Бізнес у тимчасово окупованому Мелітополі: гастролі підприємців з РФ та способи наживи місцевих зрадників

Бізнес у тимчасово окупованому Мелітополі: гастролі підприємців з РФ та способи наживи місцевих зрадників

Автор: Марина Поліщук 30 Янв. 2023 14:50

Деякі власники розважальних закладів, магазинів тимчасово окупованого Мелітополя пішли на співпрацю з ворогом, розвиваючи з їхньою допомогою свій бізнес. Самі ж окупанти ведуть постійну боротьбу за сфери впливу, зокрема, в аптечному бізнесі. Крім того, у місті спостерігається наплив заїжджих підприємців з Росії.

ГАСТРОЛЕРИ

В окупований Мелітополь останнім часом, крім російських військових, почали масово заїжджати бізнесмени з РФ. Як повідомляють жителі міста, сьогодні дуже затребувані порожні магазини, складські приміщення, аптеки, кафе. Саме ними й цікавляться російські підприємці-гастролери, повідомляє РІА «Мелітополь».

Зокрема, один із бізнесменів завіз до Мелітополя своє обладнання – лінію виробництва субпродуктів, тож невдовзі в місті з'явиться підприємство харчової промисловості, що представлятиме країну-агресорку.

Поступово відбирають хліб у місцевих і заїжджі перевізники – серед них уже більше росіян ніж місцевих. До того ж вони ще й виконують функцію пропагандистів, бо активно ведуть проросійську агітацію серед пасажирів.

Своєрідною агітацією займаються і мелітопольські підприємці, які перейшли на бік ворога. Так, власниця одного з магазинів жіночого одягу не лише сама серед перших отримала російський паспорт, а й у своєму бутіку оголосила «акцію» для таких же зрадників. Власникам російських паспортів за пред'явленням вона давала знижку на товар у розмірі 25%.

АПТЕЧНИЙ БІЗНЕС

Одним із найбільш ласих шматків для російських окупантів у Мелітополі став аптечний бізнес. Саме тут відбувається постійна боротьба за сферу впливу. Місцеві жителі часто спостерігають картину, коли спочатку аптека відкривається, а за місяць з неї вивозять меблі та всі препарати, і вона вже закрита. Через якийсь час туди знову завозять меблі, і аптека знову працює.

Зрозуміло, що окупантів та колаборантів найменше турбує здоров'я людей – вони ділять прибутковий аптечний бізнес. Як пише видання, частину мелітопольських аптек взяли під контроль кадирівці, частину – представники ФСБ. Щодо цін на ліки, то накрутки на кожній позиції препарату різняться від закупівельних цін у чотири та більше разів.

Навіть елементарний вітамін С у 16 разів дорожчий, ніж в Україні. Якість медпрепаратів, які завозять на окуповані території, також сумнівна. Про це кажуть і самі провізори.

«Адекватні провізори в аптеках не радять купувати російські ліки, які й так утридорога стоять. Пропонують імпортні. Але ж вони в 10 разів дорожчі. Взяти хоча б "Стрепсілс-інтенсив". Раніше його продавали за 90 грн, а зараз майже за 700 смердючих рублів», – не приховують свого ставлення до російських «визволителів» жителі Мелітополя.

РЕСТОРАННИЙ БІЗНЕС

А ось у сфері ресторанного бізнесу асимілювалися серед рашистів місцеві зрадники-бізнесмени. У низці ресторанів Мелітополя власники, які перевзулися, чекають на окупантів із розпростертими руками.

Серед розважальних закладів, де окупанти та місцеві колаборанти не просто п'ють і їдять, а ще й проводять свої сходки, – ресторани Katerina, «Джокер», «Зурбаган», Sky Garden та інші. І якщо деякі розважальні заклади рашисти віджали, то тут саме їхні власники раді російським загарбникам.

Зокрема, власник ресторану «Джокер» – 57-річний Юрій Балян намагається догодити місцевій «еліті» з-поміж верхівки «військово-цивільної адміністрації» та «силових структур» окупаційної влади. А для гауляйтера окупованої частини Запорізької області Євгена Балицького тут навіть зробили окремий VIP-кабінет, зазначає видання.

Притоном для російських окупантів став «Зурбаган». Щоправда, цей ресторан рівнем нижче. Дедалі більше схожий на забігайлівку для російських солдатів, які, перевозячи смертоносну техніку Каховською трасою, зупиняються тут поїсти. У ресторані часто чути автоматні черги, п'яні рашисти люблять влаштовувати розбірки.

Ще одне місце збіговиська окупантів – Sky Garden у центрі міста. Його також полюбляють відвідувати військові РФ неслов'янської зовнішності та приїжджі росіяни, які облюбували чужі квартири в Мелітополі.

Гостинно зустрічають російських військових і власники низки мелітопольських магазинів. Серед них – господар кулінарії-магазину «Обжора» Валерій Черненко, який радо годує окупантів гарячими обідами. Саме вони й несуть основний виторг Черненкові.

Деякі мелітопольські підприємці-зрадники навіть рекламні вивіски із «зетками» виставляють, щоб привернути увагу окупантів до своїх закладів, наприклад, як власник кафе Zов (на фото).

Але на прикладі Херсона, де російські окупанти теж намагалися вести свій бізнес, здебільшого віджатий у місцевих, ми знаємо, що всі ці їхні потуги марні. Україна обов’язково невдовзі звільнить Мелітополь від рашистської навали.

Віримо в ЗСУ!

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів