«Через тиждень зникла їжа, а за місяць – вода»: як родина з Берислава виживала в окупації

«Через тиждень зникла їжа, а за місяць – вода»: як родина з Берислава виживала в окупації

Автор: Ян Ярчук 12 Августа 2024 14:00

Родина Джаман 9 місяців прожила в окупованому на той час Бериславі на Херсонщині і на власному досвіді знає про жахи російської окупації. Вони довго не наважувалися на евакуацію, сподіваючись зберегти рідний дім, де прожили чотири покоління їхньої родини. Однак коли обстріли стали нестерпними, родина все ж виїхала.

Історію пані Наталі Джаман, її доньки Тетяни та онуки Дар’ї розповіли на сторінці благодійної організації Save Ukraine.

Окупанти захопили Берислав 24 лютого 2022 року та розмістили там свої війська просто у дворах мирних жителів. Почали грабувати населення й відбирати у людей будинки.

«Через тиждень зникла їжа, а за місяць  вода. М'ясо діставали все рідше, тож харчувалися переважно тушонкою. А коли вдавалося здобути курку, варили бульйон тільки для дитини»,  розповідає пані Наталя.

Від свавілля окупантів ніхто не був застрахований. Жінка розповідає, як окупанти вискакували з камазів та заходили в кожну хату, хто не відчиняв – ламали ворота.

12-річна Дар'я не відпускала маму навіть у магазин, бо боялася, що якщо її поранять, то нікому буде допомогти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Або йдеш по мінному полю, або твоєю дружиною потішаться дві доби»: історія родини з Горностаївської громади

Одного разу до будинку родини Джаман вдерлися російські військові, одному з окупантів не сподобалося, що пані Тетяна не носить хустку і халат, «как его мать».

А коли жінка викрикнула: «То може мені ще й паранджу вдягнути?», – російський військовий завдав їй потужного удару в щелепу. 

«Із 30 зубів у мене залишилося 10», – говорить жінка.

Проживши 9 місяців в окупації, пані Наталя з донькою та онукою евакуювалися, нині живуть на підконтрольній Україні території, у модульному будиночку в Дмитрівці. Родина поступово оговтується від цих жахів та вірить, що найстрашніше вже позаду.

Фото: скриншот з відео Save Ukraine

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів