення відбудови житла. 

Для подачі повідомлення про завершений або проміжний ремонт потрібно:

1. У додатку «Дія» увійти в розділ «єВідновлення» — «Заяви на виплати».

2. Обрати об'єкт, про ремонт якого хочете повідомити.

3. Натиснути на «Повідомити про ремонт».

4 Зазначити на якому етапі ремонт.

5. Додати до 10 фото, які підтверджують факт виконання ремонту (наприклад фото будматеріалів та чеків). Кожне фото не має перевищувати 5 МБ.

6. Надіслати повідомлення. 

Вже передано на виплату кошти першого траншу по 2768 заявкам на загальну суму 665 млн грн.

Як повідомив наприкінці листопада начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, компенсації за програмою «єВідновлення» наразі вже отримали 993 жителя області – на загальну суму понад 112 млн грн. Загалом подано понад 4100 заявок, із них близько 70% комісії вже опрацювали.

Нагадаємо, що з 1 серпня стартував новий етап у межах «єВідновлення» – прийом заяв на виплату компенсацій за знищене російськими окупантами житло. У рамках цього етапу , українці, чиє житло було повністю зруйноване, через додаток «Дія» можуть отримати житлові сертифікати на придбання нової квартири чи будинка.

Читайте також: «єВідновлення»: відтепер співвласники зруйнованого житла теж можуть отримати компенсацію

Головна світлина: Херсонська МВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів