Частина мікрорайону «Корабел» зі світлом, а деякі будинки з водою

Частина мікрорайону «Корабел» зі світлом, а деякі будинки з водою

Автор: Євген Веселов 02 Янв. 2023 15:29

Попри постійні обстріли у мікрорайоні «Корабел», в якому у листопаді зникло опалення, потім водопостачання та електроенергія, потрохи влада та комунальники почали відновлювати постачання комунальних послуг. На щастя, у будинках весь цей період був газ. По приблизним підрахункам, десь половина мікрорайону зараз має електроенергію.

Як повідомила 2 січня Херсонська міська рада, «по місту підключено 138 413 точок обліку - 96% від всіх споживачів. У Херсоні залишається відключеними 6 330 точок обліку».

Ймовірно, більша частина абонентів, які досі не отримали електроенергію, знаходяться саме у мікрорайоні «Корабел», це Нафтогавань, Гідропарк, де мережі зазнали найбільших пошкоджень. Також зустрічається ситуація, коли навіть у одному багатоквартирному будинку частина квартир зі світлом, інша – без. Це нюанси підключення мереж до підстанцій.

Вночі з 1 на 2 січня був дуже сильний прильот у будинок на вулиці Шенгелія. Зруйновані мережі. Коли їх вдасться полагодити та чи вдасться, невідомо.

Напередодні нового року мікрорайон відвідали голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич й начальниця міської військової адміністрації Галина Лугова. Люди у соцмережах пишуть, що увагу до них повернули саме публікації в інтернеті, в яких вони просили врятувати Острів, де залишаються жити тисячі містян, попри заклики влади евакуюватися. Ми писали про це тут.

Тоді представники влади пообіцяли, що докладуть максимум зусиль, щоб подати електроенергію та воду. Пробний пуск води був 31 січня за допомоги генератора, до якого підключили насоси.

За словами голови ХОВА Ярослава Янушевича, технічні пробні пуски будуть тривати.

Наступну подачу води планують зробити 4 січня. Це вже інформації від Галини Лугової.

Як повідомив 2 січня мешканець будинку по вулиці Дорофеєва, електрика в домі з'явилася ще 31 грудня близько 15:00, а до того, як, і анонсувала херсонська влада, була вода, правда, не довго в той день. Але люди встигли зробити запас. Із 1 січня електрика, хоч із невеликими перебоями, в будинку є. Також є й водопостачання.

«Щодо обіцянок роздати жителям електрообігрівачі, то тут є нюанс: деякі будинки (там де ОСББ) мешканцям за списками роздали дуйки, а от будинок про який мова (його обслуговує керуюча компанія) - ще ні, хоча списки давно подані. Але люди радіють світлу та воді в оселях та моляться, що б обстріли з лівого берега, які не дають спокою ані вдень, ані вночі, не пошкодили такі наразі життєво важливі мережі», - розповів чоловік.

Натомість у острівських чатах все ще панує негативна атмосфера. Це й зрозуміло, бо пишуть та скаржаться ті, у кого досі нема світла та води. Ті, хто отримав електрику, тихо радіють. Тож тримаймося, чекаємо на позитивні новини.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів